Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rendben van, ha ilyen az...

Rendben van, ha ilyen az apám? normális, ha nem tudom elviselni vagy velem van a baj?

Figyelt kérdés

Változó, hogy milyen gyakran jár haza a munkájából kifolyólag. Van, hogy havi 1 hétre, van hogy 3-4 havonta 1-2 hétre.


Ha itthon van, jó esetben kétszer mosakszik meg. Hiába könyörgünk neki, nem hajlandó rendszeresen zuhanyozni (megsértődik, vergődik, ha szólunk), pedig rettentően büdös. Az egész lakást feljárja a szaga.


Ha véletlenül magának melegít ételt a gázon, nem zárja el maga után, ahogyan a villanyt sem tudja maga után lekapcsolni. Több alkalom volt már rá, hogy nem zárta be maga után a bejárati ajtót, arra mentem haza, hogy nyitva volt, miközben fejhallgató volt a fején (szóval nem hallott volna semmit, ha más megy be a nyitott ajtón).


Ha itthon van az esetek 90%-ában nem csinál semmit, csak alszik, TV-zik, számítógépezik és esetleg elmegy bevásárolni magának.


Ha az erkélyen dohányzik, nem húzza be maga után az ajtót, majdnem sarkig nyitva van és ömlik be a füst. Ugyan ez a helyzet a wc-n való dohányzással. Van, hogy ki sem nyitja a fürdő ablakot, úgy gyújt rá. Ráadásul a szobám a fürdő mellett van és bármit csinálok, bejön a füst (pedig én is dohányzom, de erre kifejezetten figyelek, hogy bent nem!).


Az orra alatt dörmög és ha nem reagálok egyből, akkor káromkodik, szidalmaz. A másik véglete, hogy ordibál, őrjöng. Átmenet nagyon ritka.


Azt látom rajta, hogy egyre nehezebben lehet vele élni (eddig sem volt könnyű), alkalmatlan más emberekkel együtt élni (el sem tudom képzelni a munkahelyén). A fentieken kívül csak neki lehet igaza, mindent csak ő tud jól, minden úgy a jó, ahogyan ő csinálja és ahogyan ő találta ki.


Azt is meg akarja szabni, hogyan és mikor, milyen módszerrel tanuljak/hogyan osszam be az időm.


Gyomoridegem van, mikor megtudom, hogy haza jön és ez nem múlik el, míg el nem megy. Krákog, köpköd, szipog. Nem lehet vele leülni ebédelni, mert szörcsög, csapkodja az evőeszközt a tányérhoz...


Valahogy nem tudok neki ténylegesen örülni, ha haza jön. Gondolom erre rátesz, hogy 15 évig ilyen munkarendben jár haza (volt, hogy hetente haza járt hétvégére, de akkor nem csinált semmit, végig feküdte az egészet), ergó "kimaradt az életemből"


Nekem van túl alacsonyan az ingerküszöböm vagy tényleg nehéz elviselni?


26n


2020. szept. 22. 16:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
3%
Szegény apukád.
2020. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%

Az eszedbe se jut, hogy lehet, hogy neki is van valami gondja és így jön ki rajta?

Gondolom megterhelő neki így dolgozni, mert gondolom értetek dolgozik. Egy kicsit jobban megkéne érteni őt is és leülni vele beszélgetni.

2020. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%

Ugye csak elírtad a korodat?

Végig inkább egy maximum gimis fiatalt képzeltem magam elé, de Te elvileg 26 éves vagy. Apud hazajár, ha munkája engedi, olyan,amilyen. Elég gáz a magatartása a leírás alapján, de Te mit keresel még a szülői házban? Ha nem jó Neked, találd meg a megoldást és lépj le.

2020. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
15%

A kérdésedre válaszolva, veled van a baj!

Apád a saját lakásában úgy szürcsöl, csapkodja a kanalát vagy fekszik, alszik, számítógépezik, villanyt gyújt vagy olt, vagy nem olt, ahogy neki tetszik és anyádnak elfogadott.

Ha ezek számodra az elviselhetetlen kategória, akkor 26 évesen nem az ő szerencsétlen, otthontalan csavargó élete árán megszerzett pénzből tanulsz, hanem elmész dolgozni és fenntartod magad valahol, bárhol, ahol a te szabályaid szerint élhetsz!

2020. szept. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%
Olyan könnyen dumálnak egyesek, hogy mit keresnek a huszon éves emberek a szülői házban. 22 éves vagyok, orvosira járok, ami mellett lehetetlen dolgozni.... Így el se tudok költözni. De hogy a kérdésre is válaszoljak, az én apám ugyan ilyen, annyi különbséggel, hogy ő állandóan otthon van. Csak 12ig dolgozik kb. Hazáér, alsó gatyáig levetkőzik és csak tvzik. Én nekem tényleg csak az segített, hogy elköltöztem koleszba. Aztán 2 hetente megyek csak haza pár napra. Már úgy ahogy bele törődtem, hogy nemfog megváltozni, akármit csinálok. Ugyanezeket csinálja amiket leírtál, meg még jó pár dolgot. Reggelente fél óráig keresi a kaját a hűtőbe, ami persze sípol ha 1p után nyitva van. Ezt kb 6órakor. Aztán kimegy a konyhába csörög-zörög a tányérokkal, evőeszközökkel. És nekiáll cigizni a konyhába(ami az én szobám mellett van) szóval nem elég hogy fel ébredek , de tiszta büdös lesz a szobám, szóval mindenki kelljen fel, ha ő azt akarja. Nem érdekli a másik, böfög akkor is ha pl vannak nálunk. De én ne cigizzek az erkélyen, mert bemegy hozzá a füst... Fel bontja az összes kaját a hűtőbe, amikből kivesz 1 szelet sonkát pl, majd visszateszi, másnap a következőt bontja fel. Szóval 1het alatt minden megr*had. Szóval tényleg mihamarabb próbálj költözni. 22/L
2020. szept. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Eü-ben dolgozom, ügyelek, stb, stb, de gondolom mindenki tudja, aki ide tévedt, mit jelent az egészségügyben dolgozni. Mellette még tanulok, hogy váltani tudjak és lépni tudjak.
2020. szept. 22. 16:46
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Apád olyan, amilyen. Nem fog megváltozni, így vagy megszoksz vagy megszöksz. Gondolom a kérdező nem jókedvéből lakik vele és amikor tud, majd elköltözik, felesleges ezért kioktatni, nem erre vonatkozott a kérdés. Örülj neki, hogy relatíve keveset jár haza.
2020. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
8%
Veled :)
2020. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Értek mindent, de nem kötelezte senki apukát, hogy “vándor életet éljen a családjáért” és szerintem minden esetben van egy általános _norma_, ami szerint élni kell, akárkié a lakás. Ennyi erővel a szoba közepére is végezhetné mindenki a dolgát, nem? Nem vagyunk állatok!
2020. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
14%
Kedves 5, de, lehet dolgozni orvosi mellett. Üdv valaki, akinek sikerült. ÉS azért vagyunk még így egypáran.
2020. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!