Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnátok csak azért más nevet...

Adnátok csak azért más nevet a gyerekeknek csak azért, mert egy hozzátartozótoknak a hozzátartozója is ugyanazt a nevét akarná adni?

Figyelt kérdés
Pl.: úgy hívják a férjeteket, hogy Szabó Lajos. A ti testvéreteknek a sógorát meg pl úgy hívják, hogy Szabó János. Ti Szabó Lucának akarjátok nevezni, de a testvéretek sógora is Szabó Lucának akarja elnevezni a születendő lányát. Így a testvéretek gyerekének két ugyanolyan nevű unokatesója lenne, mert mindkettő Szabó Luca, de a két Szabó Luca nem unokatestvére egymásnak. Így adnatok ezt a nevet, vagy mást választanátok?
2020. dec. 22. 15:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%
Ha mindig a Luca név tetszett, akkor azt adnám a gyerekemnek, nem érdekelnek a távoli rokonok.
2020. dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
86%
Leszarnám. Hisztizzen csak. Nem változtatnám meg a kedvéért
2020. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
ha anyám családjában az összes testvér összes sógorának összes gyermekének a nevét figyelembe vennék, nekünk az öcsémmel valszeg már nem jutott volna anyakönyvezhető név...erre amúgy is baromság építeni, beházasulási alapon később is előkerülhet ugyanolyan nevű rokon... (nálunk is három ferenc van, egymástól teljesen függetlenül.)
2020. dec. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
A testvérem sógora nekem egyáltalán nem rokonom ilyen szempontból, nem venném figyelembe. A saját sógorom/sógornőm gyereke még lehet szempont, de akkor sem perdöntő. Ha mi megálmodtunk egy nevet, akkor az lesz. Ha menet közben bejelentik,hogy nekik is az lesz, a két gyerek születési idejétől függetlenül maradna a választásunk.
2020. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%

Ez szerintem nem probléma.

Űberellek: tesóm, mondjuk, Kovács János. Mióta élek, a családdal Jancsinak hívjuk mind. Az a fantasztikus ötletük támadt, hogy hát az ő fia is legyen Kovács János (nulla második névvel)! És mindenkitől elvárják hogy Jancsinak hívja. Na nekem ez nem megy 35 év után, ki is utált a sógornőm mert más becézéssel szólítom meg a gyereket. :D

Szóval szerintem ez furább és nagyobb probléma tud lenni.

Nekem is van egyébként két unokatesóm is van akit Katának hívnak és semmi nincs belőle.

2020. dec. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

"Így a testvéretek gyerekének két ugyanolyan nevű unokatesója lenne"


Az oviban meg lesz egy Szabó Gizike, a hittan szakkörben meg Szabó Magdika, a munkahelyen meg Szabó Mercike. Akkor ez alapján semmilyen nevet ne adjatok neki mert valakit már hívnak úgy.

2020. dec. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%
Nem igazán izgatna. A Luca mára már annyira tucat név hogy a korosztályában tök mindegy hogy ő lesz a harmadik Luca az osztályban vagy a huszonharmadik.
2020. dec. 23. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a családban az apai ágon mindenkit Rozáliának hívnak, az anyai ágon meg divat volt több generációra visszamenőleg az első lánygyereket Erzsébetnek hívni, a másodikat meg Piroskának. Aztán mikor az anyám nem Erzsi lett első lány létére, akkor állt a bál a rokonoknál.
2020. dec. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem értitek! Nemcsak a keresztnevük, hanem a vezetéknevük is egyezni fog. Szabó Luca - Szabó Luca.
2020. dec. 23. 09:27
 20/24 A kérdező kommentje:
De már döntöttem: nem változtatom meg a kedvükért a gyerek nevét.
2020. dec. 23. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!