Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonotok, aki...

Van olyan rokonotok, aki megszakította a kapcsolatot a családdal, és nem beszél már veletek?

Figyelt kérdés

Nálunk van ilyen "kakukktojás", megtörtént a dolog és nem tudom, mit gondoljak. Tény, hogy a család sem egyszerű, vannak/voltak kicsit problémák, nem is találkoztunk vele olyan sokat, de ezt kicsit túlzásnak érzem.


Főleg, hogy azóta gyerek is lett, másoktól tudtuk meg - letiltott mindenkit -, a nagyszülők nem is látták soha az unokát, ha más nem mondja, nem is tudnának róla.



2021. febr. 7. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Biztosan jó oka volt rá. Nem mindenki szereti maga körül a mérgező, alattomos, hazug stb. embereket.
2021. febr. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Én, a tesómmal... a család többi tagja szerint nekem kéne bocsánatot kérni... maradjunk abban, hogy nem ok nélkül és nem az első, nem a tizedik, hanem sokadik húzása volt az utolsó csepp a pohárban, amikor gyászoltam.


A ti “kakukktojásotoknak” is volt oka megszabadulni tőletek, csak túlzottan vakok és önelégültek vagytok látni az okot.

2021. febr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk én vagyok ez a "kakukktojás". Azóta sokkal jobb az életem 🙌
2021. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Igen, a " tökéletes" testvéreméktől megszabadultam szerencsére, akik mások szemében a szálkát is és mindenért kritizáltak, mintha bármihez is lett volna közük. Azóta nyugalmam van.
2021. febr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Az ilyen kakukktojások általában nagyon sokáig hagyják magukat gyötörni (ami persze csak szépen csendben, alattomosan történik), mire elhatározzák magukat, hogy hallgatnak a saját lelkiismeretük szavára, még akkor is, amikor mindenki más őket próbálja rossznak / bolondnak / túlérzékenynek beállítani, és lépéseket tesznek (pl. teljes elszeparálódás a mérgező környezettől) a saját lelki épségük érdekében.
2021. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
#6 minden szavaddal egyetértek, én is ugyanígy éreztem.
2021. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Igen,én.De nem a családdal,csak a rokonokkal jelenleg.A családdal is egy jó ideig,de aztán visszafogadták tékozló lényemet,és újra egymásra találtunk,hálisten,azóta viszont sokkal jobb a kapcsolatunk,ahhoz képest,mint amilyen azelőtt volt.
2021. febr. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Előzőhöz:Ahogy mondják,minden rosszban van valami jó,csak meg kell találni azt,inkább később,mint soha.
2021. febr. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az "anyám", csecsemőkoromban lelépett. Aztán a "mostohaanyám" (nem ő nevelt fel) már felnőttkoromban vált köddé. A többi családtagom meghalt, tök egyedül tengődöm a világban.
2021. febr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
De miért gondoltad hogy pont a gyereket fogja külön bejelenteni a távolabbi rokonoknak, ha még a családjával sem tartja a kapcsolatot?
2021. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!