Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha eljön az idő, meg kellene...

Ha eljön az idő, meg kellene szakítanom minden kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, de a tanulmányaim miatt még a szüleimmel lakok. Sajnos sohasem voltunk egy tökéletes család és ez idővel csak egyre rosszabb lett.


Anyukám beteg, depressziós, nem érdekli senki és semmi. Nem tudok vele beszélni sem, mert nem válaszol, rám sem néz.


Apukám egoista, nárcisztikus, folyamatosan veszekszik, ordibál és élvezi is. Szerinte megérdemelném, hogy utcára kerüljek, hogy saját magamat kelljen eltartanom, mert szerinte nem vagyok elég hálás és jobban kéne őt szeretnem. Sohasem elég jó neki amit csinálok, állandóan kritizál, szavakkal bánt, veréssel fenyeget. A személyiségemmel is baja van, pedig én nem tartom magam rossz embernek és mások sem.


Van egy öcsém is, még csak 15 éves. Lehet, hogy ez változni fog, mert most ebben a korban van, de nagyon bunkó, anyáékkal és velem is úgy beszél, mint a kutyával. Ráadásul mégcsak nem is jó tanuló. Ennek ellenére ő apuci kicsi fia, az örökös, aki majd továbbviszi a családnevet, mindent. Sokszor a semmiért adnak neki pénzt anyáék, nem költ semmire, megvesznek neki mindent. Nekem nem adnak, vagy csak nagyon ritkán és nagyon sok mindent magamnak veszek. Mert ugyebár a házimunka nem munka, pedig a nagy részét én végzem. Ebben a legrosszabb, hogy az öcsémnek 15 évesen több pénze van, mint sok ember több havi fizetése. Oké, tegyen félre, de szerintem nagyon felelőtlen dolog.


A 78 éves demenciás és egyéb mentális betegségekkel küzdő (volt szakembernél, van róla papír) nagymamám is velünk él. Amikor 16 éves voltam, többször megütött és még akart fojtni. Majd' kicsattan az egészségtől, úgyhogy még egy ideig sajnos velünk marad. Rendszeresen fenyegetőzik és kötekedik. Róla ennyi bőven elég.


Az utolsó dolog a szexualitásom, amiről ugyan a családom nem tud, de nem fogadják el. Anya évekkel ezelőtt megtiltotta, hogy nővel legyek, pedig akkor még eszembe sem jutott volna. De most barátnőm van, nem is akármilyen. Fogadni mernék, ha férfi lenne, a szüleim már esküvőt és unokákat akarnának 🤡 napi szinten mennek a homofób megjegyzések, amik persze akaratlanul, de rám is irányulnak.


Ezek alapján jobb lenne, ha minden kapcsolatot megszakítanék a családommal amint lehet? Nagyon régóta gondolkozom rajta. Bánt, mert mégis a családomról van szó és valami még tartja bennem a reményt, hogy változhatnak (a mama kivételével). Napi szinten vannak veszekedések.


2021. márc. 15. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Én a helyedben amint tudnék lelépnék, és blfogan élnék a szuper párommal.
2021. márc. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Ezt még elolvasni is fájdalmas, nagyon kellemetlen lehet.

Találj ki valamit, hogy kikerülj ebből a környezetből

minél hamarabb és ne nézz vissza.

Ez a helyzet mérgezi a lelked, tönkre fog tenni.

Menekülj.

(nekem is vannak olyan emberek akik a rokonaim de nem

tartom velük a kapcsolatot, nem haragszom senkire, nem

dédelgetem a sérelmeimet de jobb ez így)

2021. márc. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt olvasni is rossz...

Mennék és vissza sem néznék

2021. márc. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nihan Sezin2 válasza:
93%
Ezek sose fognak változni az én családomat meg sajnos csak a pénz motiválja én is a párommal (ő fiú) 😂❤️ De én teljesen kő zártam az életemből őket nekem rajtam kívül meg 5 tesom van de velük sem tartom a kapcsolatot szerintem ha nem lépsz és nem hagyod abba véluk a kapcsolatot tönkre teszik az életed kérlek higy nekem ne ess abba amibe én estem puszi.
2021. márc. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%
Igen, a kapcsolat-megszakítás jó és célszerű lenne, esetleg csak évente párszor látogatni őket.
2021. márc. 16. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már eljött annak az ideje...
2021. márc. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jah, dobd ki őket az életedből a francba! Öcséd meg csak beszéljen velük rondán, megérdemlik! Lesz majd pofára esés, ha nem akar tovább vinni semmit... Pont az ilyen gyerekek fogják majd lesz.rni a szülőket amint nem jön a több pénz. Meg is érdemlik majd, meg ne essen a szíved akkor rajtuk!
2021. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Ha minden jól megy, idén költözök. Teljesen nem tudok tőlük elszakadni, mert nincs miből, de ha már nem fogok velük élni, szerintem az is csak jobb hatással lesz rám.

2021. márc. 18. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!