Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak a drága ajándék számít?

Csak a drága ajándék számít?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3-an élünk egy fizetésből a covid miatt.

Ma felhívtam anyámat, hogy milyen kis apróságnak örülne az öcsém karácsonyra.

Gondoltam veszek az új lakásába valamit.

Kaptam az ötleteket...türkiz szőnyeg, ne műanyag nyelű serpenyő stb.

Elmentem hát a gyerekemmel ikeába.

Néztem a szőnyegeket...türkiz csak pici volt. Felhívtam anyámat, hogy kisebb méretű szőnyeg van türkiz, sajnos ami nagyobb azt jelenleg nem tudom kifizetni. Erre hallom felháborodottan apám ordítását. ,,Akkor ne vegyen neki semmit bazdmeg, úgysem fogja feltenni öcsém,,

Amit serpenyőt mondtak sajnos jelenlegi helyzetben nem tudom megvenni. (16 ezer Ft).

Csak állok az ikeában és nézek magam elé, nézem a gyermekem..és nem sok tartotta, hogy ne bőgjem el magam.


2020. dec. 8. 18:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%
2, de akkor ne kérdezze meg, mit kérnek. Nincs baj, vegye azt, amire futja, csak akkor minek érdeklődött?
2020. dec. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
21%
Ezt nem így kellett volna megkérdezned. Itt csak a csillagos ég lehetne a határ. Inkább úgy, hogy "anya, van 10000 Ft-om ajándékra az öcsémnek. Szerinted minek örülne?"
2020. dec. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen jól kérdezte meg. "Ma felhívtam anyámat, hogy milyen kis apróságnak örülne az öcsém karácsonyra." Tehát APRÓSÁGNAK. Az apróság mióta horror összeg, vagy hogy lenne határ a csillagos ég? Ezt tipikusan akkor használjuk, ha valamit vennénk, de nem áll rendelkezésre korlátlan keret. Szép, szofisztikált a magyar nyelv, ha valaki apróságra kér javaslatot, tutira nem mondanék 5000 forint felett semmit és akkor még eléggé sokat is mondtam. Nem kell kérdező sem bömbölni, sem sajnálkozni, ha nem fér bele a büdzsébe idén, akkor vegyél jelképeset, amennyiben szeretnél, az egyik válaszoló pezsgős ötlete tökéletes, aztán nyaljon sót akinek nem tetszik. Nyilván nem éri meg mindenféle gagyi szirszart összevásárolni, ha csak a 16 rongyos serrpenyő a megfelelő, akkor hagyd a fenébe. Én tutira nem stresszelném magam ilyesmin, bár szerenecsére nekem normális családom van és azt is megbeszéltük már évekkel ezelőtt, hogy csak a gyerekekenek ajándékozunk, nekünk felnőtteknek bőségesen elég az, hogy együtt vagyunk, beszélgetünk, eszünk-iszunk. Ép ésszel nem bírom felfogni miképp bírják rengetegen összehozni a karácsony "szellemével" azt, hogy full stresszforrást, lótifutit, maratoni kifulladós készülődést és nyűgöt csinálnak belőle. Abszolut megértem azokat az embereket (akik, ha idén a covid miatt nem is), akik ilyenkor elutaznak és elmenekülnek a családi elvárások és az egy heti sütés-főzés elől, hogy végre nyugtuk legyen. No persze ehhez elmenekülni sem kell, fel lehet vállalni, hogy nem hajlandó versenyfutást és ajándékűberelést csinálni belőle az ember...
2020. dec. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%
A szőnyeg, serpenyő nem apróság, van szája, miért nem mondta, hogy nem ilyenre gondolt???
2020. dec. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek azzal a válaszolóval aki a pezsgös megoldást javasolta. Mi is megbeszéltük a távolabbi családdal, hogy csak a gyerekeket ajándékozzuk. Tervben volt egy karácsonyi nagyobb összejövetel is nálunk, az meg úgy lett volna, hogy megbeszéltük ki mit hoz, nem úgy, hogy én robotolok a konyhában csak azért, mert a mi házunk az elég nagy ahhoz, hogy mindenki itt jöjjön össze. Kicsit elkanyarodtunk viszont a témától.

Visszatérve az öcsédre meg az elvárásokra, szerintem mondjad el nyiltan, hogy hangsúlyoztad az "apróság" szót, jelenleg sajnos nem áll módodban nagyobb kiadásokba verni magad. Ha megértik, megértik, ha nem, akkor nem. Ez esetben csinálnék nekik egy ajándékcsomagot, lenne benne mondjuk egy üveg bor/pezsgö, valami desszert, valami másik édesség, esetleg gyümölcs, szépen becsomagolnám, és tessék. A karácsony lényege nem az ajándékozás, hanem az együttlét. Megsértödnek ezen akkor megsértödnek, meg majd meg lehet nézni, hogy te mit fogsz tölük kapni.

2020. dec. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem nem lehet elvárni valakitől, hogy a másik anyagi helyzetével ennyire tisztában legyen. Ha megkèrdezik, hogy mit szeretnék, akkor megmondom, ha megkapom örülök, de ha mást kapok az se tragédia. Nem fogom végiggondolni a másik életét, hogy mennyi pénz lehet a számláján, mert annyira nem lényeges kérdés felnőtt emberek között az ajándékozás, hogy ennyi energiát kelljen belefektetni.
2020. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
16, h megkérdezik mit szeretnék karácsonyra (főleg, hogy milyen apróságot) nem lenne pofám, 10ezres dolgokat mondani. Ha nem elégszik meg azzal, hogy ugyan semmit, akkor kérnek pl. egy könyvet, sálat vagy ha lakásba akar vásárolni mindenképpen egy kaspót, díszpárnát, plédet, pezsgőspoharat. De biztos alapból kis pár ezer forintos dolgot mondanék, mindegy milyen a másik anyagi helyzete. Nagy a család, én sem költenek mindenkire 15e forintot, pedig egyébként nem állunk rosszul, de azért ha mindenki ennyiért kapna hamar elérnék az 50-100k-t. Általában mi 5-t szoktunk szánni átlagban, ha valakinek találok valami hihetetlen klasszat 8-10-ért megvesszük, de azért nem ez az általános, mert hamar elvárásba fordul a dolog a másik részéről.
2020. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%
Te ilyen vagy, más meg nem. Ha tőlem megkérdezi akárki, hogy mit szeretnék, akkor megmondom, nem pedig elkezdek gondolkodni, hogy vajon mit tud kifizetni. Vagy akkor nem kell kérdezni. És nem arról van szó hogy ha nem azt kapom, amit kértem, akkor elkezdek hisztizni meg megsértődök, egyszerűen ha kérdeznek akkor őszintén válaszolok.
2020. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
81%
8-ashoz hasonlo a helyzetünk. Házat vettünk és van kiadás. Szerencsére normális a család és nem várnak tízezres ajándékokat ahogy mi sem.
2020. dec. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!