Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyszüleitek közöttetek is...

A nagyszüleitek közöttetek is különbséget tesznek? Az unokatesómat jobbnak tartja mint amilyen én vagyok.

Figyelt kérdés

Van egy 35 éves unokanővérem, férjezett, 10 év körüli gyerekei vannak. Ő már évek óta háztartást vezet, főz, most, takarít.

A nagyimnak szoktam segíteni a főzésben, de ő főz, én meg elmosogatok, elpakolok. Persze közben figyelem, hogy mit hogyan csinál, kérdezősködöm hogy mit hogyan kell. De rendszeresen szóvá teszi, hogy "te úgysem fogsz így bajlódni a főzéssel, majd veszel inkább" vagy "magadnak úgysem fogsz főzni" vagy "látod az unokanővéred biztos tőlem örökölte hogy szeret főzni, olyan mint én" (mármint a mama)


Ezzel kb arra céloz, hogy azért mert nincs barátom, és nem is volt még komolyabb, tuti egyedül fogok maradni és nem lesz kinek főznöm....Meg mindig őt dicséri, hogy neki milyen jó alakja van (mert rá hasonlít kicsit) ő sokkal klasszabb mint én. Félreértés ne essék, úgy szeretjük egymást mintha testvérek lennénk, de azért rosszul esik...


2011. febr. 20. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az idősebb korosztály egyes tagjainak szemében csak az a nő, aki főz, mos, takarít, gyereket nevel. Régen ez így is volt, de az idők változnak, de az ő szemléletük nem.

Ne vedd a szívedre, főleg hogy te is képes vagy ugyanezekre, ha ezek nehéz dolgok lennének, a meki állandó telt házas lenne.

2011. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mennyi idős vagy?
2011. febr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, ez nálunk is így van. Az ő nagyszülei őt jobban szeretik mint engem, és az én nagyszüleim meg fordítva. Mi is csodálkozunk rajtuk, hogy miért nem egyformák? Lehet, mert már öregek, és nem egyformán szeretnek?
2011. febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyai nagyim egyformán szeretett minket öcsémmel, apai nagyim... engem öcsémmel egyformán utált (lehet, engem talán kicsit jobban, mert én egyszer beolvastam-kulturáltan és higgadtan-neki, amikor bunkóskodott...), de unokatesóimat imádta. De mondjuk már apa meg nagybátyám között is kivételezett, szval ez ennek a hozadéka, mi a kevésbé szeretett testvér gyerekei vagyunk... ja, meg unokatesóim kb. tíz évvel idősebbek nálunk, akkor még a nagymamám tudott nekik segíteni többet (az más kérdés, hogy akkor sem volt nagyon rosszul, amikor mi kicsik voltunk, de egyszer nem jött segíteni, pedig a nagybátyámék se sokkal laktak közelebb anno).
2011. febr. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!