Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a menete annak, hogy a...

Mi a menete annak, hogy a házam felét a párom nevére írassam? Ez lehetséges úgy, hogy az anyámnak haszonélvezeti joga van rajta?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 10:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/154 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátommal ugyanez volt a helyzet, csak fordítva: a nő kérte azért cserébe a lakás tulajdonjogának a felét, mert "csak így érezné, hogy a pasija igazán szereti és komolyan gondolja vele a jövőt".

Nem tudtuk lebeszélni a srácot, ráíratta. 2 évvel később a csaj "szerelmes" lett és lelépett. 20 milliójába került a srácnak a nagyvonalúsága.

Neked legyen ennél több eszed. Mondd meg a palidnak, hogy ne játszadozzon veled, neked erre nincs időd. Megérted, hogy tulajdont akar, de ennek az a módja, hogy vegyen, ne zsaroljon. Most talán a sajátjában él? Az nem alázza meg? Vagy innentől neked fizet albérleti díjat addig, amíg el nem éri a befizetett összeg a házad árának felét?

Ha az a gond, hogy felújításkor adna bele ő is pénzt : miért, most nem ad ki pénzt a lakhatására?

2021. márc. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/154 anonim ***** válasza:
100%

Az én lakásomba lakunk a párommal, a felújításokat én fizetem, ő munkát ad bele, de azt se kötelezően, hanem mert szereti csinálni és ő is tudja: neki is szépül a lakás, hiszen ő is itt él.

Soha nem jutott eszébe tulajdonrészt kérni, mert totálisan abszurd a gondolat. Mire kapná? Egy idő után az albérlet is a nevedre kerül, ha elég ideig bérled?

A megspórolt albérleti díjat tegyétek félre és ABBÓL vegyetek egy 50-50-es lakást. Tartsd meg a házad, rettentő jól fog az még jönni neked később.

A te párod már most arra készül, hogy mi van, ha vége lesz, neked meg ez eszedbe se jut.

2021. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/154 Laylah ***** válasza:
81%

Két dolog.

Egy: SOHA, SENKIVEL ne vegyél közös házat, ne írass rá semmilyen ingatlani tulajdonjogot, amíg nem életetek együtt legalább pár évet! Az együttélés teljesen más, mint hetente x alkalommal találkozni, nem biztos, 6 év ide vagy oda, hogy ezt is kibírja a kapcsolatotok. Több példa volt az ismeretségi körömben is hasonlóra, 7-8 év járások, aztán eljegyzés után összeköltöztek, csak, hogy fél év múlva szakítsanak, mert napi szinten már nem tudott működni a dolog.

Kettő: ajánld fel, hogy akkor újítsa fel a házat, tegye el a számlákat, és mondjuk évente az addig ráköltött pénz arányában ráíratsz megfelelő arányú tulajdonjogot, összesen maximum 50%-ig. Persze ezt az ígéretet hivatalos papíron is rögzítsd, ne gondolja azt, hogy át akarnád verni (ha jól tudom, kézzel írva, a két fél + 2x2 tanú aláírásával már hivatalosnak számít, vagy ha közjegyző előtt készül). Tehát ér a ház mondjuk 20 milliót, ő az első évben rákölt felújításra 1 milliót, akkor cserébe ráíratsz 5% tulajdonjogot. Következő évben ráköltött mondjuk másfél milliót, akkor ismét ráíratsz 7,5%-ot. Amikor ráköltött már összesen 10 milliót, akkor jut el az 50% tulajdonjogig, de innentől hiába költ rá többet, nem kap további részesedést.

2021. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/154 anonim ***** válasza:
78%
36-os válaszolónak: igen, lehet, hogy a kérdező számára ez előnytelen. De nem tudjuk igazából. Valamiért megéri neki, nem? Valamiért úgy érzi, ez kiegyenlített. Hogy ő nem veszít ezen annyit, valamit kap is cserébe. Nem tudjuk, nem írta le, nem is kell megosztania velünk. Hányan maradunk benne olyan, kívülről egyenlőtlennek tűnő kapcsolatban, ami mégis megéri nekünk vagy legalábbis azt gondoljuk. Végül is nem életvezetési tanácsokat kért tőlünk.
2021. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/154 anonim ***** válasza:
95%

Te jó ég:(

Így vennéd meg magadnak a pasit?

Eszem áll meg. (Ő meg gondolom, röhög a markába, ne legyél már hülye).

2021. márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/154 anonim ***** válasza:
18%
Lassan 60 válasznál tartunk, de rajtam kívül eddig senki nem válaszolt érdemben a feltett kérdésre.. Senkinek nem tűnt fel, hogy a kérdező nem életvezetési tanácsokat vár?
2021. márc. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/154 anonim ***** válasza:
96%
57-es, mivel nem támogatjuk az ügyletet ezért nem is segítünk. Ha valaki megkérdezné, hogyan legyen öngyilkos, te leírnád neki a pontos menetét?
2021. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/154 anonim ***** válasza:
94%

A parodnak nincs onbizalma, mert nincstelen. Persze, hogy betolakodonak erzi magat. Gondolod, majd a te hazadban jol erezne magat, mikor nem is o dolgozott meg erte?

Szerintem ez veszett fejsze nyele es ROSSZ megoldas.


A parod ha ossze akart volna koltozni veled, akkor mar reg nalad lakna, es tudna gyujteni a penzt egy kozos otthonra, esetleg arra, hogy o tudjon hitelt felvenni.



Amugy meg 6 ev utan se osszekoltozes, se lanykeres, se gyerek? Mit akarsz te tole ? Aki hazasodni akar, az ugy is megkeri a kezed, hogy kilog a segge a nyomorbol. Ne szorakozz mar. Keress egy olyan pasit, akivel van jobod es ugyanazokat a dolgokat akarja VELED megvalositani.

2021. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/154 A kérdező kommentje:

A házat még 2 éve kaptam a szüleimtől, amikor elhelyezkedtem és lett állásom. Ők építtették, berendezéssel együtt cikra 60 millió ment rá (és nem Budapesten). Szóval itt a páromnak semmit nem kéne javítgatni, felújítani.


Ahhoz, hogy hitelt vegyen fel, kéne önerő. Míg azt összeszedné, az 3-4 év. Én ennyit nem szeretnék várni, nem a 35-höz közel szeretnék gyereket szülni.

Nyilván nekem is rossz ez, mert évek óta ígérgetve van az eljegyzés. Majd ha lediplomázunk, majd ha dolgozunk, stb. Most éppen az a feltétel, hogy majd ha ő sem albérletben fog lakni.


Ez is zavar, hogy ő kiad 140-150 ezret egy albérletre (vidéken!), mellette folyamatosan mondja, hogy mennyire viszi a pénzt az az albérlet és a szüleitől is ezt hallgatom, hogy hát mikor lesz így neki saját, ha a fizetését másnak adja a lakhatás miatt. Mintha én nem engedném, hogy hozzám költözzön.

2021. márc. 10. 13:20
 60/154 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de nagyon nagy hülyeséget követnél el, ha belemennél. Ez egy hozományvadász. Az érvelése értelmetlen és hamis is, arról nem beszélve, hogy ha jól értem, már 30 pluszos, azalatt igazán összekaparhatott volna gyér fizu mellett is pár milcsi önerőt. De neki csak az ingyen házrész kell ezek szerint...
2021. márc. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!