Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne legjobban kezelni a jelenlegi vírushelyzetet? 20L

Figyelt kérdés

Oltás vagy nyájimmunitás? Szigorítás vagy enyhítés? Maszkviselés vagy maszkmentesség? Ezek közül Te mit tartasz hatásosnak?

Milyen döntések meghozatala lenne hasznos? Mit gondoltok?

az én gondolatom:

-a maszk alapvetően nem véd meg, tömegközlekedésen kívül sehová nem venném fel,max orvoshoz,ahol szintén egy térben vagyunk több ideig másokkal. Szerintem boltba felesleges,de ez csak az én véleményem. Ja meg a másik,hogy a bőröm is sz@rrá ment tőle:|

-az oltást biztos nem adatom be magamnak, nem vagyok biztos én abban,hogy annyira jó lesz, főleg hosszútávon. Van nekem immunrendszerem, az hadd dolgozzon, ha találkozik valamivel. Persze aki úgy érzi,szüksége van rá,nyugodtan kérje.

-a rendelkezésekről pedig az a véleményem, hogy semmi értelme,se az idősávnak nem volt,se a mostani kijárási tilalomnak.Annak sincs az ég világon semmi értelme,hogy bezárjon minden. Ha az volt a cél (gondolom) ,hogy kevesebb kontakt legyen, ez még nem fog annyira sokat változtatni a helyzeten...



2020. dec. 22. 18:45
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a legjobban úgy, ha mindenki aki veszélyeztetettnek érzi magát otthon maradna. Nem tudom egyesek ennek ellenére miért éreznek akkora késztetést hogy csak azért is tömegbe menjenek.
2020. dec. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
35%
Drákói szigorral amíg nincs az emberek 70%-a beoltva, utána pedig csak azokat korlátozni akik nem oltották be magukat
2020. dec. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
34%

Ha mindenkinek megmondanák, hogy vásároljon be 2 hétre és csak otthon tartozkodhatna. És leállni mindennel.

Ennyi lenne a megoldás és ezt meg is lehetne csinálni.

Ehelyett 1 éve ez megy. Ráadásul majd most kitalálják, hogy jön az új mutáns virus, ami angliában van...

1 válaszolónak meg azt mondanám, hogy senki nem érez késztetést, igazából már senki nem megy tömegbe(mert nincs is hova) kívéve a bevasarló központok vannak tele, de mindenki maszkban stb.De azt senki nem tiltja :) csak minden mást..

2020. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
27%
Dr. Gödény már megmondta.
2020. dec. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
46%
Nem szabad enyhíteni, mert a járvány azonnal újraindul, az R mutatót 1 alatt kell tartani. Fokozatos enyhítését lesznek lehetségesek az átoltottság növekedésével.
2020. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%

A gyógyszer feljlesztésre kellene ráfeküdni. Olyan gyógyszer kell amit otthon is lehet szedni. Az amcsik már tesztelnek egy ilyet.


Van több ajánlás is hogy enyhe tünetek esetén milyen gyógyszerek segíthetnek. De ezzel senki sem törődik. Megvárják amig olyan rossz lesz a beteg állapota hogy kórházba kell vinni ott meg mehet a lélegeztetőgépre. Vajon nem lenne hatékonyabb ha a háziorvos megpróbálná megakadályozni az ilyen súlyos állapot kialakulását ?

2020. dec. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%
Tényleg a gyógyszer a megoldás, de a gyógyszer mellett egy 100% pontosságyú gyorsteszt. Beteg leszel? Go háziorvos. Gyorsteszt, pozitív, recept felír, kiváltod, végigszeded, meggyógyultál. Ez a megoldás.
2020. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
34%

Oltás esetében lesz 10-100 olyan valaki a teljes népességet nézve akinek komoly baja lesz.

Ehhez képest most 300 ezer fertőzöttre jut 8400 halott (3000 többlethalálozás az elmúlt 5 év átlagához képest), még ha feltételezzük is, hogy csak a tizedét találtuk meg a valós fertőzötteknek akkor is a nyájimmunitás eléréséig még legalább 10 000 embert vesztenénk de ha feltételezzük, hogy nagyságrendileg jó lehet a fertőzöttek száma akkor simán lehet 100 ezer halott is.


Maszk nem téged véd hanem tőled védi a környezetet, ha azt akarod hogy ne terjedjen a vírus vagy legalább lassabban terjedjen akkor hasznos ha mindenki hordja, főleg zárt térben.


Egy csomó minden ellen beoltottak és mégis itt vagy élsz, lélegzel, aztán nem tudom hogy a matek nem megy vagy a biológia de szerintem jobb egy oltásnál kockáztatni 1 a millióhoz mint egy megbetegedésnél ugyanezt eljátszani ahol 1 a 10 ezerhez vagy még nagyobb eséllyel halsz meg.


A korlátozásokról meg szerinted ha semmi értelme nincs akkor miért ezt javasolja minden szakember? A végső nagy cél az hogy tönkre vágjuk a saját gazdaságunk vagy mégis miért éri meg szerinted saját magunkat szopatni?

2020. dec. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
32%

Az a baj, hogy a kérdés alapvetően arra irányult, hogy hogyan lehetne a járványt a legjobban kezelni, milyen intézkedéseket kéne hozni.

Aztán a kérdés a leírásban már nem erről szól, hanem a jelenlegi intézkedéseket kritizálod. Amivel alapvetően természetesen nincsen gond, csak a kérdésed nem ezt sugallta. Nem azt írtad le, hogy TE hogyan kezelnéd a járványt vagy milyen intézkedéseket hoznál.

Néhány dolog:

- A maszk más országokban is kötelező boltokban, a bőrre pedig nincs különösebb hatással, ha rendszeresen ki van mosva. Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy ruhát se hordjunk, mert árt a bőrünknek.

- A kijárási tilalomnak pedig igenis van értelme, így nem hömpölyögnek a fiatalok az utcákon, nem bandáznak. Napközben meg annyira nincs kedv a bulihoz.

2020. dec. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
7%
Én nem zárnám be az éttermeket, se a kocsmákat, se a szórakozóhelyeket. Viszont az éttermbekben elfogyasztott ételekre 1000%-es adót vetnék ki, ahogy a kocsmában és szórakozóhelyen is az alkoholra. Nem lenne bezárva, lenne aki menne, de a kocsmatöltelékek nem mennének, ha 2000Ft lenne 1 üveg sör. Ezzel biztosítva lenne, hogy ki lehetnek nyitva, ember is lenne aki elmenne, és adó is jönne. ;)
2020. dec. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!