Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy meleg srác vagyok, mit...

Egy meleg srác vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hellosztok, egy srác vagyok Magyarország "nyugati" negyedéből, aki 19 éves lesz februárban!

Van barátom, 4 hónaposak leszünk most december 08-án - és már szóba jött az összeköltözés, amit a nyárra tervezünk (a barátom Budapesten lakik)! Eddig oké is, csak a bukkanó az hogy nekem nincsenek szüleim, hanem egy Lakásotthonban élek - és az összeköltözéshez onnét ki kellene lépnem a nagybetűs életbe - amúgy 24 éves koromig élhetnék ott, vagy elmehetek utógondozói lakásba (önálló élet), de csak 24 éves korig lehetek mindkettő helyen! Ha elmegyek a Lakásotthonból és összeköltözöm a barátommal akkor utána nem mehetek vissza sem a Lakásotthonba, sem az utógondozói lakásba - ha nem sokáig működne a közös élet, és „kidobna”. De én nagy jövőt látok a barátomban . . .


2008. dec. 4. 23:43
 1/9 vincze jános válasza:
85%
ne aggodj az let mindent kiforr,ha gondolod szivesen segitek...
2008. dec. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok, köszi! Nagyon megköszönném ha adnál pár jó tanácsot, de véleménynek is nagyon örülnék . . .
2008. dec. 5. 00:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Na mármost ,hogy milyen a beállítottságod, itt nem számít ugye.

A lényeg, hogy megéri -e kockáztatni 5 év viszonylagos biztonságát egy bizonytalan párkapcsolat miatt.

Azt javaslom, csak akkor költözz, ha biztos és jó állásod van, és akkor is meg fogod tudni oldani a lakáshelyzetet, ha már nem lennétek együtt.

5 év alatt megalapozhatod valamennyire az anyagi

biztonságod amig biztos helyed van, ez nagyon nyomós érv.

2008. dec. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kompromisszumként nem megoldható, hogy a barátod költözik, nem te?

Amúgy NE kockáztasd öt év lakhatását egy öt hónapos kapcsolatra.

A szerelemben legelőször a realitás és a józan gondolkodás veszik el.

Viszont egy lényeges momentum van: Nem most akarsz vele összeköltözni, hanem majd csak a nyáron. Így addig még van fél év, az alatt is láthatod, hogy merre halad a kapcsolat.

Az viszont tény: lakva ismeri meg az ember a másikat.


Ne másért, magadért dönts. Egyelőre még EZ számít, aztán majd évek múlva már jöhetnek a közös döntések, utána pedig a másért döntések.


Nem egyszerű, hiszen a szív ebben az esetben rossz tanácsadó, az ész meg igen hallgatag. Te ismered a barátod, te tudod, hogy ő milyen - már amennyit megismertél belőle öt hónap alatt. Azonban azt is tudod, hogy te milyen vagy, te mit szeretnél, te mire vágysz, mit vársz el, mit tudsz adni és mit akarsz kapni. Ezeket mérlegeld.


"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok.

Ezt ha nem érted Szánts és vess s hagyjad másnak az áldozatot."

2008. dec. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2008. dec. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

ugy látom,mindenki azt javasolja, maradj a biztos itthonban. Én is ezt tanácsolom, ha szeretitek egymást, akkor az összeköltözés sem sürgős, kibírjátok még egy pár évig, aztán így is, úgy is egymásra fogtok szorulni.

Sok sikert, hallgass azért az eszedre!

2008. dec. 5. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok meleg,söt làny vagyok,de én is lakàsotthonban éltem,a keleti részen...

Kérlek legyél nagyon ovatos!

Én nagyon jo tanulo voltam,szinte a legnagyobb kedvenc a nevelök körében,tiszteltek,mert jo felfogàsu làny voltam.

Mégis 18 lettem,és szerelmes ugye.

Otthagytam az otthont,gondoltam pàrszàz ezer forinttal nekivàgok a nagy életnek.

Nos akàrmilyen okos voltam,és jol nevelt,a pénz kifolyt a kezem alol,a baràtok hirtelen eltüntek,vissza az otthonba nem mehettem.

Nem akarom részletezni miken kelllett keresztül mennem,hogy màra fedél legyen a fejem fölött(csak albérlet)

Én mindennap visszasirom a biztos helyemet.

Hidd el jobb ha melegben vagy,ennivalot kapsz,és tisztàban jàrsz,minthogy csak ugy kirepülj,és kockàztass!

És ràadàsul egy fiunak nehezebb mint egy lànynak.

Mert egy làny talàl férfit aki még csak-csak befogadja.

De te sajàt nemedhez vonzodsz,ha a mostani baràtoddal valami nem lesz rendben,nem fogsz egyik naprol a màsikra uj baràtot,élletàrsat lelni.

Én is nagy jövöt làttam magam elött,söt,nem csak én,mindenki màs.

Ma meg örülök hogy az utcai csavargàst abbahagytam,és valaki felkarolt.

De nem mindenkinek van olyan szerencséje mint nekem.

Legtöbben kukàznak,szociàlis segélyböl élnek meg,börtönbe ülnek,meg sorolhatnàm.

Szoval kérlek,ne menj sehovà.

Addig maradj,amig csak lehet!

Tudom,hogy szeretnél kitörni a nagy unalombol,de hidd el ez a nagy unalom biztosabb!

2008. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudsz valamielyen szerződést kötni vele? Ha övé lesz a lakás kérhetnél rá pár év haszonélvezést. Nem tudom hogy megy az iylen, de ma már az élettársi viszonyra is sok oylan vonatkozik ami régebben csak a házasságra. Vmi biztosítékot kérj tőle, hogy tudj mit tenni, ha befuccsolna ez. ha tényleg szeret, megérti majd! Nagyon vigyázz!
2008. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem költözz el! Tudom, hogy most azt hiszed, hogy menne és ez normális... csak hogy a happy end ritka... Ahogy a 2008-12-05 10:59-ben hozzászóló hölgy mondta úgy cselekedj. Ha tényleg szeret, akkor megérti és kibírjátok így is. Gondolj végig mindent, de én a helyedben nem hagynám el az otthont. SOK SIKERT KÍVÁNOK! tudom, hogy már régi a topic, de ha itt járnál mesélhetnél, hogy a végén hogy döntöttél. Üdvözlettel, meleg 16éves srác :)
2010. nov. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!