Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gazdag férfi szülei...

Egy gazdag férfi szülei eltartanának egy szegény lányt?

Figyelt kérdés

Adott egy jól szituált férfi. A szüleinek hatalmas családi háza van, mindenkinek van saját autója. Az említett férfi buszsofőr. Megismerkedik egy csinos, ám de szegény lánnyal. Felajánlja neki, hogy költözzenek össze. (A lány a barátjánál lakott, akit szó nélkül akar dobni). A lány azonnal pakol, és megy. Dolgozni nem tud, illetve a 8 általános végzettsége miatt nehezen kap munkát.


Ilyenkor a férfi szülei mit szólnak? Engedik, hogy a fiukhoz költözzön a lány, vagy pár nap alatt "kiutálják"?


Az említett lány a lányom. Haza jönni nem akar, mert megsértődött, mert elmondtam neki a véleményem.

Eltartják már pár hónapja, ő meg gerinctelen módon, köszönés nélkül le akar lépni a szeretőjéhez.

Nem tudta megbecsülni a barátját, és annak nagyszüleit, megcsalta szegény fiút, most meg köszönés nélkül akar lelépni.

Én nem így neveltem! Az apja volt pontosan ugyan ilyen. Megcsalt majd lelépett. (2 gyerek után nem volt bombanő alakom). Válás óta eltelt 12 év, azt hittem a lányomnak több esze van.


2010. aug. 17. 08:32
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
76%

A szülő élete nehéz, ezt most újdonsült anyukaként tapasztalom.

Nekem annyira kicsi a családom, hogy nem mernék ellenkezni a lányommal, így viszont félő, hogy majd a fejemre nő.

A te esetedben talán sokat nélkülözött a lányod, más életet szeretne élni, mint a tiétek volt. Magasabb életszínvonalra vágyik, én megértem, fitalon az ember még mindent akar!

Én a helyedben mellette állnék, akárhogyan is dönt. A szülő azért szülő, mert mindig ő az utolsó szalmaszál az életben, akibe lehet kapaszkodni, ha már nincs szülő, a gyerek magára marad.

A lányod nevelése befejeződött 18 éves korában, most már csak támasz lehetsz számára, ha bajba kerül, persze, ha te is így akarod. Ha nem voltatok sohasem gazdagok, legalább az egymás iránti szeretetben tűnjetek ki mások közül.

2010. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
78%
Hol voltál anyaként, amikor tanulnia kellett volna? A szüleim nem is tudom, mit csináltak volna, ha nem végzem el a középiskolát, megbukok... Ma már a takarítónőtől is papírt kérnek, és csodálkozol, hogy nehezen kap munkát? Egy szülő nem azért szülő, hogy kinyalja a gyereke fenekét, nevelni kellett volna, és következetesen, határozottan, mert a szülő se él örökké, és gondoskodni kell arról, hogy a gyerek akkor is meg tudjon állni a saját lábán, ha magára marad, ha történik veled valami, és nem tudod segíteni, ha kidobják a gazdag háztól, mit csinál, elmegy kukázni? Szívesen látnád hajléktalanként vagy prostituáltként? Mert ez vele nagyon könnyen bekövetkezhet. Még a diplomásoknak is nehéz...
2010. aug. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
46%
Nna, azért nehogymár az anya legyen a hibás azért, mert a gyereke egy tróger lett...
2010. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
73%

Még nem ásta el teljesen magát a lány, estin még mindig letehetné az érettségit. De nem is értem én sem. Annyira nem lehet elfoglalt egy szülő, hogy a gyereke neveléséről is "elfelejtkezzen"!!

Nekem ez a sztori is vontatott. Az eleje nagy kibontás, hogy milyen gazdagok a srác szülei, utána meg nagy váltás, hogy "ja, és ez az én lányom". Hát vagy a saját kárán tanul majd, vagy nem.

2010. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
53%
Nem mindig az anya a hibas.Vannak olyan gyerekek akiket nem lehet iranyitani,mert mennek a sajat fejük utan.Tudom,mert tesomnak 3 kamaszlanya van.A lanyok kijatszak a tesomat,hazudnak,nem jarnak be iskolaba.Hiaba beszelget el tesom velük,vagy bünteti öket.Tesom is tanacstalan..
2010. aug. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel, hogy a lányos hamarosan ismét a te nyakadba szakad. Ezt az undorító jellemet nem sokági lehet titkolni, hamarosan a fiú szülei is kiismerik és kihajítják a fene nagy jólétből.
2010. aug. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelést már születéstől el kell kezdeni, és olyan nincs, hogy ilyen jellemnek születik valami, itt a szülő rontott el valamit nagyon. Öcsémnél is a szüleink rontották el, mert őt elkényeztették... Igaz, ő azért az érettségiig eljutott, csak az egyetemen esett ki, de egyből feladta ezután, a szülői házban ilyen nem volt, ha valahol elakadt, mindig volt egy "támasza", aki azt mondta, hogy "nem baj, majd én megcsinálom helyetted", az egyetemen ezt már nem kapta meg...

Szóval gondolkodj el, mit rontottál el, és ha nem is tárgyal veled, ne hagyd, hogy így maradjon, az ő érdekében, és azért, hogy neked ne kelljen végignézned, hogy az utcára kerül...

2010. aug. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
69%

Láttok olyan mondatot,hogy vesézzétek már ki,hogy mit rontott el az élete során? A kérdés nem ez volt!! Nem kéne mindenkinek beleokoskodni más dolgába,ha nem kéri. Csak az tudja igazán aki benne van.

egyébként szerintem nem sokáig fogják eltartani ha nem dolgozik csak lóbálja a lábát. Volt egy ismerősöm akinek a szülei fizették a lakását és bár már dolgozott is jó fizetéssel mégis segítették, s neki azt mondták a szülei őt persze segítik mert a gyerekük,de ha odavisz valakit azt támogassák a saját szülei.

2010. aug. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan más dolgot olvastam ki ebből az egészből.

Tudja a buszsofőr pasas hogy a lányodnak nincs semmije?

Mert ha igen, arra is gondolhatnak, hogy jöjjön hozzájuk a lány "cselédnek". Sok ilyen család van, aki kihasználja a gyereke párját. Ha nem ilyenek, akkor viszont naivak, de nagyon.

De ha lusti teremtés a lányod, akkor pórul járnak vele:D

Ha odafogadták a lányt, akkor vagy cselédnek, vagy nem foglalkoznak az anyagi különbséggel, csak a fiúk boldogságát tartják szem előtt.

2010. aug. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

18 évesen csapták ki az iskolából. Mondtam neki, hogy menjen egy másikba tanulni, vagy menjen dolgozni.

Elment dolgozni, majd nem sokkal később elköltözött.

Nem tarthattam fegyvert a fejéhez, hogy márpedig te most tanulsz.

2010. aug. 17. 11:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!