Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnálja tőlünk a pénzt?

Sajnálja tőlünk a pénzt?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok,és az a kis pénz elmegy a hitelre,kajára .

A párom elég jól keres ,sokszor még maszek munkákat is elvállal szóval olyan rosszúl nem állunk,sajnálom is hogy néha hétvégén is dolgozik de néha azt látom rajta hogy örül annak hogy még hétvégén is csak este 5körül ér haza,azt mondja ez nem így van és hogy ő ezt csak miattunk csinálja hogy több pénzünk legyen .De a baj csak az hogy, ha megkérem hogy vegyen le pénzt a számlájáról mert nekem már elfogyott akkor mindig megkérdezi hogy : ilyen gyorsan elfogyott ? mintha valami másra költeném ..és látom rajta hogy nem tetszik neki az hogy megint kérek..de ő mondja mindig hogyha kell akkor szóljak ,meg hogy 1 kasszán vagyunk,egy család vagyunk ,ami az övé az az enyém is ..

most is kéne a 10 hós kislányunknak cipő,kabát..ezeket én nyilván ennyi pénzből nem tudom mind megvenni ,és megint ott tartunk hogy kérnem kell , megalázónak érzem ezt az egészet , az ő gyereke is és kicsit bosszant az hogy ez neki nem jut az eszébe ,hogy ezt is külön kérnem kell .

Szerintetek csak túlzok ,vagy tényleg sajnálja a pénzt ?



2021. márc. 26. 15:39
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
92%
A lényeg hogy ez sehogy se jó
2021. márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 Savlekotő ***** válasza:
82%
21 Gratulálok,de ide is kellett az a szegény gyerek koronázni a szart, aki mellett piálsz is,persze hogy nincs pénz..
2021. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat :)

bocsánatot kell kérnem mindenkitöl, nem Gyest kapok hanem GYEDET 130,000 ft

javítani már sajnos nem tudom a kérdést .


akarta a kislányunkat ,amúgy látni rajta hogy imádja őt, ha van ideje akkor sokat játszanak , sokszor mondja hogy mennyire szeret minket ,örül hogy egy család lettünk, el is szokott érzékenyülni ..szülés után is sokat segített , az elején direkt kivett 2 hét szabit hogy velünk legyen ,segítsen.

amúgy nem 40-50 ezerért akarok ruhát venni neki ,és igen,megyünk a nyárba , pontosan ezért kell neki új ruhákat venni mert még mindig a téli meleg overállba viszem ki. babaruhára eddig még csak 2x kértem tőle pénzt .. legtöbb babaruhát a nővéremtől kaptuk de tőle se várhatjuk el hogy vegyen ruhákat a MI gyerekünknek ..

legtöbbször csak kajára szoktam kérni vagy pelusra,tápszerre stb..blokkokat is elrakom hogy nehogy az legyen hogy magamnak veszek valamit .


engem csak az borít ki a legjobban hogy sokszor a fejemhez vágja azt hogy ő dolgozik..ő pénzt hoz haza.. jó igaza van, én nem dolgozok de hát ezt az elején is tudtuk .. így alapítottunk családot ..én soha nem mondom neki azt hogy menjen maszekolni .és valahol én is dolgozok nem? az én "munkám" az semmi? és az is bántó hogy bezzeg az anyósomnak mindig ad pénzt ,bármennyit ..én meg kéregessek mikor egy család vagyunk

2021. márc. 26. 23:23
 24/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, arra válaszolj, hogy ha te fizeted a hitelt és a kaját a gyedből, akkor ő mit fizet? Rezsit? És mi történik a többi pénzzel? Ne legyél már balek.
2021. márc. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%

Tiszta szégyen h kuncsorogni kell..



Kérjek pénzt ahelyett h közös szla lenne


Szánalmas

2021. márc. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 Savlekotő ***** válasza:
100%

legtöbbször csak kajára szoktam kérni vagy pelusra,tápszerre stb..blokkokat is elrakom hogy nehogy az legyen hogy magamnak veszek valamit .


Itt alá rendelt viszony van,főleg hogy hozzád vágja h ő a kereső,te rettegve gyűjtőd a blokkokat ne hogy egy sampont vettél magadnakból is álljon a bál,az anyjának bármikor ad te meg kuncsorogsz,szerintem másban is alá vagy rendelve naná hogy kuncsorogsz egy pelusért is.. Gondolom gyerek előtt is ilyen volt ez..

2021. márc. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

igen,ő fizeti a rezsit,telefonokat,havi bérletét meg ugye amit anyósnak küld havonta..


gyerek előtt csak annyit vettem észre rajta hogy főnökösködő,kicsit zsugori is..de ezeket sokszor észre is vette magán és olyankor már teljesen máshogy viselkedett ..mikor úgy döntöttünk hogy családot alapítunk akkor megbeszéltük hogy ezen a rossz"szokásán" változtatnia kell..de úgy látszik nem vett komolyan vagy nem tudom..

amiket kérek azok alap dolgok ..ez neki miért nem jut eszébe ? nem arra kérek pénzt hogy magamnak vegyek ruhát .

ma reggel mondtam neki hogy ha hazaér akkor szeretnék vele ezekről beszélgetni ..hát...kiváncsi vagyok hogy fog.e változni valami ..

2021. márc. 27. 11:59
 28/41 Savlekotő ***** válasza:
31%
Nem a gyerek után kéne a alap dolgokról leülni beszélni.. Magyarán elcseszted mert már nem fog megváltozni,gyerek előtt se tette mikor kérted.. Gratula.
2021. márc. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

nem is a gyerek után ültünk le beszélni ,mint írtam, már azelött beszéltünk ezekről..nagyon sokszor..azt szerinted tudtam, hogy ő ezt nem fogja betartani? hidd el, nem egyszer beszéltünk ezekről és nem egyszer láttam úgy hogy tényleg változtatni fog mert nem csak beszélt ,tettekkel is bizonyított ,de mostanába megint jön ez a "spórolás mánia " .


Savlekotő ,

köszi a gratulációt , kicsit amúgy úgy érzem, hogy provokálni próbálsz engem ,vagy csak rajtam töltöd ki a mérgedet ?

te biztos tökéletes vagy

2021. márc. 27. 16:44
 30/41 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem beszéljétek át a költségvetést, mert gyanítom a párod nem tudja mennyi az annyi.

Igen, a gyerek óta több a kiadás. Ha megbeszélitek hogy mire van szüksége a gyereknek, meg mire gyűjtötök, talán a közös nevező is meglesz.

Csak egy példa: van kiscipő 3000ft ért, 7000ft, ért és van 12000. Ti tudjátok hogy melyik férf bele a költségvetésbe, és hogy egyáltalán szüksége van e erre a gyereknek, meg hogy meg tudod e oldani másképpen. Pl van egy rakat cipő ismerősöktől barátoktól, újak is.


Nem árt ha te is tisztában vagy, hogy min lehet spórolni, meg mi az, amire mindenképpen szüksége van a gyereknek, és esetleg ragaszkodsz a drágábbhoz.

Azt akarom ezzel mondani, hogy nem normális az sem, hogy a legolcsóbb legminimálisabb cuccokat is úgy kell kikunyerálnod az uradtól mert sóher, de az meg a másik véglet, amikor a nő nem bírja megállni hogy jajj ez is de cuki, meg az is, és be tudja adni az urának hogy azt márpedig kötelező megvenni.


Add össze mennyi az alapdolgok összege, ami minden hónapban kell, és beszéljétek meg hogy azt az összeget adja neked, elvégre neked kell erről döntened hogy ezt mindig megvedd. Pl 50 rongyot ad, gazdálkodj belőle, és akkor nem kell mindig kéregetni meg beszámolni róla hogy mennyibe voltak a cuccok.

Ez másnak is ennyi, nemcsak nektek.

Ne hagyd hogy beszámoltasson, blokkoltasson, dobd ki a blokkokat, ne fillérbszóskodjon piti dolgokon mint pelus, törlőkendő alap dolgok, egy kisruha. Elvégre te sem kontrollálod, hogy bakker nem vehet a melóbüfében két kólát mert ott drága, hanem boltba vegye.

Ezt nagyon le kell beszélnetek, mert kicsinálja az idegeidet majd ezzel, és ha nincs ez helyrerakva, padlóig nyom téged a spórolásban.

Emiatt most le leszek pontozva, de egy pasi dolga eltartani a családját, ésszerűen költekező keretek között, a nő biztosítja az otthon melegét, a rendet, a gyereknevelést, a szervezést.

Ez mind ugyanolyan munka mintha dolgozna, sőt, nullahuszonnégyes meló.

2021. márc. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!