Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatnám meg, hogy...

Hogy mondhatnám meg, hogy "kavarok" a barátjával és utálom, hogy hazajött?

Figyelt kérdés

Az unokatestvéremmel 3 hónap különbséggel egyidősek vagyunk, úgy nőttünk fel, mint az ikrek. Az anyámnak a nagynénémmel nagyon szoros kapcsolata van a mai napig és kiskorunkban is mindig együtt voltunk.

Egy óvodába és iskolába jártunk, délutánonként mindig a másiknál/másikkal voltunk, közösen utaztunk. A nagyszüleinknél is mindig együtt voltunk. Olyan volt nekem, mint a testvérem és a legjobb barátnőm egyben.


Mivel ennyit együtt voltunk, a baráti körünk is közös volt, de ő volt a népszerűbb lány. Ez nem irigység, vagy bármi, hanem látszódott, hogy az emberek őt jobban szeretik. Néha azt éreztem, hogyha nem lennék mellette, engem elfelejtenének, vagy fel sem tűnne, hogy én nem vagyok ott a buliban, engem nem hívtak meg hajókázni stb. Vagy ha a barátnőinkkel is történt valami, többször előfordult, hogy nekem meg sem mondták, nem beszélték meg velem, hanem csak utólag hallgattam, hogy "jajj hát XY-nak meséltem rögtön, ő nem mondta neked?".

Aztán tavaly tavasszal ő és az anyja egy este lejöttek hozzánk, hogy beszélni szeretnének velünk, jöjjenek mamáék is, mert fontos. Elmondták, hogy Bécsbe költöznek, mert a nagynéném kapcsolata komolyra fordult és összeköltöznek, de a pasi kint él és így képtelenség nekik eleget találkozni. Az unokatesóm pedig megy vele, mert az apjához nem akar költözni... A következő héten már el is költöztek.

Rosszul esett, mert mint kiderült, erről már karácsony óta beszéltek otthon, nekem egy szóval sem említette, hogy ilyesmi egyáltalán tervben lenne. Cserben hagyva éreztem magam, mert hiába voltak más barátnőim, velük közel sem volt olyan szoros a dolog, mint az unokatesómmal. És hiába mondta, hogy majd beszélünk mindennap, facetimeozunk és akár minden hétvégén találkozhatunk, ezek még az elején működtek, a végén pedig már csak hetente/kéthetente beszéltünk pár sort. Eltávolodtunk egymástól és én rátaláltam az igazi önmagamra, mióta nincs itt.

Sokkal jobban érzem magam, hogy nem kell osztoznom a figyelmen vele, végre azt érzem, hogy az emberek észrevesznek és alakul egy sráccal is. Aki történetesen az ő exe... Mikor kiköltözött, akkor megbeszélték, hogy szüneteltetik a dolgot, előtte együtt voltak 1 évet. Az elején még beszéltek, de nyáron már egyáltalán nem. Mi pedig fokozatosan lettünk jóban, az elején nem is nagyon voltunk kettesben, hanem mindig a barátainkkal. Szilveszterkor csókolóztunk először, azóta találkozgatunk, randizgatunk, de egyelőre nem vertük nagy dobra a dolgot.


Az unokatesómék viszont most hazaköltöztek február végén, mert az anyja kapcsolatának vége lett.

Ő meg próbál úgy tenni, mintha el sem költözött volna... Folyton hív, ír, keres, hogy csináljunk valamit, átjöhet-e, menjek át én, vagy csináljunk valamit a csajokkal. Meg hogy most a barátjával is újra szeretné kezdeni, mert nincs túl a dolgon és úgy érezte, ezt velem kell megbeszélnie. Félek, hogy ezzel megint a régi felállás lesz, hogy én csak a +1 fő leszek mellette, az utánfutó. Sokkal jobb volt, amíg nem volt itthon... És fáj beismernem, de amióta egyedül voltam, jobban éreztem magam.



2021. márc. 6. 17:03
1 2
 1/11 Tangentor válasza:
94%
Én elmondanám neki, hogy mit érzel.Ha annyira jó barátnak tekint téged akkor megfogja érteni.
2021. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Igaza van az #1 hozzászólónak mond el neki őszintén, hogy te mit érzel/éreztél, csak óvatosan finoman tedd meg.
2021. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondd el neki, hogy alakul valami a fiúval. Ez így tisztességes.
2021. márc. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mondd el neki. De amúgy ha az anyja bizonytalan kapcsolatáról volt szó, ami úgy tűnt komolyra fordult aztán most meg már mégse, lehet az anyja kérte rá hogy ne beszéljen erről. Mert végül vége is lett, bizonytalan volt ezek szerint az a kapcsolat és talán hirtelen alakult úgy hogy mennek.
2021. márc. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem is az lehet,amit a 4-es irt. Azzal kapcsban meg h osszejottel az exevel, ne lepodj meg,ha merges lesz, van egy ilyen iratlan szabaly, hogy ilyet barinovel nem csinalunk.
2021. márc. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom és mindenképp mond el. Most nem azért de kicsit ha nincs ló jó a szamár elvet érzek. Már legfőképp abból hogy eddig se az exét sem téged nem keresett most meg hirtelen mindkettőtök kellene. Mond el neki szépen hogy neked ez szarul esett hogy pikpak elmegy és nem is keres rendesen plusz jól érzed magad hogy nem vagy másodhegedűs. Ahogy azt is hogy az exével egymásra találtatok. Nyilván ez kellemetlen mert nem ez volt a tervük nekik sem viszont a srác túl tett rajta ha ezért megharagszik az ő baja. Tarthatta volna vele is a kapcsolatot ha nem akar véget vetni a dolognak.

Meglehetne úgy beszélni szerintem hogy barátok legyetek és maradj ilyen önálló közben, ha ez a csávós dolog nem kavarna be. Így tuti érthetően kerülni fog titeket még ha ő a 'vétkes' ebben a dologban akkor is.

Amit tanácsolni tudnék az az hogy nyiltan őszintén mondj el mindent és ha látod rajta hogy változtatna a kedvedért dolgokon ami neked rossz akkor légy nyitott rá. Voltam hasonló cipőben sajnos ott én hibáztam amit beláttam de addigra már a volt barátnőim mindenféle összeesküvés elméletet képzeltek be alaptalanul. Mindezt el lehetett volna kerülni azzal ha őszintén tisztelettel és szeretettel (!) megbeszéljük.

2021. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha már így alakult, elmondanám, hogy az exe velem kavar, így tisztességes. Meg persze azt is elmondanám, hogy szeretem, ugyanakkor örülök, hogy megkapom azt a figyelmet, amit eddig nem tudtam, mert az ő árnyékában kullogtam mindig is és ez mindig is fájt, attól még, hogy csak most beszélek róla. Bár, ha nem is tőle tudtad meg a költözést, lehet, magában már tartja veled szemben a távolságot.
2021. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Laylah ***** válasza:
100%

"Azzal kapcsban meg h osszejottel az exevel, ne lepodj meg,ha merges lesz, van egy ilyen iratlan szabaly, hogy ilyet barinovel nem csinalunk."

Ez mondjuk nettó ostobaság. Egyedül akkor van létjogosultsága, ha az említett barátnő még nincs túl az illetőn. Másképp nem kellene, hogy zavarja, attól, hogy nekik nem jött össze, mással jobban működhet a dolog, nem kell ennyire egoistának lenni, hogy azt higgyük, mi lettünk volna a tökéletesek, és az ismerőseink csak rosszabb másolataink lehetnek.


Maga a sztori nagyon emlékeztet a Gossip Girl c. sorozat első évadának első részeire. Serena egyik napról a másikra lelép, Blair-nek nem is szól, Blair megtanul nélküle élni és rájön, hogy sokkal jobb neki így, hogy végre ő lehet a rivaldafényben. Aztán Serena visszajön, ugye...


Kérdező, tisztább lenne helyére tenni a dolgokat. Előbb vagy utóbb úgyis meg fogja tudni, hogy kavartok a sráccal, ha nem mondod el neki te, akkor azzal fogsz szembesülni, hogy próbál rámászni a "pasidra", ami, gondolom, nem esne jól. Az, hogy a korábbi baráti társaság visszafogadja-e, az sajnos nem rajtad múlik, hanem rajtuk.

2021. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-os vagyok

8-as,kicsit nyersen fogalmaztam meg,de ezek vlhogy ritkan alakulnak jol,nagyon banto is lehet, fura helyzeteket szulhet,stb, kicsit ez a hazinyulra nem lovunk eset.

A gossipgirl nekem is eszembe jutott amugy errol.


Lehet,hogy paranoiasan gondolkodom,de a kerdezo szemszogebol nezve, bennem mindig ott motoszkalna, hogy mikor talalnak megint egymasra a hatam mogott es maradok hoppon.

2021. márc. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
Azert szerintem csunya hogy osszejottel az exevel..
2021. márc. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!