Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékenység a gyerekkortól....

Féltékenység a gyerekkortól. Mennyire változtatják meg a felnőttkort a régi barátok?

Figyelt kérdés

Volt egy barátnőm még ált. isk-ból. Mindig is fennhélyázó volt, lenézett mindenkit, de pl rajtam is átgázolt egyszer, amikor éreztette,hogy én csak suliban vagyok jó bnőnek, azon kívül más barátnői voltak, akikkel együtt volt. Az anyja és nagyanyja sem szerette, ha náluk voltam, mert "fenntartottam" a tanulásban ugyanis sikerembert akartak belőle nevelni. Sose engedték el sehová, csak felügyelettel, persze ő erre nagyon büszke volt,hogy a szülei ennyire oltalmazzák és nagy embert akartak belőle, ezért is volt sokszor olyan nagyképű másokkal. De velem jobban szót értett mint a többi barátnőjével, ezt ő mondta.

TÖBBI LENT


2011. szept. 3. 15:53
 1/10 A kérdező kommentje:

De itt kezdődnek a gondok:

mivel a barátnőm volt, szerettem volna a sulin kívüli barátaival is lógni. Barátkoztam velük, megszerettek...de mindenki mindenkit kibeszélt a háta mögött. Rohadt aljasnak gondoltam, ezért kiszálltam az egész körből.

Eljött a gimi, új suli, új kezdet. De nem tudtam kiverni a fejemből, hogy a csajnak milyen sok jó tulajdonsága volt. Büszke volt magára, mindig emelt fővel járt, kicsit nagyképű is volt, ami nekem tetszett,mert akkoriban semmi önbizalmam se volt (apukám akkor hagyott el minket és megviselt).

Felnéztem rá, példaképem lett.

De az igazi gond csak most jön:

2011. szept. 3. 15:56
 2/10 A kérdező kommentje:

Elkezdtem utána nyomozni közösségi oldalakon, mivel vannak még olyanok,akik mindent megosztanak :) És én ezt kihasználtam. Nézegettem,hogy változik meg a felfogása, a zenei ízlése, a párkapcsolatai...és hol irigykedtem hol pedig néztem egy nagyot...

Mégis úgy érzem,hogy most már el kéne felejtenem őt...mármint hogy ez nem helyes, mert ha mint kívülálló nézném őt rá kellene jönnöm, hogy csepp irigylésre való dolog sincs benne. Mindenkin átgázol, még mindig...csak úgy váltogatja a pasijait. Jó, tényleg bejutott egy tök jó szakra...de azzal keveset fog keresni, és rengeteget dolgozni. A pasijával közös képeken pedig látszik,hogy koránt sincs köztük az a nagy kötődés...De mégse tudok rá úgy nézni.

Irigylem,hogy milyen jó háttérből indult, hogy mindent megkap amit csak akar, a szülei vesznek neki egy 200e-res kutyát, míg ő az ország másik végében tanul és még csak nem is tud annyit foglalkozni vele.

Szerintetek mit csináljak? :S

2011. szept. 3. 16:01
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el és éld a saját életed.
2011. szept. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszoktatod magadat errõl a stilusról, akkor megnyugszik a lelked. Nem kell vele foglalkoznod,, inkàbb próbàlj te is felfelé haladni.
2011. szept. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felejtsd el! Amint látod, még az sem jár jól vele, aki csupán távolról figyeli.Az ilyen "sikerembernek" nevelt..izék, mind ilyenek.Valójában a legtöbbjük csődtömeg, csak szép a körítése.A baráti és családi körében pedig a külsőségeken kívül más nem fontos.Lásd, 200 ezres kutya...

Őszintén szólva nem tudlak megérteni, hogy nézhetsz fel rá.Én nagy ívben elkerülném.

2011. szept. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen barátnőm, de mikor megszűnt a kapcsolatunk akkor az végleg meg is szűnt. Nem nagyon értem a dilemmát, tényleg egy barátság megszűnése nagyon rossz, olyan mint egy szakítás, csak itt sose volt rendesen kimondva a dolog, de... Régebben szükséged volt rá, már nem. Akkor meg minek csinálod ezt?
2011. szept. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszaitokat!

Utolsónak: azért, mert talán ő volt az egyetlen példaképem. Mást nem igazán tekintek annak. Mindig is azt hittem,hogy jobb élete van, a szülei aláadtak mindent, már 15 évesen nála aludhatott a barátja. Mindenki oltalmazta, sehova se engedték el, mert sztárgyerek volt. Mindig jó alakja volt, nekem pedig akkoriban voltak súlyproblémáim is. Mindig is akartam egy kutyát, de nem tarthattam. Mikor ezt elmondtam neki, fél év múlva kapott egy drága fajtatiszta kutyát akit utána versenyekre vitt.

Folyton arról mesélt, hol voltak nyaralni külföldön a barátjával...Mindig irigyeltem, milyen élete volt...amilyen nekem sose lehetett :(

2011. szept. 3. 16:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Meg ez inkább az utóbbi időben lett rosszabb,mikor lett facebookja és azt állította be, h mindenki láthatja amit közzétesz. Azelőtt nem is érdekelt....csak kb fél éve. De azóta minden másnap lecsekkolom és már komolyan rohadtul idegesít,h nem tudok vele leállni :(
2011. szept. 3. 16:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen barátnőm,szép volt,kitűnő tanuló,a szülei és az egész családja olyan volt mint a filmeken.Nagyon jóképű pasijai voltak,mindenhova elengedték.Mindig nagyobb tapasztalata volt mindenben,a tanárok is szerették...Egészen 1hónappal ezelőttig kb irigykedtem rá.Terhes lett és férjhezment egy naplopó ingyenélő pasashoz :D

Szóval ne rágúdj ezen:)

2011. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

javítás:ne rágódj ezen:)

Majd lesz még más barátnőd:)

2011. szept. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!