Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom 15 év után megkérte a...

Párom 15 év után megkérte a kezem.3 gyermekünk van,én 36 párom 37.Igent mondtam csak félek hogy a papír megváltoztat mindent,szeretjük egymást.Voltatok hasonló cipőben??

Figyelt kérdés

#15 év után házassag #10 év után házasság
2021. ápr. 18. 06:10
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Most értünk be rá hogy összehazasodjunk,mi fordított sorrendben csináltuk gyerekek jöttek és most már jöhet a házasság.15 év alatt kismertük egymást. Igen csak egy darab papír,de még se hanem annál több,és nem azon gondolkozom ha szétmegyünk gyerektartás stb...
2021. ápr. 19. 18:29
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
Nem azért,de a házasság nem nagy elkötelezettség a gyerekvállaláshoz képest, mert míg a gyerek ott marad,addig a házasság simán felbontható aztán szevasz tavasz, szóval a ti logikátok, olyan mint a legtöbb csóróé, aki potyogtatja a gyerekeket és mégis fél a házasságtól, ami röhej mert a gyerek nagyobb elköteleződés, míg elválni könnyedén lehet,de ha még nehezen is akkor is a házasság elmúlik,de a gyerek mint örök elkötelezettség ott marad...
2021. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Kései Sirató ***** válasza:
41%

Konkrétan mitől félsz, kérdező? Mit változtat meg a "papír"?

Azt ugye vágod, hogy a házasság nem egy papír? Ha ezt a bizonyos papírt összetéped, vagy kidobod, akkor már hirtelen nem leszel házas, azt hiszed?

Ez a papír csak bizonyítja, hogy vállaljátok egymást, hogy akarjátok egymást.

A halotti anyakönyvi kivonat sem egy papír, ugye tudod?

2021. ápr. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Ha egy darab papír,akkor az addig jól működő kapcsolatok miért mennek tönkre?Pedig több éve élnek együtt, van gyerek is.Szerintem maga a tudat hogy elvannak köteleztve,az a baj.
2021. ápr. 20. 09:39
 25/28 anonim ***** válasza:
41%
Véletlen egybeesés. Tudod, hányan szakítanak, akik sose voltak házasok? Rengetegen. Sőt! Egy élettársi kapcsolatból könnyebb is kilépni, mint egy házasságból.
2021. ápr. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is az a meglátásom (sajnos), hogy akik sok év után házasodnak meg, viszonylag hamar el is válnak. Pedig addig flottul működött minden.

Mi 15 év után hazasodtunk meg, én magam tartottam is emiatt dologtól.

Azóta 4 év telt el, bízom benne nem lesz gond.

37 évesek vagyunk.


Sok sikert!

2021. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
82%

#24

Fogd fel Kérdező, 3 gyerek után már nem a "papír" ad elkötelezettséget felelős embereknél!

A házasságkötés ilyen esetben már csak arra jó, hogy válás vagy elhalálozás esetén jogilag rendezve legyen a házasfelek anyagi helyzete.

2021. ápr. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
38%
Nem azért válnak el mert összeházasodtak, hanem azért mert ennyi év után már "illik" összeházasodni (plusz azt hiszik ezzel feldobják a kapcsolatukat és szintet ugranak) na és ekkor rájönnek, hogy a házasság semmit nem változtatott a kapcsolatukon és EZÉRT szoktak elválni, illetve a másik verzió, hogy az egyik(vagy mindkét) fél paranoiásan fél a házasságtól és emiatt úgy érzi bezárták őt egy kapcsolatba és menekülnie kell, ami lássuk be nevetséges, hisz utána egyből elválik, tehát bármikor eltud menni ha akar és nem a házasság tartja ott. Vagyis normális lelkületű embernél nem végződik válással a házasság(legalábbis csak a házasság ténye miatt).
2021. ápr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!