Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok csak azért más nevet...

Adnátok csak azért más nevet a gyerekeknek csak azért, mert egy hozzátartozótoknak a hozzátartozója is ugyanazt a nevét akarná adni?

Figyelt kérdés
Pl.: úgy hívják a férjeteket, hogy Szabó Lajos. A ti testvéreteknek a sógorát meg pl úgy hívják, hogy Szabó János. Ti Szabó Lucának akarjátok nevezni, de a testvéretek sógora is Szabó Lucának akarja elnevezni a születendő lányát. Így a testvéretek gyerekének két ugyanolyan nevű unokatesója lenne, mert mindkettő Szabó Luca, de a két Szabó Luca nem unokatestvére egymásnak. Így adnatok ezt a nevet, vagy mást választanátok?
2020. dec. 22. 15:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Mást választanék.
2020. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
A testvérem sógora az nem hozzátartozóm semmi módon. Azt A nevet adnám a gyerekemnek, ami nekem és a páromnak tetszik, marhára nem érdekel, -kit hívnak még ugyanuyg
2020. dec. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez már annyira távoli rokonsági kapcsolat, hoyg nem érdemes foglalkozni vele.

A vezetéknév eleve nem számít családon belül, a keresztnevet meg lehet többféleképpen becézni.

2020. dec. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
62%
En Karinanak akartam nevezni a lanyom, de a parom testverenek a lanya is Karina. Igy parom ezt eleve kizarta. Szerencsere voltak meg lany nevek amik nagyon tetszettek, de nálunk (paromnal) ez kizaro ok volt, hiaba talalkoznak nagyon ritkan. Szoval ez igazabol szemelyiseg kerdese.
2020. dec. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Nem foglalkoznék vele. Ez meg se fordult volna a fejembe. Nem is értem hogy miért kell ekkora problémát csinálni egy névből.
2020. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

A párom mindkét nagynénje Judit, a 4 unokatestvéréből kettő Ági. Kb. semennyire nem érdekli, főleg, hogy az apai oldali nagynénivel és unokatesóval nem tartja a kapcsolatot, az anyaival is csak minimálisan.

Egyébként attól függően adnék vagy nem adnék másik nevet, hogy mennyire szoros a kapcsolat, mert ha évente 1x gyűlik egybe a család, akkor mindegy lenne, ha szoros a kapcsolat/gyakori a találkozás, akkor mást választanék.

2020. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%
Én majd mindenképp olyan nevet szeretnék választani, amilyen a közelebbi családban nincsen senkinek sem. A távoli rokonságban történő névválasztás szerintem nem mérvadó.
2020. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
52%

Ki szül hamarabb?


Amúgy meg engem nem érdekelne, rajta kívül lesz még több száz ha nem ezer Luca a korosztályukban

2020. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányomat és az egyik uncsitesom lányát ugyanúgy hívják. Egyáltalán nem zavaró. Ráadásul nagyon messzire sodort minket az élet. Mivel gyerekkorunban sokat voltunk együtt és nagyon szerettuk egymást én örülök annak, hogy a gyerekeinket ugyanúgy hívják :)
2020. dec. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk családba sok Péter nevü van még sem zavart soha és fiamat is így neveztem el.
2020. dec. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!