Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a menete annak, hogy a...

Mi a menete annak, hogy a házam felét a párom nevére írassam? Ez lehetséges úgy, hogy az anyámnak haszonélvezeti joga van rajta?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 10:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/154 anonim ***** válasza:
100%
40 köszönjük😊 Pedig amúgy a párom szegény családból származik, az elején nem egyszer meg is kapta másoktól hogy biztos a pénzem miatt van velem. Pedig a 3 éves kapcsolatunk alatt többet kaptam tőle mint ő tőlem.
2021. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/154 anonim ***** válasza:
75%
3 év? Majd 4 év múlva írj ide, hogy kivel lépett le és mikor.
2021. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/154 anonim ***** válasza:
92%
Kapásból nem tudom hogy az ajándékot hány évig kehet visszavonni mert tudtommal lehet ugyanakkor ha közben továbbértékesíti a tulajdoni hányadot akkor futhatsz a pénzed után. 33 a haszonélvezet megmarad a teljes házra a nemo plus iuris elven vagyis senki nem adhat többet mint amennyi neki van
2021. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/154 anonim ***** válasza:
96%

A szerelem vak, de hogy hülye is...

Ha igazán szeretne téged ez a nyomorult, akkor nem megvenned kéne a fele házadért az esküvőt meg a gyereket. Lagzit is te fizeted? Jó nagy veréb vagy.

2021. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/154 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! A kedves párod a 6 év alatt tett le valamit az asztalra? Persze a konyha pénzen, meg a rezsin kívül. Mert ugye azok általános dolgok, azokat mindig fizetni kell. Mondd, hogy a 6 év alatt önerőből összegyűjtötte a lakás árának felét, és most hivatalosan megakarja azt vásárolni. Mondd, hogy elírtál valamit, és te nem egy olyan embernek akarsz gyereket szülni, aki már most zsarol téged?! Mert ez zsarolás!!
2021. márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/154 anonim ***** válasza:
93%
42 köszi, de ne magadból indulj ki. Amúgy meg mikor beleöli minden pénzét az én házamba szerinted az a terve hogy lelép? Árad belőled a jóindulat...
2021. márc. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/154 anonim ***** válasza:
100%

"számára az megalázó, ha ő költözik be a nőhöz (hozzám).

Mondta, hogy ő addig nem akar eljegyezni, amíg nincs egy saját otthona, vagy legalább egy olyan ház, amiből fele az övé. Kérdeztem, hogyha ennek a háznak a felét megkapná, akkor változna-e a véleménye és mondta, hogy igen, mert akkor nem azt érezné, hogy ő egy betolakodó egy idegen házban."

Elnézést, de ez mekkora marhaság, ilyet még nem hallottam. Azért nem elvenni/hozzámenni, mert nem tulajdonosa egy lakásnak? Elképesztő, miket hallani. Hányan házasodnak albérletben, szülőknél lakva, akárhogy.

Az is baromság, hogy ha férfi költözik nőhöz, az megalázó. Egyáltalán nem az, hihetetlen. Nálunk úgy alakult - én vagyok a lány -, hogy tizenöt év spórolás után (szülők úgy segítettek, hogy félretehettem a fizetést, nem kellett villanyba, fűtésbe stb. beleadni) vettem egy parasztházat és oda költöztünk a párommal. Neki nincs lakása, soha nem is volt. Több kapcsolata volt, ott is ő költözött a nőkhöz, nem fordítva. Én tudtam házat venni, természetes, hogy ő jött hozzám. Bőven 10 alatt volt az ára, ezt tudtam venni, és szeretünk itt lakni (Pest megye déli része).

2021. márc. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/154 anonim válasza:
26%

Nem értem, hogy miért szóljátok le a kérdező pasiját?

Igen, a lakásra, azaz a pénzre hajt.

És???

Csak a nők léphetnek be a tutiba, és vehetik el a pasik pénzét???

2021. márc. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/154 anonim ***** válasza:
89%

Több szempont is létezik.

Kell a házra költeni? Esetleg úgy várná el, hogy a ház fele az övé legyen, hogy felújítja? Esetleg Ő vett már neked autót vagy bármi nagyobb értéket, ami a te nevedre került?

2021. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/154 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy nem iratnék rá semmit. Imádom, szeretem a férjemet de kizárt. Édesapám halála után van egy ház részem. Meg sem fordult a fejében, hogy abba valamilyen módon befurakodjon. Nekem sem lesz semmi közöm majd az ő örökölt ingatlanjához. Most fogunk házat venni fele fele arányban. Abba mindketten teszünk pénzt. Az közös lesz.
2021. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!