Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párommal 1 éve vagyok együtt...

Párommal 1 éve vagyok együtt a szüleim bánatára. A barátom édesapja cigány és a szüleim nem tudják feldolgozni. sokat fenyegetőznek.... Pedig nagyon rendes, normális család.25 éves vagyok, ő pedig 20. De páromat nem hagyom el emiatt. jól teszem?

Figyelt kérdés
Szeretjük egymást és ugy érzem hogy itt az ideje a különköltözésnek a szüleimtől, mert már nehéz elviselni h ők akarják az életemet irányítani...
2008. máj. 1. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha egyébként jól megvagytok és szeretitek egymást, akkor egyértrlmű, hogy a szüleid rosszallása miatt nem kell elhagynod a párodat. Valószínűleg nagyon féltenek a szüleid. Talán próbálj sokat beszélgetni velük erről a dologról, mutatasd be nekik a párod.
2008. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha szeretitek egymást,akkor miért fordul meg a fejedben,hogy csak azért,mert az apja cigány el kellene hagynod őt?Ha meg össze akartok költözni,akkor tegyétek!Én is ismerek rendes,dolgos cigányt...csak az a baj,hogy sokkal kevesebbet,mint az ellenkezőjéből.A szüleid meg majd leszámolnak az előítéleteikkel.
2008. máj. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
A párod a fontos!!! Ha szereted, akkor ne foglalkozz mással! Majd a szüleid is megbékélnek idővel, ha látják, hogy boldogok vagytok. Olyan párod legyen, akit TE szeretsz, hisz nem a szüleid fognak vele élni, hanem TE!
2008. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha úgy érzed, hogy mindenféle vádaskodás alaptalan, akkor tarts ki a párod mellett, hiszen a származását senki nem választhataj meg, elég primitív dolog valakit csak ez alapján megítélni.
2008. máj. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Tényleg primitív dolog elítélni valakit a származása alapján,de azért azt be kell látni,hogy a cigányokról kialakult képért többnyire ők a felelősek.

Én sem venném szívesen,ha a gyerekem azzal állítana haza,hogy bármi köze lehet cigányokhoz.

Nem valószínű,hogy könnyen elfogadnám a helyzetet.

Ha őszinte akarok lenni,nagyon kevés olyan cigányt ismerek,aki kúltúrált,dolgozik,tisztességes normális életet él.Abból viszont sokat,aki dologtalan,segélyekért tartja a markát,lop csal hazudik,ostoba,hangoskodó ordenáré módon tud csak viselkedni.

Hát szóval én megértem a szüleidet,és ha a párod nem ilyen,arról nagyon meg kéne győznöd őket.


Sok sikert,üdv.

2008. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Szia!én is hasonló cipőben járok, bár nálunk a barátom anyukája cigány,és van még 10év korkülönbség is köztünk.eleinte nálam is rettentő rosszul fogadták a dolgot, mivel még csak 19 vagyok, de már lassan 2 éve együtt vagyunk.próbáld meg elfogadtatni velük a fiút,de ne ez legyen az elsődleges szempont,nehogymár egy 25 éves felnőtt nő csak azért elengedje a "lehetséges" nagy Ő-t, mert az anyjáéknak nem tetszik.tessék a sarkadra állni!

mi is tervezzük lassan a közös életet.

szóval csak bátran!

2008. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
És akkor mivan ha roma származású?! Némelyik roma férfi kétszer jobban megállja a helyét, mint egy magyar! Ha szereted, és kitartottok egymás mellett, akkor ne foglalkozz a szüleiddel, hogy mit modanak! Az a lényeg, hogy szeressétek egymást!
2008. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Én is azt mondom,hogy tarts ki mellette,de abba belegondoltál,hogy ott más a családi szokás és sok mindenhez a hozzáállás? Lehet,hogy erre gondoltak a szüleid.Ha nem így van akkor kitartás.
2008. máj. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
96%

Mindenképpen tarts ki

Ne hagyd hogy az előítéletek miatt elveszítsd életed esetleges "Nagy ő "-jét :) :)

2009. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!