Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám leépíteni az...

Hogyan tudnám leépíteni az unokatesómat?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy unokatesóm (a sok közül), aki mindig rosszkor keres telefonon (pl. munkaidőben), ráadásul képes sokáig feltartani, közös témánk nincs, így nem is szívesen beszélgetek vele, de megsérteni se akarom, mert nincs az életkora szintjén (30-as korosztály, de sokszor úgy érzem, mint ha 4-5 éves gyerek lenne), ez családi probléma következménye, nem tehet róla, hogy a részeges apja miatt sérült (az anyja is), csak nekem más dolgom is van, mint pátyolgatni. Már inkább nem veszem fel a telefont, írtam neki, hogy inkább e-mailt írjon. Illetve sokszor azt képzelik, ha már itt élek a fővárosban (én itt születtem), akkor mindenre ráérek és mindent meg tudok nekik venni, mint valami futár.
2010. aug. 11. 16:42
 1/4 szamiadri válasza:
nem biztos hogy meg fog sértődni ha finoman ecseteled neki h ez így nem állapot és add tudtára azt is hogy metől meddig ne keressen nem tudom h ezt próbáltad-e de hanem akkor tedd meg...
2010. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki. A legegyenesebben, és nyíltabban. Vedd fel a telefont, és még mielőtt elmondaná, hogy miért keres, mondd meg neki, hogy sajnos nem érsz rá, dolgozol. Hívjon vissza egy alkalmasabb időpontban, munkaidő után. Ezután rakd le. Ha visszahív munkaidőn belül ne vedd fel, ha utána hív, akkor pedig igen, csevegj el vele pár percet, majd mondd, hogy örültél a beszélgetésnek, most dolgod van. Köszönj el, és tedd le.


Ezt játszd el mindig, amikor alkalmatlan időpontban hív. Meg fogja tanulni.

2010. aug. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, nem érek rá, és leteszed.
2010. aug. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szóhoz se hagy jutni.
2010. aug. 11. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!