Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a járványhelyze...

Mit tegyek, ha a járványhelyzet miatt kénytelem voltam haza költöznöm a szüleimhez és minden velük töltött nap kínszenvedés?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatos egyetemi hallgató vagyok, aki kollégiumban élt és részmunkaidőben dolgozott a szakmájában. Tehát anyagilag független voltam és egyszemélyes háztartást vezettem nagy szabadsággal


A járvány miatt a kollégiumokat kiürítették, így 5 év után hazacuccoltam a szüleimhez ( 2 hétnél hosszabb időt egyhúzamban évek óta nem töltöttem itthon).

Borzasztó itthon lenni, újra gyerekként kezelnek. "Ha itthon vagy akkor azt csinálod amit én mondok" duma megy állandóan... Egy szavam sincs itthon.


Hála az égnek Home office-ban dolgozom itthonról, de néha ellehetetlenítik azzal, hogy állandóan jönnek a nyakamra a kisebb-nagyobb parancsaikkal.


Páromat azóta nem láttam amióta hazaköltöztem. Nem is jöhet hozzánk, mert biztos hordozó - szüleim szerint.


Tehát itthon rohadok már 2 hónapja. Szociális életem nulla és mindennapot szenvedésként élek meg. Csak telnek a napok és valószínűleg szeptembernél előbb nem költözhetek vissza.


Elköltözést nem engedik a szüleim, mert "veszélyes"...


Borzasztó így az életem :(


Mégis mit tehetnék, hogy elviselhetőbb legyen?



2020. máj. 10. 17:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Valahol eddig is laktál nyáron. Az most nem opció? Olyan nincs, hogy nem engednek el, max az szívás, ha vissza nem jöhetsz, mert félnek a fertőzéstől.
2020. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nyáron maradhattam az egyetemi kollégiumban. De valószínűleg erre idén nem lesz lehetőség
2020. máj. 10. 17:32
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha meg tudsz élni a fizetésedből, mondjuk egy albérletben és feltételezem, hogy elmúltál 18 is, ha egyetemista vagy, így ugyan már miért nem opció, ha elköltözöl? Felnőtt ember vagy. Oda mész, ahová akarsz. Én ha megtehetném ebben a helyzetben, mennék is otthonról.
2020. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%
Koltozz a parodhoz vagy vegyel ki szobat ami kijon a fizudbol, mar bocs, de olyan nincs, hogy nem engednek elkoltozni xD
2020. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 szántóvető ***** válasza:
28%
elkeserítő látni hogy mennyire gyerek vagy még.mehettél volna bárhova,de te alapból a szüleidhez mentél.ez van,nincs mit tenni,kár is tanácsokat osztogatni neked.
2020. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyik napról a másikra derült ki, hogy teljesen ki kell költözni. Ebben az esetben semmi esélyem nem volt albérletre. Sejtettem, hogy hosszabb idő lesz ez. Tehát ismerőshöz sem illik költözni határozatlan időre (főleg annyi cuccal, mint amennyim van).

Természetes, hogy haza jöttem.

2020. máj. 10. 17:46
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Igen, de miután kiderült, kereshettél volna más lehetőséget..
2020. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%
Hát a kolit nem nevezném egyszemélyes háztartásnak.
2020. máj. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 szántóvető ***** válasza:
76%
és ennek már 2 hónapja.
2020. máj. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Metionin ***** válasza:
86%
Vegyél ki egy szobát egyedül vagy a pároddal. Most a nyár miatt sok egyetemista aki szünetre hazamegy, átadja a szobát szeptemberig másnak. Én ilyenben laktam 2 alkalommal is, amikor nem kaptam meg a nyári kolit. És akkor szeptemberben meg visszamész a koliba.
2020. máj. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!