Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, a város legerősebb, legnívósabb gimijébe járok. Nagyon sokat tanulok, egyedül matematikából vagyok 4es, a többi tantárgyból színötös. Országos versenyeken általában nagyon szép eredményeket érek el történelemből, biológiából.Van felsőfokú angol és középfokú olasz nyelvvizsgám. Jogi pályára készülök, amit a szüleim nem néznek jó szemmel. Ők mindenképpen az orvosit erőltetik, ami nagyon távol áll tőlem, egyenesen rosszul vagyok a vér látványától. A legnagyobb problémát viszont nem ez, hanem a matek 4esem okozza.Rengeteget gyakorlok, hogy kijavítsam, mégsincs eredménye, nert mindig becsúszik egy hármas ami lerontja. Engem egyébként nem zavar, de a szüleimet igen. Állandóan vergődnek miatta, szobafogság, telefonmegvonás stb. Napi szinten hallgatom, hogy bamba vagyok, hogy ennek nem lesz jó vége, ők nem ezért taníttatnak engem és szégyellik, hogy a gyerekük ilyen elcseszett lett. Édesapámnak egyébként a matek az erőssége, gondolom ezért zavarja annyira...Nekem ez nagyon nagyon fáj, az, hogy nem ismerik el az igyekezetemet, mindig találnak valami apróságot, ami miatt kritizálhatnak. Állandóan gürcölök, zeneiskolába is járok, egyszerűen már elegem van az egészből. Sokszor még az öngyilkosság is megfordul a fejemben, mert kezdem elhinni, hogy semmire sem fogom vinni és nem érdemlem meg az életet....

2021. febr. 14. 16:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
96%

Ezt el kéne olvasnod(meg nekik is):

L. Stipkovits Erika

Szeretettel sebezve


Csak, hogy rájöjj nem benned van a hiba.

2021. febr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
43%
egyszer, csak egyszer nem lehetne egy kérdésben nem jogász/orvos???
2021. febr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
49%
XDDD én meg most buktam félévkor 11 tantárgyból xddd
2021. febr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, jó érzéssel tölt el, hogy vannak, akik ismeretlenül is törődnek velem :)
2021. febr. 14. 20:54
 15/21 anonim ***** válasza:
94%

Kerdezo, te igenis szuper vagy, nemcsak eros, okos, ertelmes, de szorgalmas es jolelku is.


Sz*rd le a toxikus szuleidet, ok egy robotot akarnak beloled nevelni, aki mindig azt csinalja, ami nekik jo, es meg ugy sem lesznek sosem elegedettek. Ez pedig nem a te hibad, hanem az oveke.


Ongyilkossagi gondolataid el kell hessegetni, tobb vagy te annal, minthogy feladd. Ezt a szuper eredmenyeid is mutatjak. A zeneiskola, ha nem erdekel, akkor hagyd abba, annyival is tobbet tudsz keszulni a sulis dolgokra.


Mit szeretsz csinalni szabadidodben? Van azert 1-2 baratod, vagy ismeros/haver, akivel tudnal beszelgetni,vagy idot tolteni? Esetleg egy unokatestver, aki hasonlo koru?


Legy buszke magadra, elit gimiben de ugy altalaban is nagyon nehez a kituno,es matekbl 4esnek lenni is nagyon szep eredmeny. En biztos vagyok benne, hogy az is valojaban otos lenne, csak hulyen es igazsagtalanul osztalyoznak. Tudom, mert en is keresztul mentem ezen, az orszag top3 gimijebe jartam. 4 evig voltam allandoan rosszul, hanyinger, hanyas, migren es meg sorolhatnam, mert semmi sem volt eleg. Kulonorak, mindentol eltiltas, allando rosszallas a szuleim reszerol...Mert elhittem, hogy nem vagyok jo semmire, holott jo eredmenyeim voltak nekem is. Sajnos sokaig meg is maradt ez bennem, es olyan furcsa volt, mikor idegenektol kaptam jo szot es elismerest. De evekkel kesobb vegre elhittem es en is jutottam valamire onerobol :)


Kerlek, te ne legyel ilyen, es vedd eszre, hogy mennyire ugyes vagy es ertekes. Biztos vagyok benne, hogy oda fognak felvenni egyetemre is, ahova szeretnel menni, meghozza szuper pontszamokkal.

2021. febr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%

Azt, hogy nem normálisak. És mintha a volt osztálytársamat olvasnám. Nála ugyanez volt, csak még tetézte, hogy abban a gimiben tanított az anyja is. Mindig a legjobbat várta tőle, vért izzadt a kitűnőért, belehajszolta az orvosi egyetemre, amit a 3. évben otthagyott, abszolút nem orvos akart lenni soha, de még egészségügyi pályára sem akart menni.


Te így is egy szuper, értékes lány vagy, így ismeretlenül is ez a véleményem. Okos, értelmes vagy, és tarts ki az álmaid és az akaratod mellett, ne hagyd, hogy a toxikus szüleid érvényesítsék az akaratukat rajtad. Légy büszke magadra, amit eddig elértél, és arra, amit még ezután el fogsz érni!

2021. febr. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm kedves válaszolók, nagyon aranyos mindenki! :) Ezekből a kommentekből rengeteg erőt merítettem. Jó tudni, hogy vannak még ilyen szuper emberek. Szép napot mindenkinek!
2021. febr. 15. 17:24
 18/21 anonim ***** válasza:
Elég baj az, hogy ilyen fiatalon nincs saját életed. Mikor mentél utoljára bulizni? A tanulásnak is megvan a helye, de nem úgy, hogy semmi másra nincs időd. Én nem voltam sose kitűnő, mindig hármas-négyes. Gimiben is álltam én bukásra már 7 tantárgyból egyszerre, azt is rendberaktam 2 hét alatt napi 1 óra tanulással. Neked most még partizni kéne, és csavarogni, és pasizni.
2021. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
A szüleim nem engednek sehová még a barátnőimmel sem :( Amíg volt jelenléti oktatás, mindig értemjöttek a suliba, most, hogy nincs rendes suli, még ennyi szociális élettel sem rendelkezem
2021. febr. 15. 18:58
 20/21 anonim ***** válasza:
a szüleid beütésesek
2021. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!