Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Soha nem ittam, dohányoztam...

Soha nem ittam, dohányoztam de mégis úgy kezelnek mint egy csöves alkeszt amikor ritkán iszom valamit, mit kezdjek a családommal? 19F

Figyelt kérdés

Világéletemben nem ittam/dohányoztam, szó szerint semmi nem volt. Pedig lehetett volna rá 1000 és 1 alkalmam, de mégis elutasító voltam. Károsságom 0. Tudatosan kihagytam ezeket középsulis koromban. Egyedül amire rá vagyok szokva az a koffein, de az is a tanulás végett. Szóval tényleg zéró..

Max 1 évben 1-2x iszom nyáron, meg szilveszterkor de akkor is ilyen 1-2 doboz sört haverokkal.

De amikor néhanapján itthon vagyok és haverral iszogatok bármi úgy kezelnek rögtön mint valami narkóst vagy alkoholistát és már kezdenek az agyamra menni a dumáikkal.. múltkor ittam 1-2 pohárral whiskyt haverokkal mert már több mint 1 éve nem talakoztam velük és megünnepeltük karanténosan a dolgot. Az az üveg whisky is tele volt kb pedig 18.-ra kaptam már. Erre másnap nézem a hűtőben és nem volt ott, kérdeztem hol van nem tudták, utólag találtam meg, el volt dugva egy szekrényben hátul a vegyszerek közt.. 😀

Nem úgy akarom ezt leírni mintha egy csoda lenne, de a korosztályom sokszor hétvégenként tolja ezeket és nem csak piát meg cigit, meg sokan 15 évesen elkezdték már. Mit tegyek ha ilyen aggódóak? Egyedül Apám aki nem ilyen, de ő nem velünk él.


2021. márc. 8. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem az antialkoholizmus ugyanúgy (de nem ugyanolyan) betegség, mint az alkoholizmus. Persze nem arról beszélek, ha valaki nem iszik alkoholt, mert az csak nem iszik alkoholt. Hanem aki teljesen ellene van, hosszan képes prédikálni a dologról... A családod ilyen antialkoholista, nem veled van a baj.
2021. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmit, szarj a fejükre!
2021. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Thispain ***** válasza:
98%
Lehet, hogy nem véletlen az, hogy apád nem él veletek.
2021. márc. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Te összevissza beszélsz,nem vagy tisztában azzal,hogy a soha mit is jelent.A soha azt jelenti hogy még soha egyszer sem történt valakivel valami meg az ééletében,vagy soha nem csinált még valamilyen dolgot.Erre te azzal kezded hogy soha,és utána leírod hogy szoktak lenni olyan alkalmak amikor igen.
2021. márc. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó bocsánat, akkor ritkán. A sohát úgy értettem hogy szinte "soha".
2021. márc. 8. 21:51
 6/13 A kérdező kommentje:
A sohát a dohányzásra értettem, csak rosszul írtam.
2021. márc. 8. 21:52
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
5.,6.:Értem,akkor elnézést.
2021. márc. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Nem értem mit akarsz amúgy
2021. márc. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
98%

Nekem anyám volt alkoholista, míg élt. Azt hallagtom kiskorom óta a családtól, hogy jaj, nehogy olyan legyek, mint ő. Pedig sose voltam, és most se vagyok olyan. Mikor még nem ittam mert gyerek voltam, akkor is ezzel “büntettek”,

Hogy jaj biztos olyan leszek mert a véremben van, meg ezt láttam. Koccintunk egyet valakivel, vagy összeülünk barátokkal kb úgy, mint te, és már hallom a jajveszékelést. Ez odáig fajult, hogy már en is bűntudatot érzek minden kis pohárka után, pedig életemben talán max 3-szor voltam részeg, abból is mindenre emlélszem és soha nem hánytam pl. Míg a kortársaimaz, meg inkább a nálam fiatalabbakat meg lehet nézni, mit csinálnak minden hétvégén...nincs baj ezzel, nem ítélkezem, csak igazságtalan hogy egy rokon miatt kapok ennyi megvetést.

2021. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagyon jó barátom mesélte, hogy az apja kőkemény alkesz volt, és nagy harcok árán tűnt el az életükből a kedves apuka. 5 éve él kettesben az anyjával, egyikük sem ivott egy kortyot sem. A fiú 25 éves, nem iszik, még néha a bonbont sem fogadja el a biztonság kedvéért, pláne mert az autója a mindene. Múltkor ivott egy doboz sört este, kidobta a kukába. Az anyja meglátta, ordított vele, hogy te is egy rossz alkoholista dög akarsz lenni, ne tedd ezt velünk stb... A vége az lett hogy a srác emiatt költözött el, mert az anyját annyira kísérti a múlt, hogy szélsőségesen átment egy olyan irányba, ami szintén nem egészséges dolog.
2021. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!