Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire követelőzés, ha...

Mennyire követelőzés, ha megmondom, mit szeretnék karácsonyra?

Figyelt kérdés

Nagyszüleimnek, szüleimnek mondani szoktam, de ők direkt meg is kérdezik. A távolabbiakkal vagyok gondban... Mostohatestvér, nagynéni nagybácsi, mamám testvére. Rendre olyan ajándékot kapok, amik használhatatlanok számomra.

Pl. XS-S méretet hordok mindenből, tavaly a nagynénéméktől L-es pizsamát és 40-42-es papucsot kaptam (a 38-as lábamra). Vagy a mostohatesóm tudja, hogy nem főzök, vagy csak nagyon ritkán, akkor is inkább salátát, valamilyen csirkés ételt, krémlevest. Erre kaptam tőle 2 db szakácskönyvet. Előtte karácsonykor "gagyi" sminkeket, körömlakkokat, amikor 14 éves korom óta csináltatva van a körmöm és sminkből megválogatom nagyon, hogy miket használok, mit kenek az arcomra, szememre.


Kb 5-10 ezret költenek ezekre és ebből lehetne venni a sok sz_r helyett 1 olyat, aminek tényleg örülnék. Pl. márkásabb rúzs, pirosító, vagy a kedvenc gyertyám, esetleg egy jó könyv. De ha ajándékkártyát adnának a Zarába, Zara Home-ba, Douglasba, én annak is nagyon örülnék. Szóval nem azt várom, hogy 90 ezres nyakláncot vegyenek, vagy 30 ezres parfümöt.



Azt ne írjátok, ne ajándékozzunk, mennyire hülyeség az ajándékozás, mert ez nem tőlem függ nyilván. :)



2020. dec. 1. 17:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
66%
Ne kérj semmit, ha nem kérdezik. Mosolyogsz, megköszönöd és tovább adod. A szakácskönyvet pont azért kaptad, mert nem főzöl, hátha kedvet kapsz hozzá.
2020. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
21%
Ajándék ajándék.Ha te mondod meg mit akarsz az már nem az.
2020. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

Nem valószínű, hogy kedvet kapnék a főzéshez, mivel nekem egyszerűbb rendelni, mert keveset vagyok itthon és nem férne bele az időmbe. Plusz ki nem állhatom a kajaszagot. Ráadásul az egyik egy kézműves hamburgerekről szóló könyv, a másik meg macaronos. Valahogy nincs előttem, hogy bármelyiknek is nekiállnék, amikor rengeteg munka van mind a kettővel...


Szerintem az ajándékot azért adjuk, hogy a másiknak örömet szerezzünk. Abban nekem semmi öröm, ha olyat kapok, amit még aznap ki is dobok.

2020. dec. 1. 17:36
 4/74 anonim ***** válasza:
26%
Ha kidobod inkább szólj hogy ne vegyenek semmit.
2020. dec. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
25%

Én arra gondoltam, hogy facere írom ki a kívánságlistám.


Pl

Könyv- krimi, fantasy

Kedvec parfüm- xy pink üveg

Tusfürdő- édes illatok

Cipő méret-38

Ruha méret- S xs

Stb


Ha valakit érdekel megnezheti és választhat

2020. dec. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 A kérdező kommentje:

Muszáj kidobjam, kicsi a lakásom, nem tudok évekig lomokat őrizgetni, amikről tudom, hogy sosem fogom hasznukat venni.


Facebookra ilyesmit nem írnék ki, nem hinném, hogy ez kétezer emberre tartozna...

2020. dec. 1. 17:41
 7/74 anonim ***** válasza:
90%

Beszéljétek meg a távolabbi rokonokkal, hogy ne legyen ajándékozás.

Ha nem kérdezik, akkor nem illik 'megrendelni' az ajándékot.

2020. dec. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
12%

Tudod ha mindenki vesz mindenkinek(nemtudom hanyan vagytok)nem biztos hogy barkinek is van annyi ideje h egyesével atgondolja a praktikus vagy minosegi ajandekot:)

Nem errol szól a karacsony:)Kapsz ajandekot?Kapsz.

Akkor orulj neki legyen az barmi is mer gondoltak rad,es ez az unnep lenyege,a szeretet nem pedig az ajandek ara vagy minosege:)

Enis S es vavyok es kaptam L es pizsamat,van othon 30bogrem poharam megin mindig kapok,van millio tálam megis kapok😊Megis mindenek orulok mer gondolnak ram:)Ezt tarcsd szem elot😊

2020. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

Próbáltuk már mondani, hogy felesleges az ajándékozás, mert úgyis megveszi magának mindenki, amit akar. Nem, nekik ez fontos.


Ha gondolnának rám, akkor legalább megkérdeznék, hogy mit szeretnék, vagy van-e valami, amire vágyom. Ez így csak az, hogy kötelezően letudnak valamivel, ami éppen a kezük ügyébe kerül a boltban.

2020. dec. 1. 17:48
 10/74 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, nekem van egy olyan érzésem, hogy közel sem költenek rád 5-10 000 forintot.. A könyvek valószínűleg a 500 ft-os könyv leárazásokról vannak, a papucsot meg otthon a szekrényből vagy cipővásárról vitték Neked.


Szerintem sem illik megmondani mit kérsz egy távolabbi rokonnak, inkább mondd azt, hogy felnőttként már inkább ne ajándékozzatok egymásnak, vagy maximum ilyen apróságot, mint egy gyertya, aztán hátha megértik, mert ennek ilyen formán tényleg semmi értelme.

2020. dec. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!