Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más férfiak is elvárják, hogy...

Más férfiak is elvárják, hogy a párjuk az elsö szavukra ugorjon?

Figyelt kérdés

A párom ha mond valamit és nem hallom, vagy valami mással vagyok elfoglalva és nem tudok rá reagálni, akkor egyböl ideges lesz felkapja a vizet és azt mondja én soha nem hallom öt, nem hallgatom meg.

Másfél éve élünk együtt, azóta probléma. Mindig bocsánatot kértem töle és sajnáltam, hogy ilyen bunkó vagyok. Aztán rájöttem hogy már voltam férjnél is meg éltem már mással is együtt, csoportban dolgoztam mindig, és soha nem volt ez gond. Még említeni sem említette senki, hogy ilyen lennék. Mire rájöttem az a baja a páromnak hogy egyböl nem ugrok, vagy reagálok ha kérdez. Ö soha nem kérdez vissza, vagy várja meg hogy befejezzem amit csinálok. Tudok több felé figyelni, de nem mindig.


Ma reggel pl kaptam egy sms-t ami fontos volt és válaszolnom kellett rá. Ö a lakás másik felében annyit mondott drágám? oda akart hívni. Ezt fél füllel hallotam, és oda is akartam menni, ha az sms-t befejezem de nem válaszoltam neki. Az sms 2 szó volt így pont befelyeztem mikor elsüvít melletttem és megsértödve mondja megint mert tanuljam meg már végre hogy reagáljak rá ha mond valamit. Szinte nem is hallottam. De miért nem képes mégegyszer mondani.

Másoknál is van ilyen hogy a partner elvárja az elsö szóra reagáljatok? Vagy képes mégegyszer feltenni a kérdést, vagy megvárni míg te befelyezed amit csinálsz?

Most velem van a hiba, én vagyok ennyire köcsög, vagy ö vár el túl sokat. nagyon össze vesztünk ezen.


2008. dec. 2. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem veled van a hiba. Előfordul ha csinálunk vmit teljesen kikapcsol az agyunk és nem hallunk meg dolgokat. De ha meghalljuk és nem reagálunk egyből, azt is meg kellene értenie a párodnak. Elvégre gondolom ő sem ugrik az első szavadra. Én ha csinálok vmit és a férjem akar vmit, megmondom neki, h jöjjön ő oda hozzám vagy várja meg amíg befejezem. Sosem volt ebből még probléma. szerintem inkább vele van a gond nem veled!
2008. dec. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de én is ilyen vagyok nő létemre. Mondjuk van olyan is, hogy többször szólok a férjemnek, vagy kérdezek tőle valamit, és nem válaszol semmit, pedig 2 m-re ül/áll tőlem. Én is ilyenkor kikelek a sodromból, mert úgy érzem, hogy a falnak beszélek. Azt várnám csak el tőle, hogy legalább rám nézzen, ha neki magyarázok vagy, annyit mondjon, hogy mindjárt beszélhetünk, csak most nem tudok rád figyelni. Mi is veszekedtünk már emiatt.
2008. dec. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem veled van a hiba. Nezd, ahogy a parod kiabal neked, hogy Dragam gyere ide...stb. Ennyi erobol o ugyanugy odatud menni hozzad, nem? Akkor miert nem megy? Miert egyszerubb a masikat "rangatni"? O meg abban a vilagban el, ahol a pasi kivan szolgalva teljes mertekben.

Neveld meg, szoktasd le errol a rossz szokasarol, mondd meg neki, hogy neked is ugyanannyi ido, energia odamenni hozza, mint oneki hozzad, ha valami kerdese van.

2008. dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem veled van a probléma,hanam vele!Az én férjem ugyan ilyen.Először Én is elhittem Neki,hogy nem figyelek rá,aztán rájöttem,hogy ez nem igaz és kikértem magamnak a dolgot ezen jól összevesztünk.Egy idő után állandóan veszekedtünk ilyen kis hülyeségeken.Aztán megtanultam azt,hogy néha ugrom ha kell,de ha nincs kedvem azonnal ugrani Neki és emiatt duzzog akkor nem szólok semmit,mert csak összevesznénk.Inkább a háta mögött pofátvágok rá ezzel le is vezettem a feszültségem.Megváltozni nem fog úgyhogy Neked kell megtanulni kezelni ezeket a helyzeteket!

Attól akadok ki amikor olyan dolgokban kér segítséget amit Én kapásból egyedül csinálok.PL:porszívózik,Én főzök,szól,hogy menjek vegyem fel a futószőnyegeket,mert alatta is felporszívózna!Nem is értené ha mondanám,hogy Neked nincs kezed?Ilyenkor megyek,felveszem,de a háta mögött rányújtom a nyelvem azért mert ugráltat!Közben meg azt mondom,hogy milyen rendes emberem vagy!!Na ez a kompromisszum!!

2008. dec. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

az utolsónak üzenem, az én párom is pont ilyen.

én ha megjövök a bevásárlásból, van hogy 3x is fordulok mire mindent behordok. ö ha 2 forduló is lenne lerángat hogy segítsek neki. ezt soha nem vetem a szemére még soha nem mondtam rá semmit, de azt hiszem ma ez is terítékre jön.

azt gondolom ez a probléma abbol eredhet hogy a szülei esetleg ugrottak minden szavára. (igaz nem iylenek a szülei ezért furi is egy kicsit)

2008. dec. 2. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, enyém is ilyen, ha nem ugrok elsőre be van sértődve, hogy nem foglalkozok vele, pedig csak vagy épp más dolgom van vagy nem hallom mit akar. Meg kéne értetni velük hogy az ember nem a kutyája meg a szolgája a másiknak hanem a társa és nem kell hogy egyik kiszolgálja állandóan a másikat, max felváltva. De kompromisszumokra nem sokan képesek. Sajnos.
2008. dec. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

13:06-osnak

a komprumisszum nem az, hogy mindkét fél hoz áldozatokat és enged valamiben hogy KETTŐTÖKNEK jó legyen??? Szerintem az nem komprumisszum, hogy te megcsinálsz dolgokat, és engedsz neki (még úgy sem ha nyelvet öltögetsz rá) ő pedig nem változik semmit.

2008. dec. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
13:06-os vagyok.Sztem mégis csak kompromisszum.Próbáltam megváltoztatni,de nem lehetett,így ebben teljesen engedek Neki.De vannak dolgaink amibe viszont Én vagyok határozott,így Ő enged Nekem.Pl:milyen szinűre fessük a falakat,lakberendezés,anyagi ügyeink.Ezekben Neki is lenne véleménye,de mindíg az Én elképzelésem győz!Nem feltétlen kell mindenben közös nevezőre jutni,vannak dolgok amiket Én nézekel Neki,és ugyan így működik fordítva is.Szóval sztem mégiscsak kompromisszum.
2008. dec. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én Párom pl. nem ilyen kicsinyes. Jól is néznénk ki!


Egy kapcsolatban az elejétől fogva világossá kell tenni, hogy a nő nem a férfi alárendeltje, hanem egyenrangúság van. (Persze azzal sem értek egyet, ha egy nő használ ki és ugráltat egy férfit, de ilyenből szerintem kevesebb van.) Ha egyszer ráhagysz kis dolgokat, jönnek majd a nagyobbak!!! Ha egyszer tűröd, hogy kevesebb részt vállal a házimunkából, és amit nagy nehezen elvállal, még abban is elvárja, hogy asszisztálj neki, egy idő után semmit nem fog megcsinálni!!! Legyetek résen!!!

2008. dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!