Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az önkormányzatok mennyire...

Az önkormányzatok mennyire ellenőrzik pl. támogatás igénylésnél, hogy valaki valóban a bejelentett lakcímén lakik-e? Egy kétes helyzetbe akar a családom undorítóbb része belevinni egy kis apróért, mert sóher fillérb.zó banda.

Figyelt kérdés

Konkrétan a nagyanyám, akihez bevoltam jelentve meghalt. Nem volt jó kapcsolatunk, de úgy hozta az élet, hogy odavoltam bejelentve. Na most van a családnak egy undorító része. Ezek most kényszeríteni akarnak, hogy vegyem fel a 30 ezer forintos támogatást halál eset miatt.

De én nem akarom s.ros 30 ezer forintért, ami nem is az enyém lenne kockáztatni, hogy meghurcoljanak. Elég lenne egy ellenőrzés, hogy nem is ott élek és rögtön én vagyok benne abban amiben.


Amúgy sem jó a kapcsolatunk. Viszont már a saját apám is engem szapul mekkora s.r ember vagyok, hogy nem akarom beadni a kérelmet.

Valószínű a testvére, akiről fent szóban az örökségből is megpróbálja majd kiforgatni, de azon már csak nevetni fogok tudni, ha ennyire engedi, hogy irányítsa.


2021. jan. 13. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem falun laksz, ahol mindenki ismer akkor kb a kutya sem fog foglalkozni azzal, hogy valóban ott laktál-e.
2021. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kisebb város. Mondjuk az ilyen családtól jobb lehet minél előbb eltűnni.
2021. jan. 13. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez a temetèsi segély lenne? Mert ha igen, akkor pl. nàlunk ez úgy megy, hogy az adhatja be a kèrelmet aki a temetést intèzte. Vinni kell a szàmlàkat. Nem kell, hogy az legyen a lakcim, csak annak adjàk akinek a nevère szól a temetkezèsi szàmla. Lehet nàlatok ez nem igy megy, azért èrdeklődj felőle, mert ha úgy van akkor apud beadhatja, és te kimaradsz belőle
2021. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már a nagyeszűk mire észbe kaptam az én nevemre íratták a számlát. Mert ugye én nem rég végeztem az egyetemen és átmenetben vagyok, mert másik képzésre megyek majd. Emiatt ugye a bevételem alacsonyabb, mint nekik.
2021. jan. 13. 21:21
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Én nem ott laktam, ahol az anyukám és a számlák ellenében kaptam temetési segélyt. Ez 3 éve volt, most nem tudom, mi a szabály, de szerintem temetési segélyt általában annak adnak, aki fizette a temetést (=a számlán van a neve).
2021. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Ha temetési segély akkor annak kell igényelnie, aki a temetést intézi. Egyszeri segély. De ha úgy érzed, hogy te nem akarsz ebben részt venni, akkor közöld, hogy nem. Ha kell nekik a pénz, intézzék el ők maguk. Mit veszítesz? Elmondásod szerint már most utálnak, szóval rosszabb nem lesz. Legalább nem fogod magad érezni kihasználva. Tanulj meg nemet mondani.
2021. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Előtte is utáltuk egymást. A nagyszülő meg folyton az onnan való unokájával kivételezett minket le se tojt.

Bár tény ilyen család mellett az a veszély legalább nem fenyeget mint akit az öröksége miatt vertek meg a napokban. :D

Köszi a válaszokat :)

2021. jan. 13. 21:36
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem veszed fel és kész. De komolyan.
2021. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Részvétem neked! Jobbakat!
2021. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Fennáll a veszélye hogy ellenőrzik, 30 rugóért meg aztán tényleg sok hűhó lenne semmiért.
2021. jan. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!