Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőjön fel csonka családban a...

Nőjön fel csonka családban a gyerek kiegyensúlyozott szülők mellett, vagy maradjon együtt a család, de a szülők idegbetegek legyenek?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 19:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Látszik az írásaidból, hogy te boldog családban nőttél fel, és sose voltál a szüleid villámhárítója.


Ezt elismerem, viszont a házasságomban történt már olyan konfliktus, amit elég nehéz volt együtt megoldani, de sikerült, mert mindketten képesek voltunk éretten kezelni a problémát. Szóval tapasztalatból beszélek. Csak azt a házasságot nem lehet megmenteni, amit az egyik fél nem akar (vagy egyik sem).

2010. aug. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
20 36 számból vetted ki a szót 20 35-tel kapcsolatban,azért oszja az iget mert ebben élt azt akarja mások is igy éljen ek,dögöljön meg a szomszéd tehene effektus,ha nek szar volt mindenkinek legyen szar.Kicsit keserű és boldogtalan szegény ,ennyit a boldog látszat családokról .
2010. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

20:47 - Én mindig azt szoktam javasolni az embereknek, hogy képzeljék magukat a gyerek helyébe, hogy mit akarnak neki, hogy ők ebben a helyzetben gyerekként hogy éreznék magukat. Hazugság, hogy a gyerek nem érzi a feszültséget, ha nem előtte zajlik a veszekedés, anyukám tanítónő, amit nem én éltem át, azt az ő tanítványain keresztül látom, és egyre több a problémás látszat-család és az ideges, problémás gyerek. Amit a szülők meg tudnak oldani, azt rendszerint megoldják, de amit nem, azt ne erőltessék csak azért, mert a gyereknek apa-anya kell, a gyereknek nem egymást utáló szülők kellenek, akik neadjisten szeretőkkel pótolják a házastársat. A szeretők miatt a gyereknek az lesz a normális családkép, aztán lehet, hogy egy olyan emberrel köti össze az életét, aki emiatt kiadja az útját, mert nem fér bele harmadik... stb.

Óriási lavinát lehet elindítani egy rossz házassággal, ahol már gyerek van, a pároknak nem csak magukra kell gondolni, hanem a gyerekre is, aki a következő nemzedék.

2010. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Csak a gyerek miatt nem szabad együttmaradni. Ilyen légkörben a gyermeknek sokkal rosszabb, mintha a szülők elválnának. Mégha nem is veszekedtek, a gyerek mindig érzi, ha valami nincs rendben :(
2010. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott, a szüleim balhéi miatt öcsém átvette apám nem éppen előnyös stílusát, ha problémája van, iszik, a család női tagjaival szemben tiszteletlen, pimasz, és elvárja, hogy mindenki kiszolgálja...
2010. aug. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az éves során annyi sz*r került a szőnyeg alá, hogy tavaly orrabuktunk benne. A férjem elköltözött, amúgy csendesen. nem veszekedtünk, pláne nem a gyerekek előtt. Most külön lakás élünk, de nem tudunk elszakadni egymástól, kimondva, vagy kimondatlanul, de egyikőnk sem akarja elengedni a másikat. Sokat jön hozzánk, vagy megyünk mi hozzá, vagy csak a gyerekek mennek hozzá, vagy csak az egyikat viszi el, vagy a másikat..Tudom, hogy nem ez a normális családi élet, de nekünk ez most jó.
2010. aug. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!