Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondhatnám el a szüleim...

Hogyan mondhatnám el a szüleimnek, hogy kivel randizom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én tavasszal lediplomáztam. Az egyetemen tanított egy tanár, egészen második félévtől a hetedik félév végéig. Mindig is éreztem, hogy valami más, mintha "felfigyelt" volna rám, kitüntetett a figyelmével, a konzultációkon sokkal nyíltabban állt hozzám, mint máshoz. Persze szigorúan szakmai szemszögből. Olykor az én szívem is megdobbant iránta, de sosem voltam az ilyen jellegű előnyszerzések híve, így direkt elzárkóztam mindennemű kapcsolattól, ahogy ő is. Gólyabálon, diáknapon, kollégiumi napokon sokszor ott volt ő is, de igyekeztünk soha nem egymás mellé keveredni. Részemről ez tudatos volt, mint utóbb kiderült ő is direkt nem kereste a társaságomat. Mindenki ismerőse volt a jól ismert közösségi oldalon, én nem. Nem is akartam, de elhatároztam, hogy ha lediplomáztam én teszem meg az első lépést ezzel.

Megtettem, bejelöltem és olykor beszélgettünk is egy keveset, ami nekem roppant fura érzés volt, összetegeződtünk és szépen lassan odáig jutottunk, hogy találkozgatni kezdtünk, majd karácsony előtt a találkák már randikba mentek át. Nem akarjuk elsietni a dolgokat, de kimondatlanul is az a helyzet, hogy együtt vagyunk.


Anyuék sosem szóltak bele a kapcsolataimba, de ezt most rettentő mód félek megosztani velük. Még is hogyan kezdhetném? "Heló anyu apu, emlékeztek a volt tanáromra? Na hát mostantól néha nálunk alszik..."

Ezen felül. Tartok attól is, hogy ez alapján lesz megítélve a diplomám. Nem akarom, hogy azt higgyék bármi előnyöm is volt ebből az egészből, mivel nem volt...

A szüleim szemében az sem a javamra dönt, hogy ez a férfi 12 évvel idősebb nálam.


Kedves szülők! Ti hogyan reagálnátok erre?



2013. jan. 24. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

12 év nem vészes, mármint ebben a korban. De biztos jön majd valaki, aki diagnosztizálja nálad az apakomplexust. :-P Köztem és a férjem között 10 év van, kerek 10 éve vagyunk együtt felhőtlen boldogságban, köszönjük szépen. :-) Én az életkorral egyébként is gyorsan kibékülnék, de az sem okozna különösebb gondot, hogy a jelenlegi párod valamikor a tanárod volt. Azt pedig végképp nem gondolnám, hogy a diplomádat ellenszolgáltatásként kaptad. Nálam tehát nem lenne gond, ha én lennék az anyukád. :-)


A legtisztább megoldás egyébként az, hogy elmeséled a szüleidnek azt, amit itt leírtál. Nagyjából úgy, ahogyan leírtad, csak arra ügyelj, hogy ne mosakodásnak vagy magyarázkodásnak tűnjön, az félrevezető tud lenni és könnyen azt hihetik, hogy nem zörög a haraszt.


Sok sikert, és ne parázz! Ha a szüleid egyébként normálisak, márpedig annak tűnnek, akkor nincs miért aggódnod! ;-)

2013. jan. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. Ma már újra elfogadott a 10-15, de akár 20 év korkülönbség. A diplomád megítélése miatt se aggódj: az élet majd ad lehetőséget, hogy bizonyítsd helytállásodat. A szüleiddel lehet, hogy most gyakran találkozol, de később esetleg csak havonta 1-szer, vagy mégritkábban. Semmi kivetnivalót nem találok a kapcsolatotokban.
2013. jan. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
en is egyetertek az elottem szolokkal. de szerintem nyugodtan meselhetsz anyukadnak rola meg azelott is mielott hazavinned bemutatni. (jol ertem hogy naluk laksz meg? miert nem csacsogsz a pasidrol?) elmeselhetned neki, hogy karacsony elott kezdett randiva szelidulni a dolog. en nem emlitenem elso korben, hogy hany eves, vagy hogy az egyetemen dolgozik. ezeket az infokat szepen sorban adagolnam. adj kitero valaszokat, ha nagyon faggatnak, de ne sertoeket termeszetesen. szerintem igy elkerulheto, hogy sokkot kapjanak - mar amennyiben hajlamosak erre az adott temaban.
2013. jan. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
Miért kéne egy 12 évvel idősbb férfinek nálatok aludnia, egyáltalán bárkinek, ha nem a házastársad? Az, hogy kivel bújsz egy ágyba, az a te legszigorúbb magánügyed, nem kell szülői beleegyezést kérned hozzá. Lehet akár 50 évvel idősebb is, csak a te dolgod. Az gáz, ha azt érzed, a szüleidnek is tudniuk kell erről.
2013. jan. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
kakekuki, te vagy a gaz, ha ennyire nem tiszteled a szuleidet:(
2013. jan. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Nem a szüleimet nem tisztelem, hanem magamat tisztelem. Az ágy két ember magánügye, semmi kersnivalójuk ott a szülőknek.
2013. jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
de ha naluk laksz, akkor azert igenis rajuk is tartozik, hogy ki jarkal hozzajuk. ok is ott laknak, nem elhetsz ugy, mintha ok nem lennenek ott, csak azert mert randid van (dzziii, es a panellban meg esetleg taposlhatnak majd, ha vege a szexnek, vagy mi?)
2013. jan. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%
Az, hogy együtt laknak, az csak egy körülmény, attól még a szülő milyen alapon szólna bele a lánya magánéletébe? Ráadásul, gondolom, a hapsi is lakik valahol.
2013. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

kk:de a tortenet itt most arrol szol, hogy vigye haza az embert. es ha a szuloknel lakik, (szovegbol kiderul) akkor nem mondhatja azt, hogy semmi kozotok hozza, hogy ki alszik az agyacskamban, mert az az agyacska a szulok lakasaban van. nyilvan nem hagyhatja figyelmen kivul a szuloket a sajat lakasukban.

persze csurheted es csavarhatod tovabb, de az mar egy masik tortenet lesz akkor, nem ez a szituacio.

2013. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
10%
Nem én csűröm, én végig ugyanazt mondom. A szülőknek semmi közük a gyerekük magánéletéhez, mivel már nem gyerek, hanem diplomás felnőtt. Persze, simán mondhatják, hogy ezt az embert ne hozd a lakásomba, fiam, ehhez természetesen van joguk, de így akkor már az a kérdés, a lány miért aggódik azon, hogy a szülei elfogadják-e vagy sem. Lehet, hogy éppen a túlzott szülői befolyás ellenében jött össze a tanárával és emiatt tudja előre, hogy nem jó választás és a szülei nem néznék jó szemmel. Talán el kellene költöznie a lánynak és egy hozzáillő pasast választania.
2013. jan. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!