Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van egyre több depresszi...

Miért van egyre több depressziós? Régen jobb volt, kevesebb depressziós volt? Hogy érzitek a világot, szerintetek is mindig túlságosan is rohanó, és nem lehet benne "megállni"?

Figyelt kérdés
2020. okt. 7. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Amikor mentális beteg lettem ez volt nekem is , hogy baromi nehéz volt megállni végül megálltam , de elszigetelődtem.

Most a visszailleszkedésre koncentrálok

2020. okt. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Igen, - esztelenül rohan a világ, mint ha nem jönne el a holnap! Az agresszivitás is, amibe nap mint nap belefutunk, ennek az esztelen rohanásnak a mellékterméke. Szerintem már ott elkezdődnek a problémák, hogy már a közoktatás alapfokának megkezdésétől kezdődően nem hagynak időt a gyerekeknek arra, hogy legyen gyerekkoruk, megéljenek valamit, amire rá lehet bökni később, hogy "Igen, ez volt a gyerekkorom!" Komoly problémák vannak abban a társadalomban, amikor már a színek felismerésétől kezdődően azt próbálja meg mindenki befolyásolni, hogy mi legyen egy gyerekből. És a ma oktatásként aposztrofált valami semmi másról nem szól - a pénz csináláson kívül, - hogy lehetőleg 1000-ből 10000 ember váljék 100000 mesterré, - naná, hogy lehetőleg ingyen munka fejében. Engem nem érdekel, ki, mivel bélyegez meg: én ráléptem a fékre és leugrottam arról a vasúti kocsiról, amely a másoknak megfelelés kényszere megálló felé száguld. Akinek van ereje, energiája, szorgalma, tanulja magát halálra, tanuljon míg él - kétes végeredménnyel, - nekem elegem van abból, hogy mindig másoknak feleljek meg, miközben elsuhan mellettem az élet!
2020. okt. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Az emberek jóval kevesebbet beszélgetnek az internet miatt szerintem főleg. Míg régen legalább együtt tvztek a családok és közben kommunikáltak, ma mindenki a telefonjába bújik.
2020. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Sokaknak gyors ez a világ, nem értik a másikat, a lényegét, így inkább begubóznak-
2020. okt. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Statisztikailag most Európában sokkal kevesebb az aránya mint az elmúlt korszakokban, csak manapság többször találkozunk a depresszió témájával az internet miatt.

Az utóbbi évezredekből számtalan folklore szól tömeges öngyilkosságról és sok kultúrában a depresszió megjelenik valamilyen másvilági lény formájában, mert nem bírták az emberek az állandó éhséget, háborút, betegségeket, korai halálokat, manapság minden tekintetben jobb a helyzet, itt legalábbis.


Én sokszor meg tudok egyébként állni, de nem mindig teszem, én szeretem a pörgést, ha folynak a dolgok.

2020. okt. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem nem volt régen sem számottevően kevesebb. A világ alakult át, nagyobb hangsúlyt kapnak ezek a dolgok. Sokan pedig felülnek erre a témára, mint "divat"
2020. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a világ gyorsul, még hozzá egyre jobban. Egyre többen leszünk, a környezet egyre nagyobb károsodást szenved, a világ modernebb lesz, új szokások alakulnak ki, új függőségek. Tíz évvel ezelőtt még nem volt olyan szó, hogy ,,internetfüggő", ma már az emberek nagy része az. Tettem magamon is egy kísérletet. Közel négy hónapon keresztül korlátolt internettel éltem, napi egy videó fért bele maximum. Valódi elvonási tünetek gyötörtek engem, és ez idővel sem változott.

A felgyorsult világ nem minden embernek otthonos, nem mindenki bírja a tempót, valaki rossz közösségbe kerül, és váltani sem bír, ott ragad a sor mellett, ott marad egy rossz munkahelyen/rossz osztályban, szenved. Közben nem találja a helyét közöttük. Másik véglet pedig, mikor az ember nem kap munkát, ha megfeszül sem, de adósságai lesznek, jönnek a csekkek, eladósodik, stb. Ez így nem élet. Én is dolgoztam olyan helyen, ahol nem kerestem eleget, az alapvető szükségleteimet nem bírtam finanszírozni a fizetésemből, nem hogy a hobbijaimat, vagy a lakhatàsomat. Az adósság viszont nőtt, sok ember van még sajnos ilyen helyzetben.

Ezekhez jönnek még a magánéleti dolgok, a mostani világ sajnos olyan, hogy mocskos, aljas, sok a tisztességtelen ember, kevés a jó, van aki azt hangoztatja ezerrel, hogy nagyon nagyon jó ember, közben lopàsból, és csalásból él, elég sok ilyet ismerek. Jót vársz, és legjobb esetben is nem kapsz semmit, legrosszabban meg még alàd is raknak. Én is kaptam olyan ígéreteket, hogy ajjaj. Mára már milliàrdos lennék, ha mindenki teljesítette volna azt, amit ígért. Másik oldala meg az, hogy ha van egy nagyon pici sikered is, azt az emberek már irigylik, és próbálnak alàd rakni. Ha valakinek rossz, akkor legyen már neked is rossz. Az emberek még azt is irigylik tőled, ha egy szar használt, rozsdàs biciklit meg bírsz venni. Nem ha még hàzat veszel...

Valakit sok csalódàs ért, és már a sokadik után már a depresszió jön, és nem használ semmi. Én már elértem sajnos ezt a pontot.

2020. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!