Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a féltékenys...

Hogyan győzzem le a féltékenységet?

Figyelt kérdés
Nem ad rá okot, imád, minden tökéletes mégis...
2010. aug. 11. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Féltékenység adódhat az önbizalom abszolút hiányából.Úgy el kell döntened(hiszen látod is nap,mint nap!)hogy szerethető,értékes ember Vagy.Ha görcsölsz,azzal csak magadnak ártasz,azzal nem maradtok tovább együtt.Sőt.A féltékenység a másiknak nagyon kellemetlen tud lenni.

Tudatosítsd,hogy semmi okod az érzésre,és kezdj többet gondolni önmagadról.

2010. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Gargoil ***** válasza:

Szia! :)


Először is szerencsés a társad, hogy meg akarsz változni az érdekében! Gratulálok... erre kevesen képesek!


Sokan azt hiszik, hogy a féltékenység rossz dolog. Tedd be a fejedbe, hogy a féltékenység nagyszerű. Egy dolgot jelent: iszonyúan kötődsz az emberhez. A féltékenységet a "veszítéstől való félelem" generálja. Pont ezért csodálatos. Emögé bújik be a szeret és a hiány.

A baj nem a féltékenység kialakulásából származik, hanem abból, hogy hogyan kommunikáljuk, hogyan kezeljük le. Sokan hisztit csapnak ebből lesz a baj. Én is nagyon féltékeny vagyok, de kifejlesztettem 1-2 módszert, ami nálam segített, hogy mérsékelje/kiölje :)


- Ha szeretet kapsz, az elnyomja. Én néha elmondtam a bnőmnek, hogy most szerethiányom van és jöjjön ide, szeretgessen meg :D! Mivel szeret, odajött, és amint éreztem a törődést, elmúlt.

- Van egy másik szabály, miszerint, ha szeretet adsz, szeretet kapsz... Egyszerűen mondd el, hogy miért vagy vele és mit szeretsz benne. Amit utána kapsz lenyomja a negatív érzéseid! ...ez biztos :D


Abból alakul ki a féltékenység tulajdonképpen, hogy olyan kérdéseket teszel fel, hogy

"Mivan, ha megcsal?"

"Mi lesz, ha már nem lesz velem?"

"Hogy érezném magam, ha kiderülne, hogy mással találkozott?"

"Mi van nálam szebb/jóképűbb emberrel fut össze?"

"Vajon hogy reagál, ha ráhajt valaki más?"... stb.


Ezek a kérdések természetesek és abban is benne van, aki nem mondja ki. Viszont hatalmas szabadság, hogy szabályozhatod, hogy milyen kérdéseket teszel fel magadnak. Ha ilyen kérdés felmerül, tedd fel utána:

"Mennyiben baromság már maga a kérdés is?"

"Miért szeretem Őt?"

"Mi volt a legszebb élményem vele?"

"Miért szeret Engem?"

"Mit tanultam tőle? Mit köszönhetek neki?"


Ha a kérdésekkel áthelyezed a gondolataid fókuszát, kicserélődnek az érzelmeid is :D

Viszont szerintem úgy hatékony, ha le is írod, ami eszedbe van... egyrészt, mert később tök jó elolvasni, meg akkor érzed át igazán, ha kiadod magadból: 1.) elmondod valakinek 2.) leírod :)


A múltkor bennem is volt egy negatív érzés, és bár a haverom nem kérdezte elkezdtem neki 2 percig arról beszélni, hogy miért szeretem a párom és mennyio mindent köszönhetek neki és milyen csodálatos értékrendje van... ő nem értette, mert nem kérdezte, de működött. Egyből jött az érzés, hogy most fel kell hívnom és elmondani neki, hogy mennyire szeretem!


Sok sikert!

2010. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Arra számítottam ,hogy a kérdésem után majd jól ki leszek oktatva, de eddig nagyon kedves válaszok jöttek. Látom nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Én egyébként nő vagyok. Nálunk inkább az a baj, hogy 3 éve távkapcsolatban élünk, mert még csak most sikerült elválnom. Pár hónap múlva szeretnénk összeköltözni. Ha velem van minden ok, még az sem zavar ha megnéz más nőket. Ahogy elválunk elfog ez a bizonytalan érzés. Én is inkább annak hívnám,hogy "félek hogy elveszíthetem". Néha még a körülötte lévő emberekre is féltékeny vagyok. Tudom hogy bennem van a hiba és gyorsan változtatni kell, mert mindkettőnket felőrlöm. Pedig tényleg csodás ez a kapcsolat.
2010. aug. 11. 15:49
 4/6 Gargoil ***** válasza:

Nincs itt semmiféle hiba ;) Teljesen jó ez így, ahogy van! Ezzel jobb, ha megbékélsz! ;P Sokan mondják, hogy ez a "bizalom hiánya", és megsértődnek... ők nem értik még a dolgot! :)

Ha nagyon pompás minden, akkor annak nagyon örülök! Szurkolok neked is külön, és szurkolok mind2töknek! Biztos vagyok benne, hogy sikerül jól kommunikálnod az érzelmeidet! Az egész ennyin múlik: hogy kommunikálsz vele, és hogy kommunikálsz magaddal!

2010. aug. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha távkapcsban éltek,úgy jobban érthető.Azt csinálnám a helyedben,hogy ha elfog az érzés,ha elkezdek gondolkodni,leállítom magam,kijavítom a helytelen gondolatot.Ez ugyanis CSAK BENNED VAN.Magad nyugtalanítod magad,látszólag tökéletesen ok nélkül.Ha rosszul érzed magad javítsd ki a bántó gondolatot mondjuk egy olyan képpel,amikor már együtt éltek,és minden szép.
2010. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Gargoil ***** válasza:
így van :) egyetértünk!
2010. aug. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!