Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elviselni ha a...

Hogyan lehet elviselni ha a szűk családi körben nagyon ellentétesek a politikai nézeteitenk?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon kihat ez a mindennapjaimra. Van egy rokonom akivel közeli kapcsolatban vagyok, de nagyon kevés olyan alkalom van, amikor nem jön fel a téma. Én törekszem arra, hogy mindkét félt megértsem, tudom, hogy nincs tökéletes párt. De ő nem is próbál másokat megérteni, megrögzötten fideszes, mindenben szidja az ellenzékieket. Mondjuk szinte csak fideszes médiából tájékozódik, szóval nem csodálom annyira. Emellett ráadásul rasszista, homofób, zsidó és muszlim utáló.

Komolyan néha sirhatnékom van, hogy már nem tudok vele úgy beszélgetni, játszani, filmet nézni mint gyerekkoromban, mert tuti, hogy megint elkezdi mondani a mondandóját, amihez nekem se kedvem, se türelmem nincs.

Nálatok van hasonló eset? Ti hogy tudjátok ezt kezelni?



2021. jan. 5. 19:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

#10


A KISZ-tagságnak nem nagy jelentősége volt.

Csak egy példa: voltam kisdobos, úttörő, KISZ-tag, s 41 éves kormban kilépett belőlem a KISZ (1989-ben). Ahhoz nem voltam elég "bátor", hogy magamtól kilépjek. Próbáltak beszervezni párt-tagnak, ezt valahogy mindig sikerült hárítanom.

A KISZ felső vezetők viszont MSZMP tagok voltak, azt valójában az MSZMP irányította.

Viszont a baloldali pártok egy része ma is tele van volt MSZMP vezetővel.

Ez azért a Fideszre nem jellemző.

2021. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10-es a rémtörténet kifejezés nem szép tőled, mert ezzel azt állítod , hogy ez nem igaz/nem történt meg. Csak azért mert egy bizonyos réteg ezeket nem élte át, mert szerencsés csillagzat alatt születtek, nem jelenti, hogy akkoriban nem volt elnyomás.

Lehetsz strucc,de attól még mindez megtörtént. Ajánlom figyelmedbe a Levéltárat és a nagyobb könyvtárak gyűjteményét/feljegyzéseit, hogy valójában hogyan éltek akkor az emberek.

2021. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

11


Jó végülis Kövér László csak KISZ-titkár meg MSZMP tag volt, aztán Soros ösztöndíjas. Nagyon hiteles az ilyen emberek szájából a kommunistázás, hazaárulózás meg sorosozás.


12


A rémtörténetet a szó szoros értelmében használtam, nem pedig mint kitalációt. Tisztában vagyok vele, hogy milyen borzalmas bűntetteket követtek el a kommunisták. Maximális tiszteletem az áldozatok felé. Én valóban nem éltem abban a rendszerben, élek és felnőttem egy egész másban. Ami nem tetszik. A mostani hatalom bűneit egyáltalán nem kisebbíti az, hogy a kommunisták mit műveltek a múlt században. A nagy jobboldali fidesz tele van 50-60 pluszos bácsikkal, akiknek csak a hatalom számít, semmi más. Amikor MSZMP tagság kellett a lehetőségekhez, akkor az volt. Amikor migránsozás meg sorosozás kell, akkor az a műsor. Végtelen hiteltelen, cinikus emberek ezek, akik kizárólag a saját zsebüket tömik, a haza érdekeit vastagon leszarják.

2021. jan. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

13-as nagyon elvagy tévedve, de nem győzködlek, mert akik nem élték ezt át nem értik miért támogatták annak idején a fideszt. Olyan világ volt ahol másodállás sem volt elég kereset a megemelt adókat követően és még folytathatnám.

Mellesleg nem lehettél kutató akkoriban ha nem álltál be a sorba, ha nem léptél be valahova komoly munkára nem számíthattál... Ezért lett Kövér László MSZMP tagmásképp nem számíthattál semmire abban a szakmában amiben ő volt. Más világ volt mint ma és nem értheted emiatt mi van a háttérben.

Migráns ismerősömnek is komoly probléma svédországban, leütötték csak mert fehér a haja :S

Sajnos ha már itt élnek elszaporodnak és elnyomnak minket azzal, hogy nem lehetünk magunk. Náluk templomokat égettek fel, mert ne legyen már keresztény az az ország ami befogadta őket, szóval ez sajnos komoly gond, párttól függetlenül is.

2021. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

14


Ezt írtam, hogy a lehetőségekhez kellett a párttagság. Csak kicsit viccesnek érzem, hogy a "baloldal" kommunistának van bélyegezve, de a fidesz, ami tele van exkomcsikkal, az teljesen oké. Álszent kettősmérce, de ezt már fideszéknél megszoktuk.


Most is pont ugyabba az irányba tartunk, mint a komcsik idején. A zsíros állásokat, állami támogatásokat, EU támogatásokat, tendereket csak akkor nyerheted el, ha fideszközeli talpnyaló vagy. Az átlagfizetés kb semmire nem elég, ha nincs lakásod egész életedben nyomoroghatsz az albérletben, ami a fizud felét vagy 2/3-át elveszi.


És visszautasítom azt a lőzungot, hogy nem érthetem mi van a háttérben, mert nem éltem akkor. Most élek és nem tetszik, hogy néhány oligarcha kilopja a földet is a talpam alól. Hogy az Alaptörvényt percenként módosítják, teletömik populista baromságokkal. Hogy kedvükre rajzolgatják a szavazókörzeteket és alakítják át a választási rendszert. Hogy egy párt akarja megmondani, mi a család. Hogy nagy keresztények vagyunk, de közben a párttagok luxusjachtoznak, kokóznak, k*rváznak, b*zibuliba járnak, pedofilkodnak. Hogy a nyugdíjminimum 28500 Ft. Hogy elveszik az egyetemi auonómiát, mert nekik nem tetszik az oktatás. Hogy minden tévét és újságot megvettek és elárasztották a propagandával. Hogy megpróbálnak lejáratni és ellehetetleníteni mindenkit, aki nem ért velük egyet. Hogy a templomokban is poltizálnak. Hogy gyűlöletet szítanak bizonyos csoportok ellen, mint pl melegek, transzszexuálisok, nem fehér bőrű emberek. Hogy az egészségügyet és az oktatást tovább rohasztják. És így tovább, még folytathatnám a végtelenségig a bűnlajstromjukat, de felesleges. Szóval nem kedvelem őket, na. Nincs sok szeretnivaló bennük számomra.

2021. jan. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

15-ös tényleg semmit nem látsz csak a családod nevelését viszed tovább.

Többet kéne olvasni és nem a "szeressünk mindenkit" politikát folytatni.

Nem kell támogatni a melegeket mert már inkább az van bántva aki megemlíti őket, inkább túl vannak támogatva a mai világban.

Azért "támogatják" őket szóban, mert ezt Várják el tőlünk, szinte kötelesek vagyunk szeretni mindenkit akkor is ha nem jó ember csak mert más, de ez ellentmondásos, ha a melegek stb. egyenrangúak velünk miért kell őket gyengéknek/másnak/különbnek kezelni?


Nem a nemiség, hovatartozás hanem a tett kéne hogy számítson,de lassan ott tartunk, hogy mindenki álszenten mondja szabad vélemény világa van,de ha kimondanám igenis nem szeretem a melegek túlistápolását máris nem lehetne szabad véleményem. Az egész Föld kezd elmozdulni egy álszent világba.


Mellesleg elég fura lenne ha volt baloldalit nem engedne be a fidesz, mert akkor azért lennének letámadva, hogy felszínesen gondolkoznak és nem elfogadóak...

Az átlagfizetésem pont jó mert sokat dolgoztam érte,egy olyan helyen dolgozom ami nem politikai nézet szerint vesz fel embereket, szóval a zsíros állás része sem igaz.

Persze jó bemagyarázni hogy ezért nem kapja meg a zsíros állást,de valószínűleg nem elég színes az önéletrajza (és ezt rosszindulat nélkül írom ,velem is így volt). Nekem is így volt amíg szinte üres volt a hol dolgozott rubrika és csak sima érettségim volt.

A sok sikertelen állásinterjú után szakmákat kezdtem tanulni és cserébe elfogadtam közfogos melót, mert az támogatta, hogy elmenjek okj tanfolyamra Ezt követően mindig találtam utána munkát, csak annak szar a fizuja aki nem dolgozott meg egy jó állásért. Nem kell jó politikai oldalon állni, egyetemistának lenni egy zsíros állásért csak jó döntéseket kell hozni az életben, jó időben...

2021. jan. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!