Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt elviselni?...

Hogyan lehet ezt elviselni? Túllépni és menni tovább előre?

Figyelt kérdés

Egy nagyon közeli rokonom lett öngyilkos. Fiatal volt még nagyon és egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy tehetett ilyet. Semmi nem utalt rá ráadásul, hogy problémája lenne. :(

Aki volt már hasonló helyzetben, hogy tudott továbblépni és élni tovább az életet?

Még alig több, mint egy hónapja történt, de nem tudom elképzelni egyelőre, hogy ennél fogom magam jobban érezni, mint most vagyok, ez pedig nem egy kellemes állapot. Nem sírok állandóan, csak állandóan ezen gondolkozom...néha vannak jobb pillanatok, de akkor mindig eszembe jut, mi történt és rögtön szarul érzem magam megint...ez már mindig így lesz?



2021. ápr. 9. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Mennyire közeli rokon? Hány éves volt? Te mennyi vagy?
2021. ápr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Az idő sok mindent megold. Ami fontos, hogy a kellő gyászolás után próbáld meg élni a megszokott életedet. Ugyanis a világ megy tovább, a te életed is, és majd történnek olyan dolgok, amik halványítanak a mostani fájdalmon.

Őszinte részvétem!

2021. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Tudod akiknek annyira elviselhetetlenül rossz az életük,vagy van valami gond, nem fogják kimutatni soha. Az érzéseiket elfedik és kifelé semmi problémát nem mutatnak. Nagyon sok öngyilkosságnál kapcsolatban a megkérdezettek úgy vélekedtek, hogy egyáltalán nem tűnt fel hogy valami probléma lenne a háttérben. Hogy egy életvidám ember volt, stb.

Éppen ezért nehéz segíteni nekik, mert nem tudni mikor van szükségük segítségre.


Nagyon sajnálom a veszteséged.

Amíg friss a dolog, és esetedben még az, addig fogsz rá gondolni, és felteszed majd megadnak a miért-eket, de idővel jobb lesz.

Kevésbé fog hiányozni, úgymond elfogadod vagy feldolgozod magadba.

2021. ápr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Először is, fogadd őszinte részvétem!

Én is csak azt tudom mondani, hogy az idő (részben) begyógyítja a sebeket, gondolj rá szeretettel, imádkozz érte.

Még egy dolog: az, hogy nem mutatja gondjait, nem azt jelenti, hogy nincsenek neki, esetleg lehet, hogy problémáját rejtenie kellett, ebbe nagyon elfárad az ember, tapasztalatból írom neked.

Legyen könnyű Neki a Föld!

2021. ápr. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Tudom, nagyon klisés, de idővel jobb lesz, hidd el. Tapasztalatból mondom. Fél éve nekem is öngyilkos lett egy közeli rokonom. Nála is ugyanez volt, persze nehéz időszakot élt meg, de annyira nem volt padlón, hogy erre gondoljunk. Aztán ki tudja, belül miken ment keresztül, amiket nem mutatott ki. Én is ugyanígy voltam, hetekig ezen agyaltam, hogy miért tette. Aztán az idő segített, egyre kevesebbet gondoltam rá és ma már nem ez tölti ki a napjaimat. Lecsengett bennem is ez az egész és el tudtam fogadni, hiszen mi mást is lehetne tenni. Eltemették és éli mindenki az életét úgy, ahogy tudja.
2021. ápr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Csak et lehet tenni akkor. Várni, hogy az idő begyógyítja a sebeket :(
2021. ápr. 12. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!