Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Türelmetlen vagyok a párommal....

Türelmetlen vagyok a párommal. Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon sok gondunk lett,(lakásvásárlás--újítása,anyós beszólásai, stb..)fáradt vagyok.Ezért türelmetlen vagyok a kedvesemmel,pedig imádom.Sokszor olyan bántó dolgokat mondok neki amit később megbánok.Sajnos nagyon szabad szájú vagyok:(Egész nap dolgozunk itthon is meg a házon is,itt van a 3 éves kisfiúnk vele is törődni.Sokszor úgy érzem sok ez nekem.

Este meg mikor kicsit összebújhatnánk hulla vagyok,persze ez neki rosszul esik.Nem akarom vissza utasítani de fáradt vagyok:(

Mit tegyek hogy jobb hangulatom,kedvem nagyobb türelmem legyen?


25/N


2010. aug. 18. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Engedd meg magadnak, hogy jobb legyen!


Semmi nem történik, ha kicsit lazítasz, engedsz a tempóból, beiktatsz pihenésre időket. Ha megszakadsz a munkában, ám közben rámegy a kapcsolat, akkor mi értelme volt megszakadni a munkában? Ezt tartsd szem előtt! Mi a fontos és mi nem az? Ha egy beltéri munka egy héttel később lesz készen, de közben mindketten jobb hangulatban vagytok, akkor az nekem jó üzletnek tűnik. Van, amit nem lehet, van amit lehet. Amit lehet, azt a ti esetetekben kell is, úgy látszik. A munkamánia is betegség. Menekülés. Pont, mint az alkoholizmus.


Ha nem tudsz egy elfogadható egyensúlyt találni, akkor lehet nálad pszichés ok a háttérben. (Nem kell tökéletest! A maximalizmus is betegség.) :D


Na, mielőtt azt hiszed, hogy beléd akarom dumálni, hogy beteg vagy, erről szó sincs. Mindenkiben (persze, hogy akkor bennem is) működnek ezek a dolgok. Egyik jobban, másik kevésbé, a személyiségünktől, neveltetésünktől függően. Csak nagyon szélsőséges esetben jelent ez tényleg beteg embert, amikor már valamelyik súlyos problémát okoz. Abba sem hal bele senki, ha a születésnapján megiszik két pohár bort. Érted, ugye? Számodra most ez a helyzet mutat valamit, és neked jó megoldást kell keresni rá. Ez fontos! Neked kell megkeresned a megoldást, mert neked kell valami újat tanulni ebből a helyzetből. Nem biztos, hogy az én megoldásom jó neked. Csak azt akartam elmondani ezzel, hogy nézd innen a helyzetedet, és lásd másként!

2010. aug. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én ezen akkor változtattam, mikor már szétmentünk az élettársammal, nagyrészt emiatt. ugyanígy türelmetlen voltam, ideges, bár este még nem voltam fáradt, mert örökmozgó vagyok, viszont mindent rögtön azonnal csinálni akartam, minél hamarabb, ha belegebedek is. aztán rájöttem, hogy én rontottam el, nem így kellene. változtam, lett egy új kapcsolatom, másképp fogom fel, másképp viselkedek. úgyhogy azt javaslom te is vegyél vissza a tempóból. mert pl reggel nekem szinte haditervem volt, hogy mit mikor hogyan csinálok meg, és ha valaki ebbe akadályozott, akkor olyan ideges és türelmetlen voltam mindenkivel, hogy nem mertek a közelembe jönni. aztán már már ha nem reggel kezdek hozzá a dolgaimhoz csak délután, mert addig pihentem vagy mást csináltam, akkor sem lesz baj. vegyél vissza tényleg, szervezz inkább több programot magatoknak, mozduljatok ki otthonról, menjetek a gyerekkel ide-oda. muszáj néha lazítani..
2010. aug. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Én is hasonló cipőbe járok/jártam... De amikor újra és újra megtapasztaltam, hogy a türelmetlenségemből fakadó viták, sértődések csak rosszabbhoz vezetnek, még feszültebb hangulathoz, rá kellet jönnöm, hogy erre rámehet a kapcsolatunk, és már nem azt nyújtjuk egymás számára, amit kellene... És ettől kezdve megpróbáltam tudatosan visszafogni magam, elhallgatni, amikor éreztem, h "most megint OLYAN leszek", és ehelyett inkább odamentem hozzá és csak úgy megöleltem :) Ő persze nagyott nézett, h egy pillanat alatt átváltoztam hárpiából szertnivaló kis feleséggé :) Ez pedig automatikusan meghozta a szeretetteljes légkört. Vagy ha ez nem megy neked könnyen, kérd meg előre, h ha megint türelmetlenkedsz, öleljen át ő!! Meglátod, olyankor nemtudsz rá már haragudni!! "A szeretet lángjában a legkeményebb vas is megolvad"!!!

Remélem sikerül rendetrakni magadban! Hidd el, megéri!! :)

2010. aug. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Eddig nem voltam ilyen.Igaz sok a vita a a szüleivel,de szerencsére pár hét és költözünk,nehezebb lesz de jobb.

Meg próbálok türelmesebb lenni vele is és a kicsivel is:)

Ez az átölelős dolog jó ötlet:)

köszike az eddigi válaszokat de ha van ötlet,tapasztalat írjatok várom!

2010. aug. 18. 12:04
 5/7 anonim ***** válasza:

A megölelés tényleg használ, én is ilyen "hárpia" vagyok, és működik! Minél nagyobb felületen érintkeztek, annál gyorsabban múlik el a harag, és a düh.

Sok sikert!!!

2010. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon törekedned kell a változásra. Én is ilyen voltam, és javultam. Nem volt könnyű, de sikerült. Persze évek kellettek hozzá. Nyilván hetek alatt is látszott a javulás, de évek kellettek, hogy igazán nagyságrendekkel türelmesebb legyek. Még nem lett tökéletes az eredmény, még így is előfordul a türelmetlenkedésem, de már lényegesen ritkább. Ha akarod, mennyi fog, nem baj, ha lassan, csak ne add fel!
2010. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez lemaradt: :)
2010. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!