Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a menete annak, hogy a...

Mi a menete annak, hogy a házam felét a párom nevére írassam? Ez lehetséges úgy, hogy az anyámnak haszonélvezeti joga van rajta?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 10:12
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/154 anonim ***** válasza:
100%

Szóval akkor hajlandó téged elvenni, ha ráíratod a hatvanmilliós házad felét, és te már rohannál is megcsinálni. Basszus, ez az ember megfogta az isten lábát.

Kérdező, ennyire ne akarjál már férjhez menni.

2021. márc. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/154 anonim ***** válasza:
100%

Ó igen és még egy apróság: Anyád nem véletlenül keletkeztetett rajta haszonélvezetet. Nyilván nem akarja, hogy elkótyavetyéld azt, amit neked szántak. Elárulom: ha ráíratod a pasidra a teljes tulajdont, Anyád akkor is kiteheti onnan, tehát nem lesz "biztonságban" a pasi, nem lesz kitehetetlen.

Te leszel meglőve, ha külön mentek és ki kell fizesd a pasast (a házat ugyan ekkor is eladhatnátok, de a haszonélvezet megmarad rajta, ha nem mond le róla Anyád, úgy meg ki venné meg és mennyiért?).

Ekkor mi lesz? Hitelt veszel fel neki, hogy leléphessen? :D :D

2021. márc. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/154 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: a páromat imádom, életem szerelme, mégsem iratnám rá a ház felét és ő ezt nagyon jól tudja. Azt is, hogy sosem lesz belőle semmennyije sem. Ráadásul ennek ellenére el szeretne jegyezni, beszáll majd a felújításba. Most még nem élünk együtt és cirka 30 ezret költött arra, hogy a kerti hintát felújítsa.


Egy ház érték, főleg a tiéd, mikor megláttam az egyik válaszodban az összeget. :D

2021. márc. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/154 anonim ***** válasza:
97%
Ma a házasságok 50 %-a válással végződik. És hidd el, mindegyik úgy indult, hogy holtomiglan-holtodiglan. A válások töredéke kulturált, szép válás. A nagyobbik része pokol, a felek a legnagyobb ellenségekké válnak pár év alatt, van, aki a másik halálát kivánja.Te még nem tudod, melyik kategoriában végzed majd.Csak egy pillanatra gondolkodj el, hogy mi lesz, ha pocsék lesz a vége. A vagyonod könnyen jött (kaptad) és ugy látszik, könnyen is megy majd....
2021. márc. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/154 anonim ***** válasza:
95%
nagy szerencse, hogy anyádnak haszonélvezeti joga van, mert így nem tudod megcsinálni ezt a banális hülyeséget!
2021. márc. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/154 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás: könnyen jött pénz könnyen is megy... ezt érzem nálad. Basszus, a szüleid majd' 60 milliót költöttek arra, hogy neked legyen egy szép, élhető otthonod. Verd a fenekedet a földhöz örömödben, mert ez olyan dolog, amit kevesen kapnak meg az életük elindításához.

De apád és anyád nem azért gürizett meg spórolt, hogy az ő évtizedes munkájuknak az eredményét te csak úgy elajándékozd. NEKED vették, NEKED újították azt a házat, nem a pasikádnak. Ne add oda neki a felét, ne légy bolond, légy szíves. Amikor majd szétmentek a pasival, mert ő szerelmes lesz valakibe, akkor fizetheted ki a házból.. ami jelen értéken kb 30 millió forint. Eszednél vagy????

Nem értek hozzá, de nagyon remélem, hogy anyukád észnél lesz, és ha mégis elajándékozod a ház felét, él a haszonélvezeti jogával és kihajítja onnan a csávót, aki csak a pénzedre utazik.

2021. márc. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/154 anonim ***** válasza:
100%

Nem akar elvenni. Ez egy sumák. Nehogy rá irasd. Szerintem mar bocsi de te sem szereted őt hanem az eszme kell hogy csalad, baba stb.es ez elvakít.

De tegyük fel h szeret( na persze) akkor is ha nálad lakik megspórolja az albit. Azt felrerakja önerőnek. Vesz magának egy kisebb lakást h ne csupasz segge legyen. A közös nem opció mivel egy 60milkas házat nem adnek fel azert h kisebbe nyomorogjak csak merr a másik csóró. Látszik h nem te dolgoztal meg a pénzért mert eszedbe nem jutna ekkora összegnél ráíratni.

2021. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/154 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon eltűntél kérdező.

Savanyú a szőlő?

2021. márc. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/154 anonim ***** válasza:
100%
És ki is fizeti?
2021. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/154 anonim ***** válasza:
100%

Ne tedd. Elhiszem, hogy nagyon szerelmes vagy, de ez ellen szól minden észérv és logika.

Nem éltek együtt jelenleg, nem tudhatod, milyen lesz vele az élet. Ha elvesz (amit kétlek, mert mindig fog találni újabb kifogást), bármikor találkozhat valakivel, vagy találkozol te egy jobbal. Ha jön a gyerek, lehet, túl sok lesz a stressz, rámegy a házasság. Ha nem jön a gyerek, amiatt lép le.

Semmi sincs kőbe vésve, és ez a pasi nem viselkedik se értetten, se úgy, mint aki szeret téged és veled képzeli el a közös jövőt. Ha így lenne, nem kifogást keresne, hanem módot arra, hogy összeköltözzetek.

Nekem is volt hasonló pasim, 5 év után derült ki, hogy mindig tartott valaki mást is mellettem.

Én arra vártam, hogy közösen vegyünk lakást, fizettem az albit ahol együtt laktunk. Ő vett magának autót, miután lelépett tőlem, saját lakást...

Nagyon remélem, hogy anyudnak lesz annyi esze, hogy nem hagyja.

Ha mégis, akkor irass alá a pasiddal egy házassági szerződést, amiben kikötöd, hogy ha az ő hibájából váltok el, akkor visszaadja a fel tulajdonrészt. Bár csodálkoznék rajta, ha ebbe belemenne.....

2021. márc. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!