Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a férjemet...

Hogyan győzzem meg a férjemet arról, hogy tartson ki a munkahelyén?

Figyelt kérdés
A férjem 200 km-re messze tőlünk kapott egy nagyon jól fizető állást a pénzügyi szakmában. Ma volt a 4. napja, és teljesen kibukott, hogy ő ezt nem csinálja, mert nagyon rossz... Iszonyatosan a béka feneke alatt vagyunk anyagilag, de ez az állás kihúzna minket a bajból. Hogyan bátorítsam arra, hogy ne adja fel a kezdeti nehézség miatt? Egyáltalán nem akarom, hogy pénzéhesnek "tituláljon" bárki is, de egy kicsit lehetne kitartóbb. Egyébként hamarosan megyünk utána a gyerekkel. Csak még egy-két dolgot el kell intézni.
2008. dec. 4. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mai helyzetben örülni kell, ha az embernek van munkája. És két kézzel kapaszkodni kell, hogy meg tudd tartani az állásodat, sajnos nem nagyon van lehetőség válogatni a különböző munkahelyek között. Ezt biztos a férjed is tudja. Nyilván vannak kezdeti nehézségek az új munkahelyen, de majd idővel belejön. Főleg, ha már a családja is mellette lesz. Szóval kitartás!
2008. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg a ferjednek, hogy senkinek sem konnyu a munkaja, es foleg manapsag nem, amikor "nyalni" kell, hogy ne tegyenek lapatra. Ne legyen felelotlen, megis mibol fogtok megelni. Hihetetlen, hogy felnott emberek igy tudnak gondolkodni, mint egy kisgyerek, ne haragudj, hogy ezt irom, de szerintem oruljon hogy talalt allast. Vagy annyira tapasztalt, jo munkaero, hogy nem becsuli meg a munkakat?

Nem muszaj innen nyugdijba mennie, maradjon most itt, es majd ha ti utana mentek, egy kicsit stabilabbak lesztek, akkor nez majd mas munka utan!

2008. dec. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem a férjed örülhet,ha kapott egy jól fizető állást.Nagyon sokan vannak,akik a rosszul fizető sok munkával járó állásukhoz is ragaszkodnak,és igyekeznek megtartani,mert nem nagyon lehet manapság válogatni.

Miért lennél azért pénzéhes,mert anyagilag biztonságban szeretnéd tudni a családotokat?Sokan örülnének ha lehetőséget kapnának arra,hogy jó pénzért dolgozhassanak,és nem hónapról hónapra kellene kiszámolni,hogy meg tudjanak élni.És amint írtad,az is átmeneti csak,hogy nem vagytok együtt.Felelőtlenség lenne otthagyni ezt a melót,hacsak nem tud egy mégjobbat,szerintem becsülje meg,hogy dolgozhat.Manapság sajnos nem létezik olyan,hogy biztos állás.

2008. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kér´dés az mivel van baja a munkával vagy hogy távol van töletek?

Mert ha a munka jó, azzal nincs baj, csak a távolság a nehéz akkor nöjön fel egy kicsit és bírja ki, pláne hogy utána mentek.


de ha munka rossz már az elsö pár napban akkor az elgondolkodtató, pláne ha nem olyan típus aki megfutamodik az elsö percben.

Mert egy átlag ember az elsö pár napban hétben mindig azt gondolja hogy ez a legtutibb munkahely a világon. aztán persze jönnek a nehézségek. de vannak olyan emberek hogy bármilyen jó lehet a munka hely akkor is fikázza. szóval melyik típus.

ha tényleg annyira rossz, nem érdemes egy ksi pénz miatt mindent feladni, a családi békét, meg az ö idegeit sem. én egy hónapot adnék neki hogy addig mindenképpen bírja ki, aztán akkor beszéljünk róla.


ha az a baja hogy messze vagytok, akkor ha te nem dolgozol mindegy hol tart el, ha meg dolgozol, keress te is ott munkát.

2008. dec. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!