Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom gyerekét haza kell...

Párom gyerekét haza kell vinnem a szüleimhez bemutatni?

Figyelt kérdés

Elég új nekem ez a dolog, nincs ebben tapasztalatom. Páromat be szeretném mutatni szüleimnek viszont mindig kérdezi hogy a gyermeke is jöhetne-e?

Viszont úgy vagyok vele, hogy amíg őt sem ismerik, így nem szeretném őket gyerekestül lerohanni.

Szeretem és elfogadom a gyermekét, de kicsit kavarognak bennem az érzelmek, hogy ugyanis annak a kisgyereknek az én szüleimhez semmi köze, hisz van neki családja.

Szóval elvárható az, hogy nekem haza kell vinnem a kisgyermeket is a szüleimhez vagy ez lehet az én döntésem is?


2021. márc. 19. 12:12
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
28%

30!


Nyilván nem ezt mondják neki. Eleve ha a kérdező így gondolkodik, esélytelen, hoyg annak a ygereknek valaha az ő szülei a nagyszüleik legyenek.

2021. márc. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
59%
Amúgy nem is értelek titeket. Annak a gyereknek vannak nagyszülei, nem is kell hogy az új pár szülei új nagyszülők legyenek. Az én párom kislányával a szüleim kedvesek, Húsvétra, Karácsonyra vesznek neki kis ajándékot, de nyilván nem úgy tekintenek rá mint ha az unokájuk lenne és szerintem nem is kell
2021. márc. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
37%

32!


Az én gyerekemre meg úgy tekint az anyósom, mintha a saját unokája lenne. Probléma?

2021. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem is kell a nagyszüleinek lenni. Egyszerűen csak arról van szó, hogy hozzá tartozik a kérdező párjához. Ha meg valahol nem kívánatos a gyerek, akkor oda a normális szülő sem megy. Nem bonyolult.
2021. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
50%

31-32-33-34-re:


Csakhogy itt nem erről van szó.


ELSŐ találkozásról van szó a kérdező szüleivel. Amikor a kérdező szülei ELŐSZÖR látnák gyermekük választottját.

Értelemszerűen beszélgetni akarnak vele, mint felnőtt a felnőttel. Meg akarják ismerni, milyen embert választott a párjuk.

Ebből a szemszögből kéne nézni, hogy ha ott a gyerek is (akiről még mindig nem tudjuk, hány éves, mert a kérdező hallgat, mint sz... a gyomban), szóval ha ott a gyerek is, akkor mennyire tudnának így beszélgetni.

Én (és sokan mások) ezért javasoltuk, hogy elsőre ne menjen a (kis?)gyerek velük.

2021. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%
Első alkalommal nem a gyereke? Mi ez amúgy, vállatás?
2021. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy nem viszem magammal rögtön a gyerekemet nem jelenti azt, hogy kevésbé lenne fontos része ő is ennek az egész történetnek. Az ilyen első találkozásoknál azért a felek szeretnék megismerni egymást. Ezek a sablonkérdések egy gyerek számára marha unalmasak, pláne hogy a szülők azért inkább a gyerekük választottjára kíváncsiak. Majd mikor már megvolt az első találkozás akkor mehet legközelebb a gyerek is és akkor meg inkább majd róla fog szólni a beszélgetés.
2021. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!