Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A házasságon kívül fogant...

A házasságon kívül fogant gyermeket nem lehet 'fattyú'-nak nevezni, csak azt, aki házasságon kívül született (tehát ha a szülők a gyermek miatt összeházasodtak, akkor az a gyerek nem 'fattyú'? )?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Hm... Általában a kívül fogantat még el lehet tusolni egy gyors házassággal :) De sztem is csak a kívül születettekre mondják.
2010. aug. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem egy gyereket sem lehet ennek nevezni... Nagyon durva szó, a gyerek nem tehet semmiről. Mindig is utáltam ezt a szót.
2010. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Speciel engem nevezett így a saját apám, azért tettem fel a kérdést -.-'
2010. aug. 21. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Egyetlen gyereket sem lehet fattyúnak nevezni! Az apád nem apa.
2010. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Hát egyrészt ma már ez a szó minden formában durva és sértő (bár régebben is az volt, de gyakrabban használták).

Másrészt ez a kifejezés az olyan gyereket jelenti, akinek a szülei nem házasodtak össze, vagy a mai viszonyoknak megfelelően inkább nincsenek is együtt, egy futó kaland eredménye, ilyesmi. Ez a szintén divatjamúlt "törvénytelen gyerek" kifejezés durvábbik változata.

2010. aug. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Egy gyermeket nem szabad fattyunak nevezni, mert nem O tehet errol, hogy mikor es milyen korulmenyek kozott fogant meg.

Egy hazassag ami nem az oszinte-onzetlen-tiszta szeretet az osszekoto kapcsa, attol nem tudom,hogy milyen jovore

szamitottak a Parok, de nem a gyereket kellene hibaztatni!

Nem a gyerek tehet errol a fogantatasrol, sem a megszuleteserol, ezen kellene inkabb gondolkozni, s nem azon, hogy milyen gunyos szoval illessuk szegenyt!

2010. aug. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%

Egy gyereket nem lehet így nevezni.Miről tehet ő?Semmiről az ég adta világon.

Apukádról ne is beszéljünk sztem...

2010. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Gáz az apád. Főleg, hogy ő volt az, aki nem vette feleségül anyádat, mielőtt gyereket csinált neki. Amúgy senkit nem kell fattyúnak nevezni, ez a hiperprimitív emberek szóhasználata (amíg ki nem derül, hogy maguk is esetleg a szüleik házasságkötése előtt fogantak).
2010. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Engem is érdekel a szónak a jelentése, és ennek semmi köze ahhoz, hogy illő-e használni vagy sem.


Szóval fattyú-e az élettársi kapcsolatban született gyerek például? ha nem bejegyzett a kapcsolat? ha később összeházasodnak?

2014. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

akkor is fattyú ha házasságon kívül fogant csak akkor a régi viszonyok között ha ügyesen csinálták, ez nem derült ki.

így jogilag nem volt fattyú csak technikailag.

durva hasonlattal jogilag az nem számít gyilkosnak aki ölt de nem sikerült rábizonyítani

2016. jún. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!