Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyes, hogy a családok már...

Helyes, hogy a családok már gyerekkortól kezdve bizonyos társadalmi rétegek gyerekeit kizárják a köreikből?

Figyelt kérdés

Magyarázatként egy példa: Itt arra gondolok, hogy nálunk mindenkinek volt diplomája, és már általános iskolában szóltak a szüleim, hogy XY-nal ne barátkozzak, mert a szülei például szakmunkások.

Ugyanakkor szerintem a szakmunkások is "leszólják" az értelmiségieket, és azt mondják a gyereknek, ne barátkozz VZ-vel kisfiam, mert az a család nem fog befogadni, h.lye sznobok.

Ezzel elindul mindkét család a kasztosodás felé.

Mi a véleményetek?


2010. aug. 12. 09:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem helyes, de attól még sokan tesznek így (sokáig a szüleim is). Inkább viselkedés szerint kéne szűrni, ha már akarnak.
2010. aug. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyen hála nem volt. Nem tartom jónak. Inkább azt néznék, hogy ki milyen ember, az sokkal fontosabb.

Én szakmunkás leszek (szakács) párom meg diplomás (informatikus).

20/L

2010. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha egy családban a szülő szakmunkás,

akkor a gyereke nem lehet diplomás?

Bocsi, de ez elég nagy baromság. Ez nem így működik.

Tudnék rá ellenpéldákat mondani.

2010. aug. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
50%
Milyen diplomája van a szüleidnek?
2010. aug. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
itt ilyen gond nincs anyámnak a legmagasabb végzettsége a szakmunkáz képző apám diplomás, de ha anyámék ilyenek lennének akkor kiosztanám őket h a szakmunkások is emberek és nem mindeniken való egyetem
2010. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Így direkte nem helyes.

Az elkülönülés úgyis megtörténik, mégpedig a szokások, életvitel, érdeklődési kör mentén.

De az eszembe se jutna, hogy a gyerekemet befolyásoljam a barátai megválasztásában, különösen szülei foglalkozását figyelembe véve.

Bár bevallom, nehezemre esik uralkodni magamon amikor a barátkozni akaró az ÉN normáimnak nem megfelelően viselkedik. Van olyan is, amikor a szülő nevelési elveit nem tudom elfogadni.

De erre a gyerekemnek kell rájönni, saját tapasztalataiból tanulni, annak alapján, amilyen normát otthon elsajátít.

2010. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Apu élelmiszeripari gépeket tervező mérnök, anyu jogász.

Ne kezdjetek el anyázni a jogászokra, mert engem ez sértene.

Szeretem a szüleimet.

Azt látom, hogy a szakmával rendelkező szülő sem törekszik a barátkozásra.

2010. aug. 12. 09:19
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is diplomások a szüleim, de nem ilyen kirekesztőek. Ez nem a diplomáról szól, hanem, hogy diszkriminitívak.

Nem homofóbok, vagy rasszisták is?

2010. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kicsi voltam, összebarátkoztam egy lánnyal az oviban. Szerettem vele játszani, voltam náluk is sokszor stb.

Aztán ahogy a barátnőm nagyobb lett, megmondta neki az anyja, hogy ne barátkozzon velem, mert mi szegények vagyunk, ők meg gazdagok.:(

Én azóta utálom ezt a lányt... mert szerinte csak az érdemli meg az ő barátságát, akinek a szülei nagyon gazdagok. A pasiját is ez alapján választotta.

2010. aug. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Az érdekelt volna csak, hogy nem az a ténylegesen különleges képességet igénylő végzettsége van-e a szüleidnek. Tapasztalataim szerint akik tényleg tehetségesek azoknál ritkább a diszkrimitív magatartás.
2010. aug. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!