Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a mostohaanyámmal?

Mit tegyek a mostohaanyámmal?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, egyedül élek, mert édesanyám meghalt. Édesapám nője nem engedi, hogy hozzájuk költözzek, mert a plusz 1 szobát fenttartja a Pesten lakó egyetemista lányának. Kiadtuk a családi házunkát albérletbe, aminek fele-fele arányban vagyunk tulajdonosai, a pénzből fizetem a garzon lakást, ahol lakom, emellett apu havonta 2x elvisz bevásárolni. Az államtól kapok havi 40ezret a csalàdi+árvasàgi. Szóval 40 ezerből élek havonta, ebből 10ezer a telefonszámlám az internet miatt, ami muszáj most a tanuláshoz. Tegnap átmentem apuékhoz, hogy kérjek 10ezer forintot a tablóképekre és osztálypénzre, erre a nője elkezdett velem üvöltözni, hogy mit képzelek magamról, hány bőrt akarok még lehúzni apámról, kinek képzelem magam. Előtte sosem kértem pénzt, januárban vásárolni sem voltunk. Rosszul esett, ezért elsírtam magam, méginkább üvöltött. Apu sem kapott szikrát, próbálta csititani és rászólni, de meg sem hallotta az az ostoba.

Azért esik nagyon rosszul, mert apu fizeti az ő rezsijüket, a lányának a pesti albérletet, autót vett a nőnek, kertet, felújította a lakását, én meg szaros 10ezer forintot nem kérhetek? Azzal tessékelt ki az ajtón, hogy nagyon szomorú, hogy egyszersem kérdezem meg apámtól, hogy neki nem e kéne pénz?! A havi 30 ezer forintomból...

Felhívott apu, hogy ne vegyem magamra, feszült a covid osztályon való munka miatt, de akkorsem érdemeltem ezt.

Mit tegyek? Sosem fogom tudni elengedni ezt a tüskét, mert nagyon rosszul esik.

18/L



2021. febr. 13. 03:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%

Onzo nember az a no, illik ra a mostoha szo.

Sajnalom, hogy igy behalozta Apukad, nagyon rossz lehet.

En most keresztszulotol vagy unokatesotol vagy nenikebacsikatol kernek a helyedben penzt erre. Ez pedig nem a legerettebb hozzaallas, de utana pedig kimaxolnam, hogy annyit legyek Apukammal amennyit csak lehet, a nember meg pukkadjon meg.

2021. febr. 13. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
az a tüske ott fog maradni egy jó ideig,pár év és elhalványul az emlék,az ilyen esetekre szoktam mondani hogy biztos "varázs pinája" lehet a mostohádnak.egy hosszú beszélgetés apuddal négyszemközt,összeszeded hogy mi bánt,miért pénzeli jobban a másik lányt amikor fele annyi köze sincs hozzá mint hozzád.és nagyon fontos hogy úgy kezd apuddal :kérlek halgass végig és ne "POFÁZZ BELE",ha ez után se érti meg hogy milyen nehéz helyzetben vagy és hogy mennyire bánt a dolog,akkor rá kell hagyni és a lehető legkevesebbet találkozni velük,a pénz meg hát 18 után nehéz lesz főleg ha továbbtanulsz ,de egy mellékes melóval nagynehezen ki húzod addig amíg na szóval érted. és a nap szava :varázspinadeeztígyegyben
2021. febr. 13. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%

Szégyellheti magát az apád hogy a gonosz mostoha lányát pénzeli, te meg aprópénzből nyomorogsz.

Én túllépnék rajtuk. Vagy suli mellett dolgoznék, vagy halasztanék, esetleg otthagynám a sulit hogy csak a munkára koncentrálhassak, és élném a saját életem. Telefonszámot cserélnék, letiltanám őket Facebookon, kivennék egy másik albérletet és igyekeznék nem gondolni többé rájuk.

2021. febr. 13. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%
Lehet itt szidni a mostohat, de lassuk be az apa a hunyó. A gyereke nelkulozik, de ő a pinat meg annak kolyket penzeli. Gyerektartasert többet fizetne, ha a kérdező anyukaja nem hal meg es vele elne. Egyáltalán, hogy tudta megtenni, hogy a csaladi fészekből kirakta a gyereket, hogy menjen alberletbe. Milyen lelkületű ember az ilyen? Borzasztó, hogy milyen emberek vannak, aki meg mindent megtenne a gyermekéért annak meg nem jön össze.
2021. febr. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

Mit tegyél? Pereld be rokontartásért, az jár neked! Nem lesz sok pénz, kb 20ezer forint, de az is jól fog jönni.

(Bíróságon van ingyenes tanácsadás)


Emellett az önkormányzatot keresd meg nagy eséllyel jár neked valami segély is!


Aztán szépen menj el diákmunkázni, és felejtsd el ezt a pasast!

2021. febr. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
79%

Akkor kérj,mikor nincs jelen,nem hallja én mindég így csinálom .

Írod van egy családi ház felesbe ,akkor miért nem ott laksz,és csak szobát adsz ki ?

2021. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%
Covid osztályos ápolónő? Ők most a világ urai. Szégyen.
2021. febr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Visszamennék és jól megcibálnám a hülye fejét miközben az arcába üvöltöm, hogy mekkora egy pénzéhes krva.
2021. febr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Miss Endzsi ***** válasza:
75%
Apád egy nulla, ezek után én nem tartanám vele a kapcsolatot.
2021. febr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Szegény apád jó nagy papucs. Az enyémmel is ezt csinálta a mostmár hálistennek exbarátnője. Én azt csináltam, hogy kizárólag akkor mentem apámhoz amikor a nő nem volt ott. Mivel a te esetedben kórházban dolgozik a ribi, ezt könnyen megoldhatod, ott 12-24 órás műszakok is vannak. Csak telefonálj oda mindig ha menni akarsz, és kérdezz rá mikor dolgozik a nő. Nem kell szégyenlősködni se, mond el apádnak kerek perec, hogy nem akarsz vele találkozni, mert te az apádra vagy kíváncsi, nem rá. Ha apád egy kicsit is normális ember, megérti.
2021. febr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!