Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hugom mult héten (2010. 08....

Gall.Ferenc kérdése:

Hugom mult héten (2010. 08. 05) öngyilkos lett. Ilyenkor ki örököl? 12évig élettársi viszonyban élt, kettö gyerekük született a ma 3.5éves fiú és 2éves lányúk. Szüleink már eltávoztak csak mi ketten voltunk testvérek.!

Figyelt kérdés

Hugom_és_élettársa_már-2010_január-óta_különéltek_közös_lakásuk_és_ingóságuk_autó=kb_7Millió_hugom_része.

a_gyerekek-2010-juniusban_ideiglenes_családba_helyezésben-kerültek_egy_szomszéd_55éves_nöhöz, tehát_hugom_és_volt_élettársa_közösen_ideiglenesen_lemondtak_a_gyerekekröl. Köszönöm_válaszát-üdvözlettel.


2010. aug. 13. 07:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem akkor is a gyerekek örökölnek, hiszen nem ők mondtak le a szüleikről, hanem fordítva. Gondolom, az ő érdekeiket fogják nézni elsősorban.


De ha minden közös, gondolom az élettársnak élete végéig haszonélvezeti joga lesz, vagy ez csak házasságnál jár?

2010. aug. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ez az egész elég érzéketlennek tűnik...talán jobb a gyerekeknek , ha maradnak ott ahol vannak. Nem tudom ki örököl, csak remélni merem, hogy az a két szerencsétlen gyerek.
2010. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%
Ha 2010 január óta laknak együtt akkor az élettárs semmit nem kap mivel az a törvény h bizonyított 5 év együttélés után lesz minden közös, így a gyerekek kapnak mindent de mivel kiskorúak a gyerekek gyámja kapja majd az örökséget
2010. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%
vagyis ő kezeli
2010. aug. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

8,55 olvasd el, azóta élnek külön, nem együtt

közös meg nem lesz semmi, ami előtte magánvagyon volt

csak az közös, ami közös néven van

A vagyoni viszonyok rendezése a Ptk. rendelkezései értelmében úgy működik, hogy az élettársak együttélésük alatt a szerzésben való közreműködésük arányában szereznek közös tulajdont, ha pedig a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni, hozzátéve, hogy a háztartásban elvégzett munka a szerzésben való közreműködésnek minősül.

Szó nincs 5 évről.

2010. aug. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Ez az 5 év egy városi legenda, én is hallottam már, de ilyen nincs sehol :)

Másrészt a gyerekek mindenképp örökölnek valamennyit (ha jól tudom, a felét), mivel van egy kötelező rész, ami mindenképpen jár nekik! Akkor is, ha az anyjuk lemondott róluk, abból nem lehet őket kizárni. De szerintem ebben az esetben a gyerek örököl mindent.

2010. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Erre is van egy házaspár, akik elváltak. Az anya lemondott mindkét gyerekről. Az apánál van az egyikük, a másik nem akart ott maradni, ő a nagyszüleihez költözött. De a gyerekek fognak örökölni ettől függetlenül. Itt is ők fognak, de csak 18. évük után. Viszont azt nem tudom, hogy ki kezeli a pénzt, mert ideiglene gyám nem hiszem, hogy kezelheti.
2010. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
mindent a gyerekek örökölnek, ami a nőé volt....mivel ketten vannak, ezért fele fele arányban...a párja még akkor sem örökölne utána, ha házasok lettek volna, legfeljebb a haszonélvezetet kapná az ingatlanra
2010. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a gyámhatóság zárolja a vagyont, különben a gyám (55 éves nő most ki? gyám) el is szórhatja a pénzt, mondjuk a körmeit políroztatja naponta belőle.
2010. aug. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

11:08

Az 55 éves szomszédot nem kellene minősíteni, mivel a gyerekek hozzákerültek, egy idegenhez, és nem a kedves nagybácsihoz. Egyébként megvan a véleményem a tesóról, még alig temették el a testvérét, de a pénz a legfontosabb kérdése. A szomszéd felvállalta a számára "idegen" gyerekek ideiglenes nevelését, inkább meg kellene köszönni.

2010. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!