Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Az ajándék ára vagy értéke...

Az ajándék ára vagy értéke számít jobban?

Figyelt kérdés

Két testvér rokon gyereknek vettem karácsonyi ajándékot.

A példa kedvéért mondjuk mindkettő ajándék 5.000 Ft volt, viszont az egyiknél kifogtam még korábban egy nagyon jó akciót, amúgy most 15.000 Ft-ért lehet megvenni.


Nem akarok konfliktust a testvéremmel, az ő gyerekeiről van szó. Meg a gyerekek is kistinik már, nem akarom, hogy probléma legyen abból, hogy az egyik ajándéka háromszor annyiba kerül, mint a másiké, noha én ugyanannyit fizettem értük.

A másik gyereknek vegyek még hozzá valamit?


Voltatok már ilyen helyzetben? Mit csináljak?


2019. dec. 20. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Az értéke számít :(
2019. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem mondod meg az árát, akkor az értéke számít. Ha rajta "felejted" a nagyobb értékű terméken az akciós árcédulát, akkor nyilván tudni fogják, hogy ugyanannyiba került, viszont nem illik rajta hagyni az árát, úgy tudom.
2019. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Neten rendeltem, úgyhogy árcédula nincsen, de egyébként sem hagynám rajta.


Vettem még pluszban a másik gyereknek.

2019. dec. 21. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem. Sokkal inkább, hogy ő mennyire örül az adott dolognak.

Példának okáért : Én ha kapnék egy drága parfümöt, nem örülnék annyira neki, mintha kapok egy könyvet, mert ritkán használok parfümöt, olvasni viszont szeretek. Vagy van ismerősöm, aki imád sütni, ő mindenféle szilikon formákat, sütipecséteket kap és nagyon fog neki örülni.

Szóval ha mindkettőnek olyat vettél, aminek tudod hogy örülni fog, akkor biztos eszükbe sem jut ráguglizni, hogy az adott dolog mennyibe kerülhetett.

2019. dec. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!