Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom gyerekét haza kell...

Párom gyerekét haza kell vinnem a szüleimhez bemutatni?

Figyelt kérdés

Elég új nekem ez a dolog, nincs ebben tapasztalatom. Páromat be szeretném mutatni szüleimnek viszont mindig kérdezi hogy a gyermeke is jöhetne-e?

Viszont úgy vagyok vele, hogy amíg őt sem ismerik, így nem szeretném őket gyerekestül lerohanni.

Szeretem és elfogadom a gyermekét, de kicsit kavarognak bennem az érzelmek, hogy ugyanis annak a kisgyereknek az én szüleimhez semmi köze, hisz van neki családja.

Szóval elvárható az, hogy nekem haza kell vinnem a kisgyermeket is a szüleimhez vagy ez lehet az én döntésem is?


2021. márc. 19. 12:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
98%
Elsőre nem vinném.
2021. márc. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem első találkozáskor még nem kéne. Persze, ne titkold el a gyerek létét, és később majd esetleg mehettek vele együtt a szülőkhöz.
2021. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%

Tudnak róla a szüleid, hogy van gyereke? Ha nem, akkor valószínű hogy szóhoz se jutnak majd, hogy ki az, de ha igen, akkor megbeszéled a szüleiddel, hogy együtt mennétek. Mi ezzel a gond?

Azzal viszont gond van, hogy semmi köze, mert van családja. Hát ha már a párod, akit elfogadtál gyerekkel együtt, az valamilyen szinten hozzád is "tartozik." Most már.

2021. márc. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
44%

Hát ha csomagos a pár, akkor a gyerek hozzá tartozik. Elfogadtad? Szereted? Aha. Csak azért annyira mégsem.

"Anyu, Apu! Ő Marcsi, és ő pedig Marcsika, a párom és a gyermeke. Szeretem őket, remélem, hogy jól kijöttök majd ti is."

Na, ilyen az elfogadás és a szeretet. Amikor tényleg szereted a párodat és felvállalod őt úgy, ahogy van. Jelen esetben gyerekestül. És ilyen az, amikor valóban elfogadod a gyereket és nem mondasz olyat, hogy a szüleidnek semmi köze, meg van neki saját családja. Addig viszont ne nagyon mutasd be a párod a szüleidnek, amíg nem így akarod. Én ugyan nem vagyok ebben a helyzetben, de nem mennék a gyerek nélkül, mert nem elég komoly addig a kapcsolat, amíg a gyerekkel, nem számol a "párom". Addig az inkább kavargatás. Ha meg gyerek nélkül képzelné el bárki ezt a bemutatósdit, hát köszönöm, de nem szeretnék bemutatkozni, mert amúgy ez így ennyi is volt részemről.

2021. márc. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
94%
Most csak a párod bemutatása van műsoron. Más alkalommal vidd a gyereket, pl. ha majd ebédre hívnak midnyájatokat.
2021. márc. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Nyilván később vinném is, szüleim tudják hogy van. De elsőre lerohanni úgy hogy még azt az embert sem ismerik akivel jövőt tervezek még nem nagyon szeretném. Szerintem először a páromat fogadják el, ismerjék meg aztán később a gyereket is. Szóval az nem baj ha én ehhez időt szeretnék?
2021. márc. 19. 12:35
 7/37 anonim ***** válasza:
85%

Én is azt mondom, elsőre gyerek nélkül kéne találkozniuk.

Nyilván megoldható, hogy a másik szülője vigyáz addig a gyerekre.

2021. márc. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
92%
Első alkalommal csak a páromat vinném, de a gyerekkel sem húznám sokáig a találkozást, hacsak a pároddal nem lesz valami gubanc.
2021. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
75%
A szüleid hogy szeretnék?
2021. márc. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
30%
Az megvan, hogy a pároddal való jövőben benne van a gyerek is? Nem lerohanás, hanem alapvető tisztelet megadása, hogy nem kezdem már most kigolyózni a gyereket. Mondom, én nem vagyok ebben a helyzetben, mert házasok vagyunk a gyerekem apjával, de ha nem így lenne, én konkrétan sértésnek venném ezt az ötletet. Ne nélküle ismerjenek vagy kedveljenek meg. Hozzám tartozik. Nem tenném őt félre. De kinek mi. Hozzád meg, ha a tehén, akkor a borja is. Nem bonyolult.
2021. márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!