Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan csitítsam el a tudáléko...

Hogyan csitítsam el a tudálékos, manipulatív nővéremet? Miért csinálja ezt egyáltalán?

Figyelt kérdés
Több mint 10 év korkülönbség van közöttünk, szóval én sokáig tényleg úgy tekintettem rá, mint valami mindentudó atyaúristenre. Azt gondoltam, hogy nyugodtan bízhatok benne, mert segíteni próbál és nyilván tud is, mert ő már idősebb nálam, tapasztaltabb, jobb rálátása van mindenre, már végigjárta a még előttem álló utat és így tovább. Plusz, az egész családban ő volt az etalon, ő az okos, a szép, az ügyes és nekem kb. pisszenni sem szabadott, mindig le lettem hurrogva mindenért. Egy darabig még működött is a dolog és én is elismerem, hogy tényleg segített is sok mindenben. Viszont az utóbbi időben eszméltem fel arra, hogy én konkrétan nem azt az életet élem, amit szeretnék és a korábbi döntéseim valójában a nővérem döntései voltak. Nem azt tanulom, amit szeretnék és nem abban a városban tanulok, ahol szeretnék és nem olyan ruhákat hordok, amiket szeretnék és nem olyan telefonom van, amilyet szeretnék és lehetne még sorolni végtelenül... bármilyen kérdés, probléma, vita merül fel a családban mindig az lesz, amit a nővérem akar. Én olyan típus vagyok, aki szereti, ha valamit megbeszélhet másokkal, lehet esetleg tanácsot kérni, kikérni mások véleményét és így tovább, főleg amikor még fiatalabb is voltam és azt éreztem, hogy mindenki több és jobb nálam, előrébb vannak az életben stb. Viszont közben én is felnőttem, nekem is vannak önálló gondolataim, véleményem, vágyaim, igényem stb., de ezeket mind elnyomja a nővérem, aki mindig mindent jobban tud mindenkinél és nem tudja elképzelni, hogy van a világon a sajátjától eltérő gondolkodásmód is. Én már nem hibáztatom a korábbiak miatt és nem is tudnám, mert a végső döntést nyilván én hoztam meg (hiába az ő nyomására, attól még én voltam), viszont én ezt most be is akarom szüntetni, hogy a jövőben ilyen ne legyen több. Ha így haladok, akkor kb. olyan leszek mint ő és ezt biztosan nem szeretném, teljesen más emberek vagyunk (más a személyiségünk, az érdeklődési körünk, az ambícióink, motivációink stb., stb., mint ég és föld). Viszont a mai napig mindenért kérdőre von, utasítgat, zsarolgat, kioktat, lehurrog és állandóan az megy, hogy én miért ezt csinálom, ő mit csinálna, mit kellene csinálnom, hova megyek, miért oda megyek, miért nem azzal az emberrel vagyok jóban, miért nem azt tanulom, miért ezt tanulnom, miért nem ide megyek, miért miért miért miért... Elegem van belőle, lassan már gyűlölöm. Ha viszont ezzel szembesítem, akkor kb. mintha a falnak beszélnék és csak megsértődik, duzzog, és ráolvassa a fejemre, hogy mert én milyen hülye, életképtelen senki vagyok és biztosan jobban tudja, mindent neki köszönhetek és bla bla bla bla...
2020. jan. 25. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Miért kell ennyit beszélgetni olyan emberrel, akinek nem akarsz a véleményére hallgatni? Anyám volt ilyen. Mióta egy évben 2x találkozunk, csend van és hallom a saját gondolataimat is. Neked is ezt javaslom. A távolság néha jót tesz.
2020. jan. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Minden hétvégén találkozunk. Nekem muszáj hazamennem hétvégén, legalább kéthetente. Ő pedig csak úgy mindig hazamegy hétvégén.
2020. jan. 25. 16:21
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
Igen. 2 hetente 1x találkoztok. Ettől még nem kell beszélgetni. Mindig az életed része lesz, meg kell tanulnod kezelni. Nem kell vele beszélgetést kezdeményezni és ha mondja a magáét, felállsz, ránézel tök nyugodtan és kisétálsz a szobából. Nem kell figyelni arra, amit mond.
2020. jan. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Férjem testére is ilyen sőt az anyja is.

mi sose csinálunk semmit jol,anyosnak a ferjem testvere a mindene.

Amit o mond az szent,az o eletukbe nem szol bele.Nalunk mar ment a cinkeles.Persze mindenbol profitalni akarnak

Minek nekunk iphone telefon?draga!

De azert kijelentette az anyos ha lecserelik neki az kell(persze ingyen)

En meg megmondtam neki eleg sokat er,ha kell neki vegye meg.

Persze nem tetszik nekik

Te is olyan vagy mint a ferjem

felsz szembeszallni vele

Ki kell h allj magadert!ha megsertodik?az o gondja!

ferjem testvere is olyan gyerekes 40 eves letere

ha a ferjem nemet mond valamire kinyomja a telefont ra

vagy rá nem szol hozza napokig(egy munkahelyen dolgoznak)

Ilyen emberek keptelenek elfogadni h mas mast akar,masnak nem jo vagy nincs kedve

Elfognak nyomni!Ferjem is kezd a sarkara allni van is belole balhe a reszukrol de ez van.

Koztuk is 8 ev korkulonbseg van.Mar nem a kisocsi hanem

felnott ember

Vallad a velemenyed vagy szimplan lepj le es hagyd rajuk oldjak meg

de utana teged hagyjanak beken.

Erot kell gyujtened mert tonkremesz lelkileg!

Fel a fejjel!

2020. jan. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

es mi ugy oldjuk meg h sokmindent nem osztunk meg veluk.

Igy a legjobb!!

Tedd te is azt!Tudom szar dolog de ha ez kell?

Nekunk is sokkal nyugodtabb az eletunk,nincs belefozas,okoskodas...

2020. jan. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!