Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos, ha a jelenlegi vírushel...

Jogos, ha a jelenlegi vírushelyzetben nem szeretnék a nagyszülőkkel születésnapozni?

Figyelt kérdés

Ebben a hónapban több családtagomnak is (velem együtt) születésnapja van. Minden évben összevontan, egy vasárnapon tartottuk meg a születésnapokat, a nagyszülőnél.


Anya húga ugyanúgy jár a szüleihez (ebben a kontextusban, hogy egyszerűbb legyen: a nagyszüleimhez), mint a vírus előtti időkben. Minden nap odaviszi a 11 éves gyerekét iskola után, valamint minden hétvégén ott van náluk, mert egyáltalán nem főz.


A születésnapot is ugyanúgy szeretné, mint ezelőtt. Viszont megmondtam neki, hogy én nem szeretném az idős nagyszüleimet veszélyeztetni annyira sem, hogy 1.5-2 órát velük egy légtérben tartózkodom. Ekkor fennhangon hozzá tette, hogy "akkor ennyi erővel 5 évig nem lehetne érintkezni senkivel", ahogyan azt is, hogy "én nem tehetem meg, hogy ne jöjjek". Csak annyit mondtam, hogy ha az észszerűség ezt diktálja, akkor igen. És nem fűztem hozzá, hogy ha hajlandó lennél magadra főzni, te is megtehetnéd, hogy ne menj. Tanár, heti szinten rengeteg gyerekkel érintkezik, ráadásul nemrégiben pár tanár vírusos lett tőlük, de ugyanúgy járt a nagyszülőkhöz.


A fejemhez vágta, hogy "mert te most nem dolgozol". Igen ám, nem dolgozom, az egészségügyből léptem ki nemrég. Két tanfolyamra járok, mind a kettő eü-s, bejárok a kontaktórákra, ahol pár ember kivételével mindenki az egészségügyben dolgozik, így én is hordozó lehetek. Ráadásul egy családtagom külföldön dolgozik, 3-4 hetente itthon van mindig. De ezt nem értik meg...


Ebben az esetben tényleg megbocsáthatatlan, hogy kihagyom a szülinapozást?


2021. febr. 14. 19:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
48%

Milyen 5 évről beszélnek? Ha a nagyszüleid hajlandóak beoltatni magukat, pár hónapon belül úgy jöhettek-mehettek, ahogyan akartok. Addig viszont rád, meg a józan észre kellene hallgatniuk.

Tényleg nem tudom, hogyan számolnának el a lelkiismeretükkel az ilyen emberek. Ez a vírushelyzet elég sok ismerősöm szegénységi bizonyítványát állította ki.

Az idős szüleim előtt viszont megemelem a kalapom: ha ilyen felelőtlen látogató akart bemenni hozzájuk, köszönték, nem engedték be :D Ezzel azt akarom mondani, hogy az öregjeink se tehetetlen bábuk, nekik kell sarkukra állniuk a saját maguk érdekében.

2021. febr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
60%

Magánvéleményem: anyukád húga használja a józan eszét ennyi!


Már bocsáss meg, de ha a nagyszülők nem akarnak elszigetelten élni, hanem továbbra is fontos nekik a család, akkor miért Te akarod megmondani nekik, hogy mi a jó nekik.

Szerinted sok idősnek (vagy akár betegnek a kórházban) az élet, hogy el vannak szigetelve és ki tudja meddig? Te ilyen életet akarsz? Mert én pl. nem és vagyunk ezzel még jó páran.

Szóval ha a nagyszüleidet nem érdekli, akkor igenis nyugodtan meg lehet tartani az összejövetelt!

2021. febr. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
65%

Igen, a te részedről jogos. De nekik ezt nem szabhatod meg. Ha ők szülinapozni akarnak, csinálják, csak nélküled.

A mi országunkban egy háztartás, egy másik háztartásból csak EGYETLEN EGY embert láthat vendégül. Azt hiszed betartják? Ennyit a felelősségről akár Mo.-n, akár máshol.

Ha a család partyt tart, én nem megyek. Ha nekik nem tetszik, így jártak.

2021. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
60%
Hogyan léptél ki az eü-ből? A veszélyhelyzet alatt tilos felmondanunk.
2021. febr. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%

Értem amit mondasz de a többieket is megértem. Gyakorlatilag évekig nem lehetne találkozni. Tavaly márciustól azért ez kegyetlen sok idő. Féltem én is a családom de pl a nagymamámnak sokkal többet ártanánk ha nem járnánk hozzá. Egyedül él, gondolj bele mi lenne vele ha egy éve nem mennénk hozzá. A magányba, bezártságba halna bele, a depresszióba nem a vírusba. Jogod van nem menni, de ne ítéld el azt aki azért kíváncsi az anyjára. A víruson kívül ezer baja lehet. Mi is megyünk, de nincs puszi stb. De ők is összeszedhetik egy boltban vagy postán, bárhol. Ha rossz indulatú akarok lenni akkor azt mondom jó ok ez a vírus arra hogy ne kelljen menni hozzájuk. De te tudod.

A másik nem járok sehova, szinte csak dolgozhatok. Még a családomat se lássam? Milyen élet ez? És még ki tudja meddig tart.

2021. febr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Nem szabom meg senkinek sem, hogy mit csináljon és mit ne. Itt főként azon van/volt a hangsúly, hogy ebben az esetben anya húga és a nagyszülők szerint is én vagyok a bolygóhollandi, hogy nem akarom őket "feleslegesen" veszélyeztetni. Mert ugye ha elkapnák, akkor egyből az lenne, hogy tőlem/tőlünk kapták el, mert van külföldön dolgozó családtagom is.


Arról meg ugye véletlenül sem szólna a fáma, hogy a hét napjaiból 6 napon ott van a gyerek, az anyja és hétvégente a férj is, aki vállalkozóként rengeteg emberrel találkozik.

2021. febr. 14. 20:17
 7/28 anonim válasza:
58%
Igen, jogos
2021. febr. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Még lemaradt valami: mind a két nagyszülőm él (nagymama, nagypapa). Ha úgy van, hogy a gyerek is ott van, akkor szépen indítok egy videóhívást, a gyerek a kezébe adja nagymamámnak a telefont és látjuk egymást. A mai világban nincs olyan, hogy "nem láthatom a családom".
2021. febr. 14. 20:18
 9/28 anonim ***** válasza:
48%

1 vagyok. Senki sem mondta, hogy nem kell menni. Nyáron kültéren, télen meg maszkban. Ennyi kényelmetlenség megéri-nekünk.

A boltban is mindenki maszkot visel, az öregek ott, kvázi jobban védve vannak, mint otthon maszk nélkül,pl. a saját tanár gyerekük meg unokájuk társaságában.

2021. febr. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
kicsit olyan érzésem van, hogy túl sok ez a kérdés. VAn benne minden, ami elő szokott fordulni itt. Gonosz nagynéni, aki nem látja el a családot, a nagyszülőn élősködik. A vírussal kapcsolatban eü dolgozó, tanuló, külföldi... Nincs olyan szakma, hogy vállalkozó. Én pl vállalkozom, de nem találkozom senkivel, az alkalmazott kereskedő anyukám meg igen, több száz emberrel naponta. Ez a vállalkozó az akárki max olyan szájából hangzik el, aki azt se tudja, mit írjon hirtelen....
2021. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!