Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy több évi, ellaposodott házasságban a férj elhanyagolja a feleséget, aki ebből kifolyólag mással kezd el találkozgatni?

Figyelt kérdés

Előre szeretném leszögezni, hogy kívülálló vagyok a dologban, de mégis a közelemben történik.

Feleség 41 éves, nagyon szép és vonzó nő, 2 kisgyerek anyja. Férj jó kiállású üzletember, 43 éves. A férj hanyag lett, lusta, érzéketlen, nem törődik semmit a feleségével. A feleség eltűrte eddig a férje elviselhetetlenné váló szokásait, de úgy érzi, nem kap figyelmet és ezt a nőiessége bánja. Megismerkedik egy elvált üzletemberrel, akivel elkezd találkozgatni, a férfi körül rajongja, úgy bánik vele, mint egy istennővel. Feleség eléldegél a férje mellett, mert a közös ingatlan, kocsi, értékek, na meg a 2 kisgyerek összeköti őket. Váláson gondolkodik, de férj hallani sem akar róla. Elítélendő egy ilyen helyzetben a nő, amiért másnál keresi a boldogságot? Mit tanácsolnátok neki?


2010. aug. 12. 20:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
gondolom azért a nőnek is fontosabb a kényelem minthogy beadná a válópert.. inkább megcsalja minthogy elindítsa a válást.
2010. aug. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Fontos persze, de kinek nem. Sok évi házasság után már nem olyan egyszerű dolog elválni, főleg, ha minden közös.
2010. aug. 12. 21:21
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen elkell vállniuk,mert ha ez kiderül és még a férjével együtt van,de közben van egy pasija,a férj ki fog borulni és lehet mindez a gyerekek előtt,netán csúnya szavakat vágnak egymás fejéhez... A gyerekek érdekében, minél előbb váljanak el, nem ítélek el senkit,én a gyerekeket érdekeit nézem.Jobb lenne mindenkinek.A vagyon másodlagos dolog az életben,ebben a helyzetben szerintem egyik fél sem teljesen boldog.
2010. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Én is a válást tartom a legjobb megoldásnak, de a férj nyavalyog, mint egy gyerek és nem érti, hogy miért van ez az egész.
2010. aug. 12. 21:27
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát szépen le kell üllni, és elkell magyarázni neki, hogy felfogja és komolyan vegye ezt az egészet, és keressenek rá közösen egy megoldást.
2010. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nos ilyeknor én két lehetőséget látok:

1. egy hatalmas beszélgetés a férj és feleség közt, majd maratoni szexhétvége indítása, programok szervezése, a házasság felélesztése. ez az optimális. Amennyiben nem megy:

2. válás. Ilyenkor jön midnenki hogy a gyereknek milyen rossz, apa nélkül nem megy. Olyan családban megy ahol apu a tv előtt ülve vakargatja, anyu pedig másét masszírozza? nem. a gyerekeknek sem jó. a férjnek sewm jó. éss: a feleségnek sem lesz az, hiszen rengeteg konfliktus, titkolozás, egymás kerülése...stb. nem ragozom, ezek jönnek belőle.

Nagyon szélsőséges esetben megbocsájthatonak találok egyetlen egy félrelépést, ha utána rendbe jönnek adolgok, és nem marad titokban. De ennek íyg semmi értelme. Ha mással akar lenni a nő, akkor legyen mással.

Mindketten hibásak benne, nem védek senkit, és nem is ítélek el, tudom miylen ellaposodott kapcsolatban élni. Viszont ha ellaposodik egy kapcsolat, akor ez a két járható út van... a vgén úgyis ide vezet minden, vagy élhetnek úgy mint családcentrikus nagyszüleim: egymás árnyékában, gyűlölközve titkolózva, egyáltalán nem idilli családképben és szeretetben.

2010. aug. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az ilyen suskus-kapcsolatok alacsony érzelmi intelligánciáról és gyáva, hiteltelen emberről tesznek tanúbizonyságot!

Ha menthetetlen a házasság, akkor véget kell neki vetni, nyíltan, egyenesen, őszintén. De ez a félrekeffentgetünk és élvezkedünk (titokban), de a ház meg a kocsi miatt eljátsszuk a családanyát... Hát ez szánalmas, anyagias, önző, gyáva, jellemtelen megoldás.


Mit ajánlanék a nőnek: ha valóban menthetetlennek érzi a házasságot? Akkor váljon és azzal sem törődjön, hogy a pasasnak ez tetszik vagy nem. Saját magát tisztelje annyira, hogy nem válik szeretővé!

2010. aug. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

nem elítélendő egyáltalán szerintem.

kész csoda, hogy eddig nem lépett még le.

bár tisztességesebb lenne, ha mindezt elváltan tenné.

ha erre nem kap észbe a pasi, akkor kár a gőzért. minden további próbálkozás a kapcsolat rendbetételére felesleges.

2010. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Most azért nem válik el, mer a férj nyavajog??? Na ne már...

Azért elitélendő, mert 2 gyerek szeme előtt zajlik ez az egész és ők is látják, érzik, hogy otthon enm jó a dolog. Ez kihat az egész életükre, személyiségfejlődésükre.

Az ő és a hölgy saját érdekében el kell válni.

Ha 3 ember élete válik jobbá tőle 4 emberből, akkor azt miért nem lépi meg a hölgy???

A férj meg nyavalyogjon bátran.

2010. aug. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!