Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne elérni, hogy a...

Hogyan lehetne elérni, hogy a férjem exe ne uszítsa a vele élő gyermekeiket a testvérük ellen és ellenem?

Figyelt kérdés

A legkisebb gyerek születése után kicsit megzakkant, nem tudta feldolgozni, hogy a pici nem lett egészséges. Ezért is váltak el végül. Anyuka viszont mindezt úgy meséli a gyerekeknek (8 és 6 évesek), hogy miattam váltak el, ez persze a hozzám való viszonyukat is jól megalapozta. A kicsiről (5 éves) is elég undok dolgokat tud nekik mondani, nem csodálom, hogy őt sem szeretik.

Van erre valami mód, hogy észhez térítsük vagy csak az időben bízhatunk és abban, hogy majd a gyerekek végül rájönnek az igazságra?


2021. márc. 18. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem jön ki a matekod. Hat éve született egy gyerekük, majd rá egy negyed évvel terhes lettél. Ezalatt a negyed év alatt ugye anyuka meghülyült, elváltak, és te teherbe estél?
2021. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt most nem értem. Az én gyermekeim hogy jönnek a képbe? Ők nem az én gyerekeim, hanem a férjem és az exének a közös gyerekei. 8, 6 és 5 évesek.
2021. márc. 18. 14:18
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a beteg gyereket ti nevelitek, a nagyokat meg anyuka, igaz?


Mi baja a kicsinek?

2021. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Várj, akkor lett hétom gyerekük, a kicsi beteg, a nő őellene uszítja a két nagyobbat?? Meg ellened, mert rád fogja hogy te tehetsz a válásról? És az ő két nagyobb gyerekük utálja a legkisebbet meg téged?

Csak tisztázásként, mert elsőre úgy jött le, nekik kettő van,és a kicsi aki ellen uszítja őket, az a tiéd meg a férjedé, nem pedig a férjedé meg az exé.

2021. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos ez ellen te nem igazán tudsz mit tenni,a férjenek és az exnek kéne normálisan felnőtt módra megbeszélni ezt.
2021. márc. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Down-os, az anyja már a kórházból sem akarta hazavinni, tehát nagyjából ott romlott meg a kapcsolatuk. 1 éves volt mikor mi megismerkedtünk a férjemmel.
2021. márc. 18. 14:35
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ti nevelitek a kicsit? Mit tud mondani rá az ex , amivel uszitja a nagyobbakat?
2021. márc. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Azért ezt nem lehetett könnyű feldolgozni es láthatóan nem is tudta.
2021. márc. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Minden tiszteletem a tiéd, hogy felvállaltad így a kapcsolatot, és pláne az anyaszerepet.


Mivel neked már eleve van egy negatív alapod, ezért itt a férjednek kéne komolyan dolgoznia a dolgon, beszélgetni a nagyokkal, bevonni a kicsi napirendjébe akár, ha ott vannak, hogy megértsék és megtanulják, hogy mit jelent a testvérük mássága.

Te közös programokon tudsz nyitni feléjük, ha hagyják.

Nem magyarázkodni kell, hogy nemisúgyvan valami, csak ne támasszátok alá, amit anyu mond.

2021. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Elmondod az igazat, hogy előbb szakítottak aztán jöttél a képbe, azt a részt nem kell elárulni, hogy anyuci hagyta el a legkisebbet stb.
2021. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!