Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bevállaljam ezt a döntést...

Bevállaljam ezt a döntést bejelentés nélkül, ha tudom, hogy anyámnak nem fog tetszeni?18l

Figyelt kérdés

Az van, hogy anya tipikusan az a mentalitás, aki szerint van az ő véleménye, és ha az enyém nem egyezik vele, akkor az csak és kizárólag azért lehet, mert én ellenkezni akarok vele. De ezt minden piti dolgon eljátsza. Pl elmegyünk együtt vásárolni, kinézek egy felsőt, tetszik, még nem mondok semmit, ő hamarabb megszólal, hogy nem tetszik neki/nem nekem való/fiús/öreges/stb és aztán ha mondom, hogy amúgy nem tetszik, akkor szóvá teszi, hogy csak azért mondom ezt, mert ellenkezni akarok vele. És ezt kb mindennel is eljátssza. Egyszer koliban még kilencedikben volt valami felmérés, ami után be kellett menni a kolis pszichológushoz. Amikor ezt elmeséltem itthon anyám teljesen kiakadt, hogy én tuti csak azért mentem be, mert tudom, hogy ő baromságnak tartja a pszichológiát, és én ellenkezni akartam vele csak. Tehát ha neki nem tetszik valami, amit én gondolok, akkor ráhúzza, hogy csak azért gondolom azt, hogy neki rossz legyen.

És én idáig ezt ráhagytam, vagy veszekedtem napokig/hetekig, hogy márpedig nincs igaza, de azért mindig megvártam a beleegyezését a dolgokra, amiket ő nem akart. Ilyen például a netről rendelés, vagy plusz lyuk a fülcimpába (saját diákmunkás pénzből fizetve egyébként). És tudom, hogy az orr piercinget ellenzi anyám, viszont én már hat éve szeretném. És tudom, hogy ha szólnék neki, vagy "engedélyt kérnék" akkor nemet mondana. Viszont eljutottam oda, hogy ez tökre nem érdekelne, de aztán leesett, hogy ha megkérdezem ismét/közlöm a tényt, hogy én márpedig piercinget fogok szúratni, akkor kifejti a nemtetszését, ami után ha megteszem úgyis hallhathatom, hogy ez csak azért volt,mert neki nem tetszik. Szóval arra jutottam, hogy lehet szó nélkül megcsináltatom és majd szembesül vele, hogy ott van. Igazából lehet kérdéses, hogy tényleg akarom-e ezt, vagy csak anyám kényszeres vélemény-kontrollja ellen akarok lázadni, de szerintem nem lényeg. Igazából septum piercinget gondoltam, annál a lyuk mind a két vége belül van, tehát ha rájövök, hogy mégsem nekem való, akkor kiveszem, helye sem fog látszani soha. Eddig még úgysem lázadtam ellene úgy tényleg, csak úgy eljátszottam a gondolattal magamban, esetleg megvártam, amíg szájat húzva rámhagyja (ami azért elég ritka).

Most pedig azt gondolom, hogy ez nem olyan súlyos és végleges dolog, viszont ha megcsinálom szó nélkül, akkor talán eléggé drasztikus lesz anyámnak, és akkor talán rájön, hogy nem fogom mindig az áldását várni a döntéseimre.


Mit gondoltok? Megcsináltassam azt a piercinget, ha tudom, hogy anyám ellenzi?


2020. dec. 3. 19:58
A kérdező szavazást indított:
Csináltasd csak nyugodtan azt a piercinget
Ne csináltasd meg a piercinget
103 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
20%
Septumba vagy nostrilbe akarod? Mondjuk mindegy, mindkettő nevetségesen néz ki. Majd kinövöd. 16 évesen majdnem én is szúrattam egy septumot, aztán most 5 évvel később örülök neki, hogy volt eszem.
2020. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
18 evesen nem tartozol elszámolással (ha saját pénzből fizeted) csinálj amit akarsz költözz el amikor tudsz
2020. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%

ja. csináltasd. de úgy elegáns, ha előtte elköltözök a picsába, jóül eltartod magad, és még testmódosításra is jut a pénzedből.


ha nem, akkor egy kis pöcs vagy, akit anyuci tart el, és jégkérmért/ punciért/pírszingért nyafog

2020. dec. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
18 vagy, azt csinálsz amit akarsz. Ha anyád azzal jön, hogy direkt azért csináltad, hogy őt bosszantsd, mondd meg neki, hogy igen, így van anyuka.😊 Már csak a poén kedvéért is. Basáskodó anyád van, ez a helyzet. Én is anya vagyok, 51 éves három fiam van.
2020. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Szóval, ha középiskolásan nem tudok elköltözni, akkor nem lehet önálló gondolatom? :D
2020. dec. 3. 20:17
 6/23 anonim ***** válasza:
99%

Ahogy levezetted, nekem is logikusnak tűnik, hogy gondolsz egyet és megcsináltatod.

Amúgy jó ötlet a leválás erősítése, erre hajtanék a helyedben.

2020. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
98%
4 vagyok, de lehet. Megszívtad, na! Majd idővel lejjebb adja anyád, ha rájön, hogy nem akar elveszteni. Az idő neked dolgozik.
2020. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
4 vagyok. Már miért kéne úgy ugrálnia?
2020. dec. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Te ismered édesanyádat jobban, neked kell tudni,mit fog utána szólni.

Nekem több tetoválásom és piercingem is van, nem szóltam neki, mielőtt megcsinaltattam, mert tudtam, hogy- a te anyukadhoz hasonlóan- ellenzi. Aztán, amikor meglátta csak egy ejnye-bejnye volt a reakció minden esetben.

Amúgy volt egy nostril PC-m, de kiesett a kő belőle, így kivettem. A lyuk beforrt, már nem is látszik, hogy hol volt. A septum szerintem túl "vad", míg egy pici nostril szolidabb. Ha még nincs piercinged, inkább ezt javaslom, így talán anyukádnak is kisebb lenne a sokk 🙃

2020. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%

nekem az orr piercing sose tetszett, még senkin sem láttam akin jól állna és a többiek is e téren bólogattak, úgy hogy előtte nyomták a " de jól áll" szöveget, aztán amikor a csaj kiment felém fordul és közli " de ronda" és a többség így áll hozzá :D Én is azt mondom " de szép", mert nem akarom megbántani,de hááát elég proli kinézetet ad.

Számomra olyan mint a bika orrkarikája, lázadásnak jó,de szebbé nem tesz.

2020. dec. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!