Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van olyan rokonotok, aki...

Van olyan rokonotok, aki megszakította a kapcsolatot a családdal, és nem beszél már veletek?

Figyelt kérdés

Nálunk van ilyen "kakukktojás", megtörtént a dolog és nem tudom, mit gondoljak. Tény, hogy a család sem egyszerű, vannak/voltak kicsit problémák, nem is találkoztunk vele olyan sokat, de ezt kicsit túlzásnak érzem.


Főleg, hogy azóta gyerek is lett, másoktól tudtuk meg - letiltott mindenkit -, a nagyszülők nem is látták soha az unokát, ha más nem mondja, nem is tudnának róla.



2021. febr. 7. 18:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

Elnézést kérek a "Kakukktojásoktól", remélem nem érti félre senki, amit írok, de előfordul olykor, hogy nem a család a mérgező, hanem a Kakukktojás.

A mi Tojásunk túl sok kárt okozott a családnak, érzelmi, anyagi és sajnos néha fizikai szempontból is, mire végre nagy nehezen, drámaian búcsút intett.

Hazudozások, lopások, megmérgezett kutya, random hisztik bármikor-bárhol (étterem, esküvő, baráti összejövetel, stb) és persze látványos összeomlások minden alkalommal amikor lebukott, mert Zsenikém sem tudta már sokszor követni, hogy kinek mit kamuzott.

Amikor egyik szokásos hisztije közepén azt találta mondani, hogy ő bizony nem áll szóba a családdal, meg se mukkantunk, nehogy meggondolja magát.

Azóta élünk nyugodtan.

Amennyire tudom, alig van körülötte valaki, leginkább csak az aktuális balek, akit befűz, mert bár első pillanatban bájos, előbb-utóbb mindig kimutatja a foga fehérjét.

2021. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is. A rokonokkal legalább 10 éve, édesapámmal és a tesómmal 3 év időtartamra. A probléma alapvetően nem oldódott meg, csak nem beszélünk róla. Abban az időszakban volt az esküvőnk és kezdtünk el próbálkozni a babával, az esküvőn nem voltak, nem tudták, a baba pedig azután jött össze, hogy felülemelkedtem a sérelmeken. Tudtam, hogy ők nem változnak meg, de kellett néhány év feldolgozni az egészet.
2021. febr. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én vagyok a kakukktojás, más vagyok mint ők.. nekik a pénz az isten, munka, nagy ház, autók, vállalkozás. Nekem ezek nem fontosak én bringával járok, pici házat vettem direkt, mert nekem ez tetszik. Csövesnek nevezett a bátyám ami kivágta a biztosítékot nálam..és megmondtam a magamét.

Soha nem néztek semmibe.. mert nem volt sok pénzem.. és nem is érdekel a pénz.. én szeretem a szabadságomat.. és így nélkülük azt érzem, hogy én is vagyok valaki.. sokkal jobb így!.!

2021. febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
85%
Sosem értettem, hogy attól, hogy valaki megszakít valakivel vagy valakikkel csalàdi kapcsolatot, miért hiszik azt màsok, hogy akkor az az ember onnantól vidàman él, mint marci hevesen. Az ilyenek belegondolnak abba egyàltalàn, hogy ez nem egy hóbort, hanem egy ember komoly döntése, ami kihat az egész életére, és talàn nem jókedvében teszi? Nemcsak ostorozni kellene talàn, hanem elgondolkozni dolgokon, hogy a körülöttelevők közül egyszer is bàrki is megkérdezte e, hogy ő hogy làt dolgokat?! Vagy hogy mi a gond? ... Könnyű pàlcàt törni emberek felett... Csak ennyit mondok
2021. febr. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az a furcsa, hogy ha egy rokon véletlenül találkozik egy ilyen kakukktojással, és látja rajta, hogy tök normális, szimpatikus ember, akkor sem kezd el gyanakodni, hogy talán nem biztos, hogy a kakukktojással van a baj, és hogy talán lehet(ett) itt a háttérben valami, ami a családot illeti. Mert nem a saját szemének, saját tapasztalatának hisz, hanem a csordaszellem hajtja, az álbiztonságot adó többség felé húz. Ez egy elég általános mechanizmus. Egy közösség hozzáállása felülírhatja az egyén józan ítélőképességét.
2021. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ma 22-06, igen, ezt én is így gondolom. Nem vagyunk egyformàk, van, aki bàrmit elvisel, azt is, ha a földbe döngölik, egy kis csalàdi vagyonért, màs meg új vízekre evez és inkàbb eszik zsíroskenyeret, minthogy màs beletöeölje a làbàt, és ki meri mondani, ha valami bàntja, kiàll magàért, és kiszakad a mérgező környezetből.


Sajnos àltalàban az emberek nem mernek visszaszólni, vagy nem mernek lépni, aki lelép, arra titokban féltékenyek a bàtorsàgukért.


Nemcsak azoknak kell feldolgozni, vagy kellene, akiket otthagynak, hanem annak is fel kell, aki így dönt. Nem könnyű hàtat fordítani mindennek és új életet kezdeni, nagyon nem, éppen emiatt nem hinném, hogy pont a gyenge ember teszi ezt, vagy olyan, aki nem tud gondolkozni.

2021. febr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, "Te" lehet, hogy túlzàsnak érzed, mert téged lehet, hogy nem értek olyan dolgok, mint azt, aki elment. Nem írtad, kiről van szó, de Te talàn kívàncsi vagy rà? Ha engem megkeresnének, én szívesen elmondanàm, miért döntöttem így, ha valóban kívàncsiak. Őszintén viszont, akivel nem beszélek, nem, nem tudnék megbocsàtani. Mondhatnàm neki azt, hogy beszélgethetünk, de nem lenne őszinte, kimondhatnàm, hogy nem haragszom, de nem lenne őszinte, és tudod miért? Mert minden esély elfogy egyszer, és szàzadszorra màr nem tudok megbocsàtani, nem megy. Nem a jellememen múlik, hanem hogy soha többé nem tudnék megbízni benne, nem tudnàm elhinni, hogy szüksége van ràm... Magamból indulok ki, hogy nekem mi a szeretetnyelvem, és ha valakit szeretek, soha nem tudnék úgy viselkedni, ahogy ő tett velem. Ez az ok.
2021. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!