Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy szülő tényleg csak ennyit...

Egy szülő tényleg csak ennyit érdemel?

Figyelt kérdés

Felneveli a gyerekeit, mindent megtesz értük, megad nekik, sokszor erőn felül is.Aztán Felnőnek, és le se sz@rják az embert.

Itt is a válaszolók 99,99%-a azt válaszolja a tinik kérdésére, hogy ne törődj vele, semmi közük hozzá, stb.Ha az illető elmult 18 éves, akkor meg főleg, mert azzal jönnek, hogy nagykorú vagy nem?

A szülőnek csak kötelességei vannak, "jogai"nem?Ha már felnevelte azt a gyereket becsülettel, akkor nem érdemel ennél többet?

Természetesen van alapja az írásomnak, és persze nem a legjobb hangulatom íratja ezeket velem.

Nekem is vannak gyerekeim.Én is megkaptam, hogy miért, nálad helyetett el a bíróság nem?Meg apa nem tud(na)eltartani...stb....

Ezek a dolgok így normálisak, és velem van a baj, hogy kicsivel többet szeretnék?

Hát, hová fajul(t) ez a világ, amikor egy szülőnek csak k.uss a neve?


2010. aug. 16. 17:51
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
96%
Ha ÚGY nevelte fel a gyerekeit, hogy nem csak pénzt, hanem szeretet is adott nekik, arra nevelte őket, hogy legyenek hozzá őszinték, akkor nyilván nem az fog történni, hogy a gyerekek le sem sz*rják a szüleiket.
2010. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
46%

Igen,ezt én érdekesnek tartom.Múltkor pl.írt egy csaj,hogy az apja úgy gagyog neki,mint egy kétévesnek,a többség meg azt válaszolta,sz@rd le,menj el,biztos infantilis meg ilyenek.Érdekes.A mai tinik nagyon felnőttnek érzik magukat,de megnézném őket,ha egy hetük lenne,hogy állást és albérletet találjanak,hogyan boldogulnának egyedül.Biztos nagyon felnőttesen....

Én is csak most jöttem rá,hogy az egyetem miatt lakást kellett keresnem és el kell költöznöm 300km-rel odébb,hogy mennyire elveszett vagyok Anya nélkül.Anya mindent megérdemel,ezért is tanulok,hogy a zsíros állásom biztosította életszínvonal neki is "kárpótoljon" valamicskét a fáradozásokért.Apám az más kérdés.Nyilván neki is segíteni fogok öreg napjain,de annyit nem érdemel,mint Anya.

2010. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
97%
valóban nevelés kérdése is. ha engem nem b*szogatna folyton anyám, nem térítene el minden célom elől (jaj minek úsznál úgy is megunod.. jaj a motorozást is úgyis meg fogod unni..), és engedné hogy kibontakozzak (még azt sem engedi hogy főzzek!!!) akkor talán nem lenne olyan elhidegült viszonyunk egymással.. 16/L
2010. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek az előzővel. Szokták mondani, hogy amilyen a gyerek olyan a szülő. Jó persze nem minden esetben igaz. De ha szeretetet adsz azt is kapsz. Engem normálisan neveltek a szüleim éstisztelem őket. Rám nem igazak amiket leírtál. Elkéne szerintem gondolkodnod, hogy lehet nem csak bennük van a hiba.
2010. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
86%
vagyis az elsővel
2010. aug. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Ne általánosíts. Mi nagy nyomorban nőttünk fel, de óriási szeretetben. Nagyon szeretem a szüleimet, sűrűn beszélünk, ha tehetem haza járok és haza is segítek. A pároméknál minden megvolt (pénz) szeretet/bizalmi kapcsolat az sehol. Ő csak hébe-hóba kersei a szüleit, csak az én unszolásomra.


Lásdd meg, akit szereteben/jól nevelnek, azt viszont szeretik felnőtt korukban is. Ha nem, az őszinte/fájdalmas KRITIKA.


23/L

2010. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
95%

sajnos nem minden szülő jó szülő.

van aki megérdemli hogy le se sz.rják.

az én szüleim nagyon jó szülők,nagyon szeretem őket a mai napig.és ha tudnék szeretnék is segíteni nekik,csak sajnos nem tehetem meg.

te ne vedd magadra,mert persze vannak jó és rossz szülők.ezek szerint te jó szülő vagy,örülj neki hogy sikerült úgy élned az életed hogy szeressenek.



24/N

2010. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
70%

miért, mit szeretnél még?

törvényi beleszólást a felnőtt gyerekeid életébe? vagy?

ha úgy nevelted őket, akkor ígyis-úgyis jó kapcsolatban lesztek, ha meg elszabtad, akkor úgyis mindegy.

és igen, szülőnek lenni olyan dolog, hogy te megteszel mindent, de a gyereked önálló ember, saját személyiség, joga van azt tenni, ami neki tetszik, neked meg el kell viselni. nem ő kérte, hogy megszülessen erre a világra, nem kérheted rajta számon.


soha nem értettem ezeket a szülőket, mégis, mit akarnak? azért csináltál gyereket, hogy ő ugráljon neked? vagy mit? én nagyon sok olyan embert láttam, aki rátelepedett a gyerkére, mintha a szolgája, vagy épp a házastársa lenne. a gyerekednek saját élete van, ha őszerinte megérdemled, akkor neked is van benne helyed, ha nem, akkor meg a fene megette az egészet. ne követelőzz.

2010. aug. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
48%
Szia,hát ez egy jó kérdés,én gyerek vagyok és két pici lány édesanyja is egyben,de tisztelem édesanyámat (édesapám sajnos már meghalt) és a testvéremet is,mert ők a családomhoz tartoznak és mert szeretjük egymást.Az a baj,hogy ahol ezt a gyerek nem így gondolja,ott valami a nevelésnél csúszhatott el.Gondolok arra,hogy mindent megadtunk neki,vagy elvált szülők esetén már maga a helyzet is,ill. hogy az apa és az anya külön él,így a gyerek oda megy ahol éppen jobb neki.Szóval sok oka lehet ennek.Aztán azt vettem észre,hogy a fiú gyerekekkel nehezebb,mert őket nagyon befolyásolja a párjuk és hát a meny és az anyós általában nem jönnek annyira ki egymással.Általánosítok,nem mindenkire igaz!A lány gyerekeket talán nehezebb befolyásolni ilyen téren,de lehet,hogy ezt én látom rosszul.Nehéz erre a kérdésre pontosan válaszolni.
2010. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
87%
23/L vagyok, úgy értem: azt a szülőt viszont szeretik a gyerekek, deha pl.: nemkeresik/mennek, az KRITIKA.
2010. aug. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!