Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen szituációban bejelentés...

Ilyen szituációban bejelentés nélküli rokonokhoz hogy viszonyulnátok?

Figyelt kérdés

Kicsit összetett a sztori rész, csak hogy érthető legyen .


A családunk mindig is összetartó volt, legalábbis gyerekként én azt hittem az, de kiderült , hogy a nagymamán tartotta össze a családot , aki két éve elhunyt.


Nagymamához, ahol most én lakom a párommal( megvettük a nagynénémet apám meg ramiratta) minden hétvégén jöttünk. Sütött főzött , mindig minden megvolt , előttünk volt...


Régen is sokszor jöttek a városiak bejelentés nélkül, és volt hogy mamikám készült, de nem jelent meg senki. Fordított helyzet is sokszor előfordult pont emiatt.


Mikor mami meghalt és a ház üres maradt, a szüleimhez simán betoppantak nyolcan ebédelni hétvégén , jöttek Pestről is bejelentkezés nélkül húsvétkor is tavaly.


Mivel most én lakom itt nagymamám házába párommal a szüleimtől tudom meg újabban, hogy készülnek jönni húsvétra.....ide.

Ami azért meglepő mert az utóbbi egy évben alig tolták az orrukat, holott nem messze laknak.


De ez a mami háza nekik még mindig és elvárják a kiszolgálást. Legutóbb is körbe ülték az asztalt hogy jöttek ebédre...én meg dolgoztam vasárnap pont(vendéglátásban) szegény páromra maradt az egész kínos helyzet.


A házat átépítettük. Ami mamikám idejében volt a nappali az most háló, de előszeretettel fekszenek be az ágyunkba tvt nézni...csak mert régen itt lehetett most miért nem lehet..és előszeretettel szólnak bele a berendezésbe, a kertbe, a virágágyásokba , mindenbe.


Én szeretem őket...jóba vagyok velük , nem akarok problémát de ez kellemetlenül esik nekem és nekik is .

Most főznom kell és a gyerekeknek utolsó pillanatban nyuszit venni, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket, ne legyen az mint tavaly a szüleimnél.


Ti mit tennétek a helyzetemben?


2020. ápr. 7. 12:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

kijelenteném , hogy ez nem átjáró ház, plusz most vírus van nem jöhetnek át. És ha jönnek is látogatni akkor legközelebb te mész át mert a vendéglátás oda-vissza működik...

Ne legyetek töketlenek, ha nem engeditek be őket nem jönnek be . Ha az ágyra fekszik küldd el mint egy engedetlen kutyát szokás stb.

2020. ápr. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Mondjátom azt, h vírusgyanúsak vagytok....
2020. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám többet ilyen pofátlan rokonok nem jönnének, mert ki se nyitnám nekik az ajtót. Most pedig pláne, mondjuk idén legalább hivatkozhattok a vírushelyzetre, vagy ezeket az is hidegen hagyja?!
2020. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Hozzám sem lehet bejelentés nélkül jönni, mert nem nyitom ki az ajtót. Többen eljátszották már velem, senkit sem engedtem be. Azóta szól, aki jönni akar. Amiket felsorolsz, az meg a pofátlanság netovábbja, sosem engedném. Mi is pont így vagyunk, mint te, nagymama lakásába költöztünk, de fel kell fognia mindenkinek, hogy ő már nem él, mi pedig nem azok aa fajta emberek vagyunk, akik szeretik a látogatókat.


+ Nuyszit gyereknek????? Na neee!

2020. ápr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
ilyen rokonokat miért is kedvelsz? de most komolyan!!
2020. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4, szerintem csokinyuszira gondolt.


Kapu bezár, ajtó bezár.

Vírusgyanúsak vagytok, nem jöhetnek be, legközelebb telefonáljanak.

Eszedbe ne jusson beengedni őket, ha most nem állsz bele, neked is a fejedre nőnek!

2020. ápr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem olyan nyuszit , hanem csoki nyuszit .

Ellenzem a húsvétra nyulat dolgot nagyon. Támogatom a nyulmentest és három éves kis szőrmókom is lakik velünk egy a házba, aki a minden :).

De gyereknek soha dehogy is félreértés ne essék.


A vírus az jó ok persze erre ;) erre is fogok hivatkozni szerintem.

2020. ápr. 7. 12:48
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Tudod te azt magadtól is, hogy mit kell csinálni. Próbáld meg sértődés nélkül megoldani, de ha nem megy hát nem megy. A vírus most tényleg kapóra jőn.
2020. ápr. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Járvány van, nincs jövés-menés rokonokhoz!

Az ilyen bugrisok miatt lesz aztán a kijárási korlátozásból kijárási tilalom, aztán lehet szopni!

2020. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi, a rokonaid befekszenek az ágyatokba? Úgy elküldeném őket a fenébe, nemhogy vírus idején, de soha többet nem kéne többet jönniük.
2020. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!