Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A jómódú rokonok mit várnak a...

A jómódú rokonok mit várnak a kevésbé jómódúaktól? Én azt vettem észre hogy csodálatot, dicséreteket, együtt töltött időt, szervezéseiken részvételt, netes csodálatot, stb.

Figyelt kérdés
Arra nem gondolnak hogy a kevésbé jómódúaknak erre kevesebb az ideje, mert a megélhetésükért dolgoznak? A jómódúak nyilván mindent jó pénzért vállalnak, soha nincs bennük egy kompenzálási vágy, hogy látom xy nehezebb helyzetben van mint én, akkor természetesen nem tőle fogom elvárni hogy minimális órabérért heti 2 órát csodáljon. Gyakran megsértődnek miért nem látják a kevésbé jómódúakat. Hát, pl próbálnak megélni. A jómódúak hopp kifizetnek ilyen tanfolyamot meg olyat, és osztják az észt miért nem vált szakmát valaki. Vagy vannak olyanok akik jómódba tudtak kerülni úgy, hogy emellett rendes emberek maradtak?

2020. nov. 25. 16:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
Sokszor csak azt, hogy ne tekintsenek rájuk másképp, csak azért, mert nekik jól megy, és azt, hogy a többiek ne rajtuk verjék le a saját kisebbségi komplexusaikat. Ismerősi körben ez a tapasztalatom.
2020. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%

A mi családunkban mi számítunk jómódúnak, de mi is tanultunk és dolgozunk a legtöbbet. Én senkitől nem várok semmit, sem online, sem a valóságban, ahogyan a vőlegényem sem. Sőt, folyton kérdezik, hogyan legyen az ajándékozás, mi mindig elmondjuk, hogy őszintén mondjuk, nem udvariasságból: nem kérünk semmit.

Sosem megyünk üres kézzel senkihez, ha meghívnak vendégségbe, mindig viszünk ajándékot, minőségi italt, virágot stb. Viszont több helyről is visszahallottuk már, hogy nem vettünk elég drága ajándékot a gyerekeiknek, meg nem kaptak elég pénzt a ballagásra, pedig nekünk aztán "milyen rohadt jól megy".

Ha valaki felé elvárás van, akkor azok pont mi vagyunk, és rohadtul unalmas már.

2020. nov. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ellentétjét látom családon belül. Keresztszüleim (anyám testvére) a jómódúak (ez még enyhe megnevezés) és ők pl nem igénylik a kapcsolattartást a családommal csak látszatra, hogy milyen szuper családtagok.

Pedig sima, hétköznapi család vagyunk. Értsd: évente külföldi nyaralás, ház/lakás (igaz hitelből) , autó, normális fizu stbstb. mind anyámnak, mind a két tesómnak és nekem. Mégis szégyellnek minket, cikinek tartanak mert nyilván hozzájuk képest ez lóf*sz.

Mi már tesómékkal elis engedtük ezt de anyám nemtudja, ő nagyon szeretné tartani velük a kapcsolatot és attól fél, hogyha a nagyszüleim már nem lesznek akkor ez a minimális kapcsolattartás is megszűnik.

2020. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, az anyagi dolgoknak semmi köze a családi feszültségekhez. Nagy eséllyel ha mindenki azonos szinten lenne akkor is ugyanez. történne.
2020. nov. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Itt nem a rokonokkal van baj hanem a kérdező alapvető előítéletességével meg fals nézeteivel.


Hiszen szerinte minden "jómódú" az pikk pakk képezi magát meg amúgy is ráér, míg minden "kevésbé jómódú" embernek csak arról szól az élet hogy dolgozik és semmire nincs ideje.

2020. nov. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
5 teljesen igazad van, két végletet hasonlít össze. Akár penzes akar szegenyebb az illető lehet normális , de tirpák is. Elvárás szintén jellemző.
2020. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csodálom őket azért, mert jól élnek. Ő dolguk, nekem meg megvan a saját életem.
2020. nov. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
71%
Kivel van bajod ki lépet lábadra? Mert nagyon ügy tünik hogy megsértett téged valaki.
2020. nov. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Nálunk a jómódúak a ráérősek. Érdekes hogy milyen sokan arra értették a jómódút, ami az évi nyaralás fölött áll. A jómódút arra értettem, hogy természetes nekik az évenkénti min 1 hét nyaralás, mindegy hogy belföld vagy külföld, illetve nincsenek egyáltalán idő szűkében. Ők ráérősek, és elvárják a család azon részeitől a személyes jelenlétet és körbeugrálást, akiknek sokkal kevesebb a szabadidejük, mert pl hitelt törlesztenek erejükön felül.Érdekes, hogy elvileg milyen rosszul megy az országnak, de gyakorlatilag sosem látott senki még olyan embert, aki nem megy nyaralni pl.
2020. dec. 2. 15:04
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
"Érdekes, hogy elvileg milyen rosszul megy az országnak, de gyakorlatilag sosem látott senki még olyan embert, aki nem megy nyaralni pl." - egyrészt, én nem egy olyan embert/családot ismerek, akik nem járnak nyaralni, másrészt azért egy anyagi jólét messze nem évi egy nyaralásnál kezdődik. Normális helyeken ez teljesen alap, inkább az a végtelenül szomorú, hogy 2020-ban Magyarországon még vannak emberek, akik szerint ha valaki elmehet egy évben egyszer nyaralni akkor már nagyon jól megy neki.
2020. dec. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!