Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnököm szó szerint nyaggato...

A főnököm szó szerint nyaggatott azzal, hogy utazzak haza az idős beteg szüleimhez az ünnepekre, miközben ő sem mert a sajátjaihoz menni a járvány miatt, de azért más nyugodtan sodorja veszélybe a saját családját...normális ilyen ötletet adni?

Figyelt kérdés

Hogy lehet másokat ilyen felelőtlenségre buzdítani, még amit ő maga sem tenne meg? Pedig ő nem is vírustagadó...és szó szerint nem hagyott békén ezzel, és hozta fel az ilyen-olyan hülye érveket...miért nem értik meg sokan hogy egy negatív teszt sem ad biztos eredményt ha túl korán tesztelik? Olyan mérges lettem erre a hülye ötletre...engem tényleg nem érdekel ha más látogat ilyenkor időseket, az az ő rossz döntésük ha felelőtlenek, de ha valaki mást erre buzdít? Ráadásul most 2020-ban rengetegen meg tudják már oldani a videochatet, mit kell ezen rinyálni, csak 1 karácsonyról lenne szó, nem értem. Vagy én vagyok túl érzékeny?

A vírustagadók viszont nyugodtan pihentethetik itt a billentyűzetet, ez most nem az a helyszín, itt úgyis le lesznek pontozva.

Köszi, és boldog karácsonyt!



2020. dec. 24. 17:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%

Értelmetlen provokatív "kérdés".


Rettegés 3, 2, 1 ...

2020. dec. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mi lenne a rettegés oka? Én miért rettegnék? Óvatosság ≠ rettegés. Szívesen. :D

És mit látsz ebben provokatívat?

Hogy nem találod amúgy a kérdés értelmét?

2020. dec. 24. 17:16
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Ha a főnököd idősebb, talán már tudja azt, hogy minden pótolható, kivéve a szeretteidtől távol töltött időt. És erre nem lesz mentség a vírus sem.
2020. dec. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
És? Tanulj meg szelektálni felnőtt ember létedre.
2020. dec. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Szelektálni miben? Ezt mire írtad?
2020. dec. 24. 17:52
 6/17 A kérdező kommentje:
Miquel: akkor ő miért van mégis szándékosan távol a saját szeretteitől a vírus végett? Erről írtam...azért köszi
2020. dec. 24. 17:59
 7/17 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk nem értem,mi köze a főnöködnek hol töltöd a karácsonyt?
2020. dec. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, mi van közted, és a főnököm között, de nekem eddig csak az a főnököm tudta egyáltalán az életkorát a szüleimnek, aki ismeri őket. (Hasonló szakmában dolgozunk, szóval volt már rá példa.) De így sem kérdezősködött egyikük sem soha, hogy karácsonykor kivel, és hogyan leszek. Egyszerűen azért, mert egy főnöknek - kivéve, ha egyben a legjobb barátod is - semmi köze a szabadidődhöz.

Egyébként részben mindkettőtöknek igaza van. Valóban, a negatív teszt az éppen a teszt előtti órákban bekövetkezett fertőzést nem mutatja ki, meg ugye a teszt után is meg lehet fertőződni, de egy PCR teszt azért elég pontos tud lenni. Ha megoldható, hogy teszt előtt, és után ne mászkálj közösségbe, és teszt előtt mondjuk 2 napig nem mész sehová, akkor közel 100%-nak tekinthető az eredménye.

De természetesen megértem az óvatosságodat, és egyébként ha mindenki hasonlóan állna hozzá - nem csak most, hanem mondjuk március óta -, akkor nem a tízezerhez közelítene most a halálozás, hanem lehet, hogy már le is csengett volna a vírus.

Ami pedig #3-as állspontját illeti: "minden pótolható, kivéve a szeretteidtől távol töltött időt"

Szép, hangzatos szóvirág, óriási lgolikai bukfenccel. Ugyanis ha a szeretteink élnek, akkor bőven pótolható a most kihagyott idő. (Kivéve pár nagyon végzetes esetben.) De ha pont emiatt az együtt töltött idő miatt halnak meg, akkor pont ezzel az együtt töltött idővel ölöd meg a többi együtt töltött időt. Ez a nem mindegy. És lehet, hogy még élnének 20-30 évig is, de ha most megfertőződnek, akkor lehet, hogy ez az utolsó együtt töltött karácsony, és ők meg úgy halnak meg, abban a tudatban, hogy a gyermekük miatt fejeződik be az életük. Nem hinném, hogy ez a jobb forgatókönyv. És egyébként meg nem a márciusi állapotok vannak, amikor tényleg hébe-hóba, tízezer emberre jutott egy fertőzött vagy hordozó, hanem most már egy zsúfoltabb buszon valószínűbb, hogy egy légtérben utazol valakivel, aki hordozó, mint az, hogy nem.

Kérdező: te pedig a saját döntéseid ura vagy! Nem tudom, milyen a viszonyod a főnököddel, tényleg lehet, hogy csak jót akar (akkor is, ha ő másképp cselekszik.. lehet, hogy neki például nem olyan jó a viszonya a szüleivel, vagy akármi... nem kell minden mögött egyből a rosszat feltételezni), de mindentől függetlenül: a döntés a tiéd. Ha kérdezi, hogy miért? Semmi köze hozzá. Nem vagy köteles beszámolni.

2020. dec. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%
Ha csak kollega, akkor legalabb elkuldhetted volna a picsaba.
2020. dec. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Kamukérdés.
2020. dec. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!